lulak

Ursus C-330- Pryskanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobytempelton    161

Na powietrzniku czyli gdzie? na manometrze musialem ustawić ok 2 bar na niebieskich dyszach, na żółtych mam 3.5bara i na ha idzie mi ok 300l cieczy. Szybciej niż na 4 biegu c330 ? zgubił bym ten opryskiwacz, lance by waliły o ziemię na wetrepach, kretowiskach itd..


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Na górze pompy masz wentyl

powinno być tam 1/3 wartości ciśnienia roboczego czyli 1/3 tego co masz zamiar miec na manometrze. Podejrzewam że masz za dużo i dlatego pryska do d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

Witam Panowie :) kupiłem na jesień używany opryskiwacz renal 400 litrowy. Wcześniej nie miałem styczności z żadnym opryskiwaczem. Facet od którego kupowałem twierdził, że jest on ustawiony tak, że wychodzi 200 litrów cieczy na 1 ha. Dysze są koloru niebieskiego. Mam pytanie : jakim biegiem mam pryskać na chwasty ? Posiadam Ursusa C-330. Wy tutaj piszecie, żeby jeździć na 4 biegu. Jak dla mnie wydaje mi się to za szybko. Proszę o porady, jestem nowicjuszem, więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam Panowie :) kupiłem na jesień używany opryskiwacz renal 400 litrowy. Wcześniej nie miałem styczności z żadnym opryskiwaczem. Facet od którego kupowałem twierdził, że jest on ustawiony tak, że wychodzi 200 litrów cieczy na 1 ha. Dysze są koloru niebieskiego. Mam pytanie : jakim biegiem mam pryskać na chwasty ? Posiadam Ursusa C-330. Wy tutaj piszecie, żeby jeździć na 4 biegu. Jak dla mnie wydaje mi się to za szybko. Proszę o porady, jestem nowicjuszem, więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za porady ;)

Na 4 biegu na pewno nie jest za szybko. Jest to jakieś 5km/h. Według tej tabeli możesz sobie ustawić opryskiwacz.

http://www.lechler.agro.pl/rys/wydatki_rozpylaczy_rolniczych_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Troche przesadzasz, musiałby chyba całkiem bez gazu jechać żeby było 5km/h, na 4 biegu 30tka wyciąga 8km/h przy 2200 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Musiałby około 1400 obr/min aby na 4 jechać 5 km/h


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Troche przesadzasz, musiałby chyba całkiem bez gazu jechać żeby było 5km/h, na 4 biegu 30tka wyciąga 8km/h przy 2200 obr

Chyba żartujesz, taką prędkość to ja mam sześćdziesiątką na 3 biegu, który jest o wiele szybszy od 4 w trzydziestce.

Poza tym po co mam jechać na maksymalnych obrotach??? Ja pryskam na 1200-160 obr. Zależy jaką prędkość i ciśnienie chcę osiągnąć.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na potrzeby oprysku, obliczaliśmy poszczególne prędkości jazdy dla różnych obrotów silnika. Jednak w praktyce ma to mniejsze znaczenie i trzeba samemu wyczuć wydajność danego sprzętu.

W C 330 M(pamiętajmy że nieco szybsza) jeśli dobrze pamiętam, przy 1600 obr/min prędkość wynosi ok. 6 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przy 2200 obr/minute na 3 biegu trzydziestka przekracza 5 km/h, wiec nie wiem jakie macie opony wsadzone ale życzę powodzenia przy np. orce jeśli Wam tak zamulają, nie chciałbym oglądać tego pola (najefektywniejsza prędkość orki to ok 9km/h, więc trzeba by było ją 5 wykonywać wg tego co mówicie). Moja Mka jest minimalnie wolniejsza od 60tki 3P, a mój 28 na oponach 10tkach zostawiłby Was daleko w tyle jak widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

A ja mam takie pytanko, jak powinno się jeździć z opryskiwaczem zawieszanym żeby nie narobić mijaków i co jak mi zostanie np od miedzy pasek 2m to jak go potem mam opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Skoro nieznasz takich zasad to smiem twierdzic ze wogule nie powinienes brac sie za opryski. Idz najpierw na kurs hemizacyjny,tam sie wszystkiego dowiesz a i przy okazji uprawnienia zdobedziesz co jest obecnie niezbednie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Znalazł się instruktor, chyba właśnie po to jest forum żeby się cokolwiek dowiedzieć i wymieniać wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego. Po 1 masz opryskiwacz tak?? I co niewiesz jak sie go obsluguje?? Nie wiesz ze zamyka sie pewny odcinek lancy zeby korygowac zaklady na polu lub tak jak piszesz krutkie odcinki np od miedzy. A wiesz jakie cisnienie ustawic na opryskiwaczu lub jakich dysz uzyc? Nie oczekuj gotowych odpowiedzi tylko czytaj wiecej zamiast zasmiecac to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Nie chcę mówić kto tu zaśmieca forum swoimi postami, lepiej ty się udaj na kurs poprawnej polszczyzny, bo czytając takie posty aż oczy bolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

A co ty masz do mojej polszczyzny?? Widze ze juz niewiesz co odpisac i na sile czegos chcesz sie czepnac. Spojrz lepiej na swoje wpisy he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

witam mam pytanie odnośnie opryskiwacza biardzki 300L ,jak ustawić go aby wystarczyło cieczy na 1hektar, jakie cisnienie, dodam ze będzie podłączony do ciągnika C 328 i końcówki mam ustawione na niebieskie , z góry dziękuję za pomoc


i jaką prędkość osiąga na 4 biegu c -328 obroty np  1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A prędkość proponuję ustalać przy obrotach min. 1800, jak najbliżej wartości 540 obr/min dla wałka. I zostawić rezerwę, czyli jak np. chcesz 300 l/ha, to ustawiać na 270-280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja mogę powiedzieć na swoim przykładzie C-360,może się przyda;

IV-bieg
Silnik 1100rpm
Ciśnienie 2,0 bar
Rozpylacze niebieskie firmy MMAT
Całość= 200l/ha


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

I ja wtrącę swoje 5 groszy  ;)

C-330, IV bieg, obroty 1800, ciśnienie 3 bary, rozpylacze niebieskie 03, szerokość 10 metrów czyli 20 dysz, wydatek z jednej dyszy  około 1,32 l/min, całość 300 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zapominacie o podaniu rozmiaru opon z tyłu, a to istotne, bo zmienia prędkość. U mnie np. C-330M, IV bieg, 1800obr/min, opony 12,4, 1,5 bara, belka 12 metrów wychodzi 200 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

myślę ze powinienem sam sprawdzić prędkość i skalibrować opryskiwacz, a pomózcie proszę jeszcze  odnośnie oprysków pszenicy ozimej  i pszenzyta ozimego   i terminów tych zabiegów, mam na myśli opryski na chwasty, grzyba i antywylegacze. Na chwasty mam zamiar pryskać Lancetem plus a na grzyba i wyleganie przyznaję ze wstydem jeszcze nigdy nie pryskałem ,proszę o poradę i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek007    84

Panowie ma pytanko ponieważ ostatnio poszerzyłem sobie opryskiwacz z 10m na 12m i jak sami wiedzie  wymaga ponownej kalibracji. 

Ciapek z obrotami 1800 na 4 biegu jedzie 5km/ha mierzyłem bo obok znajomy jechał JD także jest dobrze mam końcówki 0.3 niebieskie.

Chciał bym pryskać 300l/ha  sprawdziłem w tabeli i w przybliżeniu przy tej prędkości trzeba mieć 3.5 bara ale chciał bym trochę te ciśnienie zmniejszyć i najlepiej na 2.5 bara ale przy 5km/ha godzinę wody wyszło by około 254l/ha.

 

I właśnie moje pytanie jest takie: jakie obroty trzeba aby ciapek jechał 4km/h przy 1600 bd te 4km/ha jechał ? bo wtedy by  mi pasowało te 2.5 bara i wychodziło by mi te 300l/ha tylko jakie obroty aby było 4km/h ? Wtedy sprawdziłem JD bo akurat sąsiad był na polu i się zgadało i ustawiliśmy a teraz nie chcę już sąsiadowi zawracać głowy i liczę na Was :D   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj