lulak

Ursus C-330- Pryskanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1817

Tylko wiesz te tabele są wyliczone dla opryskiwacza 10 metrowego czyli dla 20 dysz

Jeśli teraz masz 12 metrów to masz obecnie 24 dysze?

 

Czyli jak chcesz uzyskać 300 l/ha to zostaw sobie tą prędkość 5 km/h w necie są tabele w których można znaleźć że jadąc 5 km/h odcinek 100 metrów pokonujesz w 72 sekundy czyli hektar w 720 sekund i zamieniając to na minuty 12 minut. Czyli całą beczkę 300 l powinieneś wypryskać w 12 minut na powierzchni jednego hektara. Teraz trzeba obliczyć wydatek z jednej dyszy aby dobrać ciśnienie.

Mając 300 litrów wody dzielisz to przez 24 dysze i otrzymujesz 12,5 litra z każdej dyszy i znów dzielisz to przez 12 minut czyli czas dla 1 ha otrzymujesz wydatek około 1,04 l/min z jednej dyszy w ciągu minuty. Teraz z tabeli możesz sobie ustawić przybliżone ciśnienie czyli będziesz miał około 2,3 - 2,4 bara dla 5 km/h czyli 1800 obr  ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy 3 bieg 1650 obr ( prędkość 4,5 km/h)w c330m ciśnienie jakieś 2,7 bara wydajność z jednego rozpylacza niebieskiego wynosi 1,13 l na minutę wyjdzie  300 l na hektar mi tak wyszło w biardzkim a jak u was wychodzi, czy mi dobrze wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po 1sze po cholerę pryskać 300l/ha i wytężać pompę, skoro 200l/ha jest idealne, a można nawet schodzić do 150.
Po 2gie na godziny pracujesz, że jeździsz na 3ce? No chyba że w warzywach, bo inaczej nie rozumiem po co się tak wlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

na 200l to już trzeba dużo szybciej jechać a jak nie równo na polu to idzie lance połamać ja pryskam na 4 i 1300obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

No nie przesadzajmy, ja nigdy nie schodziłem w M-ce poniżej 1800-2000obr/min. czyli prędkość ok. 7km/h. I zawsze 200l/ha, ciśnienie przy 12metrach 1,5 bara - dla pompy idealnie. Teraz U-902 i 9km/h i żadnych problemów z nierównościami - po prostu pole dobrze uprawione, bruzdy wyrównane, a poprzeczniak orany, uprawiany i obsiewany na szerokość minimum 9 metrów przy 15 metrowej belce. Jakaś nierówność zawsze może wystąpić, ale jaki to problem - zwalniasz, spada ciśnienie i wydatek sam się reguluje. Może nie idealnie, ale na te kilka-kilkanaście metrów wystarczy

Tak czy siak dla samej oszczędności paliwa bym wrzucił tę 4kę, a pryskać 200l/ha to tylko kwestia ciśnienia

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Ja w biardzkim pryskam c 330 opony 9.5/32 dysze żółte ciśnienie 1,4 bara na 1400 obrotów czwórka i wychodzi mi 250 litrów na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj