Skocz do zawartości

Wibracja kabiny

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2010 - 05:27

Wibracja kabiny Witam u mnie w 80 wibruje (drży) kabina i przy tym jest takie głośne dudnienie jagby gdzieś kabina dotykała o korpus skrzyni a tak nie jest sprawdziłem wszystko dokładnie. Stało się to tak chociarz i wcześniej było to odczuwalne kiedy wymieniłem ramę nośną podłogi a zarazem całej kabiny bo stara zgniła. Przy okazji wyćiszyłem podłogę i teraz silnika juz tak nie słychać tylko to dudnienie. Wymieniłem nawet tylne poduszki gumowe na których opiera śie kabina bo stare bły już wyrobione ale nic a nic niepomogło.Czy jest możliwe że te wibracje i ten dzwięk przechodzą przez te pręty od gazu ręcznego wzmacniacza momentu i woemu albo poprzez wałek kierownicy. proszę o radę bo praca w takich warunkach jest dość uciąrzliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wibracja kabiny Dzisiaj, 09:29
  •  

#2 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 03 październik 2010 - 06:20

Wibracja kabiny U mnie tez tak samo do 500 obr tak drzy kabina że szok. :)
Case <3

#3 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 październik 2010 - 17:00

Wibracja kabiny U mnie wibracje są odczuwalne przy obrotach około 1700 mniejszych i większych nie ;[ i tylko gdy jadę na pusto a jak mam co ciągnąć ciagnikiem jest spokój ...

A może spróbuj poluzowac albo skrecic w miejscach mocowania kabiny do korpusu/ramy ? nic innego nie przychodzi mi do głowy :D

#4 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 październik 2010 - 18:46

Wibracja kabiny Mi to sie zdaje że to jak by od wału ale nie znam sie. Na szczęście nasza 80 bedzie niedługo sprzedana wiec nie bede nic robił przy niej :lol:
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 12 październik 2010 - 19:09

Wibracja kabiny też tak kiedyś miałem tylko że mi strasznie drżał kokpit (jeśli tak można nazwać to miejsce w 80). Okazało się że wibracje przechodzą przez pręt od żółwia, który wystawił się podczas remontu i wszystko usztywnił. Wibracje pojawiały się powyżej 1200obr/min kierownica drżała, wskazówki od zegarów wariowały ogólnie strasznie niemiłe uczucie. Odkręć kanał który kryje pręty od żółwia, wałka, gazu i posprawdzaj czy prawidłowo są osadzone.

#6 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 21:03

Wibracja kabiny U mnie były straszne wibracje przy ok 1500 obrotów ;/ Aj jak sobie przypomnę ;/ Ale problem już rozwiązany. Okazało się, że w skrzyni było bardzo mało oleju i traktor drżał od podnośnika. W tym samym czasie dodałem mu ok 300 kg obciążenia na przód ... I teraz nie wiem, ale któraś z tych rzeczy rozwiązała problem w 100 procentach. Traktor wcale nie drży w całym przedziale obrotów od 0 poczynając na 2200 kończąc. Jest cichutko i przyjemnie w kabinie. Wywaliłem też ten zwykły stary dach i włożyłem tam gąbki z maty legowiskowej a na to dałem nową płytę kupioną w sklepie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 21:13

Wibracja kabiny u mnie w c360 tez tak jest cos ok 1500 tez wibruje i chyba tego juz nie zmienie w wiekszoscie wiek robi z ciagnikem swoje