Zaloguj się, aby obserwować  
audi80b4

820 czy 952?

Polecane posty

audi80b4    1

chce kupić nowego mtz i zastanawiam się nad 820 a 952 lepsza jest skrzynia synchro czy zwykła

jak się sprawuje ten wyświetlarz co wyświetla prędkość i motogodziny nie psuje się na co zwracać uwagę kupując taki traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Zależy na ile chcesz hektarów? Skrzynia oczywiście że lepsza jest synchronizowana (biegi bez zgrzytów) i moim zdaniem lepszy będzie na nowym moście cararo.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

raczej 952, skrzynia z synchro lepsza i oczywiście most krzyżakowy. Lepsza skrzynia przekłada się na lepszy komfort jazdy, a to jak się jeździ samemu jest najważniejsze


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 z tych dwóch to 952  na krzyżaku . Ja mam dwa belarusy 1025 i 1523 i na nie nie narzekam więc śmiało mogę polecić tą markę .Ze skrzynią zsynchronizowaną bardziej płynniej zmieniasz biegi  i jak coś to bierz na max dużych i max szerokich butach po prostu   będzie lepiej szedł  po mokrym   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na twoim miejscu wybrałbym 952 podobne spalanie a mocy więcej...

Skrzynia zapewne syncho jest lepiej zrobiona ale oferuje mniej przełożeń do przodu...

Odnośnie wyświetlacza sąsiadowi jeszcze się nie popsuł a ciągnik był kupiony w połowie 2007...

 

Kupując zwracaj uwagę na to jaki posiada on podnośnik... ja bym Ci polecał ten z dwoma pionowymi siłownikami (tzw. Monoblok Bosch) ponieważ nie tylo zwiększa on udżwig TUZ ale też jest o wiele lepiej wykonany (nie cieknie)...

 

Kolejna sprawa to przedni most Stożkowy lub Krzyżakowy (wcale to nie Carraro!!!) jeśli będzie pracował jako główny to lepszy będzie ten drugi mimo że jest droższy w zakupie ale za to poprawia wartości trakcyjne ciągnika (w porównaniu do stożkowego)...

 

Nastepna sprawa odnośnie skrzyni można ją wyposażyc w mechaniczny rewers to jest na pewno dobre rozwiązanie jeśli w planach jest założenie ładowacza czołowego...

 

Jeśli chodzi o poprawe komfortu w kabinie to polecałbym zakup siedziska marki Gramer jest ono o wiele lepsze od standardowego marki Belarus

Kolejną sprawą wartą rozważenia jest Klimatyzacja kosztuje chyba ok. 6000zł(podobnie jak rewers) ale w upalne dni jest to rzecz niezastąpiona

Ponadto do kabiny podobno można zamówic siedzisko pasażera...

 

Na końcu zostaje wybór twożywa z którego będzie wykonana maska, błotniki i dach... osobiście polecam METAL ponieważ jakośc plastiku pozostawia wiele do życzenia a poza tym trzeba za niego dopłacac kilka tys. zł!!! :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a jak jest to z tą skrzynią z synchro w tej chwili mam starego mtz ma on skrzynie 18/4 zwykłą i dobrze się jeździ ta z synchro ma 14/2 to jest chyba całkiem inna skrzynia?

 

a która skrzynia jest szybsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mgrlukash masz racje klima i rewers  bardzo ułatwia życie u nas w Polsce dużo biorą pośrednicy ale wiesz coś za coś . I tak wychodzi dużo taniej niż zachodni . Warto dołożyć około 11 tyś i ułatwić sobie życie i  nie wsiadać w lato w ciągnik i mówić  i znowu ten upał tylko a  ciepło więc  wejdę do ciągnika to sie ochłodzę  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tylko nie trzeba przesadac z tym "ochładzaniem" bo można przeziębic się :D

Jaka jest różnica w cenie między Polską a Białorusią czy Litwą?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czyli to że pośrednicy mają ok. 2-3tys. na szt. to zwykły kant :blink:

 

a jaka jest zywotność tej skrzyni 14/4 i ile kosztuje taki synchronizator i ile ich tam jest?

 

 

odnośnie tej kwesti najlepiej zajżyj tu:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4910-oryginalna-skrzynia-kontra-synchro/page__fromsearch__1


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a co myślicie o mtz 892 to jest coś pomiędzy 820 a 952 ma 90km zwykłą skrzynie 18/4 i siłownik c-110 ma ktoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Szczerze, to 820+turbo, a ten jeden siłownik będzie się ciągle pocił( a z czasem ciekł) a różnica w cenie minimalna ( w porównaniu do 952)więc chyba lepiej jest te pare tyś. dołożyc i miec w miarę normalny ciągnik który nie będzie miał problemu z podniesieniem jakiejś ciężejszej maszyny...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

To jak jest z tym mostem to jest Carraro czy krzyżak?Bo jak dzwoniliśmy do agromy Sępulno dzisiaj to mówił że Carraro i za 952 80 i coś brutto.I główne pytanie mojego postu jak to z tym Belarusem jest bo nie którzy mówią że to jest wielkie G,a niektórzy zachwalają...


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Kolego PatrykGY w Belarusach to nie jest żadne Carraro nawet nie ma z nim nic wspólnego jest to zwykłu białoruski most krzyżakowy (sprzedawca albo niewie co sprzedaje lub poprostu ścieme wali) :( ...

A Carraro jest to włoski producent min. Skrzyń i mostów... Mosty Carraro są montowane na takich ciągnikach jak Farmtrac, Zetor, Farmer itp. ale nie W cągnikach z Mińska!!!

 

Odnośnie drugiej kwestji to każdy ma swój gust ;)

Ale za tyle kasy co one kosztują to jedynie chyba coś MADE IN CHINA można kupic :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

co do carraro - co najwyżej można powiedzieć że jest to napęd TYPU carraro - z włoską firmą nic go nie łączy - po prostu białorusini skopiowali co umieli i tyle :(

Nazwa carraro w białorusach jest podawana po to aby odróżnić go od starego mostu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 powiem tak ja mam 2015i 1523 planuje kupic jeszcze jednego belarusa ale  dużo większego bo mi sie areał powiększy 1025 jest na krzyżaku i z turem to praktycznie  nie odpoczywa wcale ma już 2500mtg i nie było awarii oprócz przewodu paliwowego który spadł bo  nie był poprawnie włożony ale to nie awaria . Zarówno u mnie 523 i 1025 są wykorzystywane w 100% i we wszelkiego rodzaju pracach więc nie powiem ,zę jest to gów... bo tak nie jest jakbym kupił 1025 i byłbym nie zadowolony to bym 1523 nie kupił a teraz oba śmigaja .ZAstanów sie cz kupisz 952 czy innymodel i musisz chyba wyienić park maszynowy bo kumurun bedzie Ci sie nudził  no chyba ,ze  zamierzaszbardzo szybko wykonywać prace :blink: ale takna poważnie  z tymi maszynami co Twój obecny ciągnik to 952 będzie odpoczywał sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

1523 juz za mały to musisz miec sporo ha <_<

Jaką dokładnie masz wersję 1523.3 czy 1523.4?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj