Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwo do C-360

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 październik 2010 - 12:17

Paliwo do C-360 Koledzy nie kłucie się z powodu paliwa czy pompy. Jak nie to to inne paliwo i pujdzie.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwo do C-360 Dzisiaj, 09:43
  •  

#22 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 03 październik 2010 - 12:33

Paliwo do C-360 co innego kłutnia a co innego obrażanie

#23 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 październik 2010 - 13:08

Paliwo do C-360 ja tam polecam bioester leje to do kazdego ciagnika i kombajnu nawet do nowego i nie ma roznicy pomiedzy on
do auta tez leje i nie ma roznicy a nawet mniej pali niz oleju opalowego
tylko nkupuje zawsze na 1 sprawdzonej stacji bliska

#24 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 październik 2010 - 15:35

Paliwo do C-360 a my cały czas na opale tylko farbujemy ja i wygląda jak normalna ropa:D

#25 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:13

Paliwo do C-360 Czym lub jak farbujecie OO na żułto żeby wyglądało jak normalna ropa.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#26 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 październik 2010 - 20:40

Paliwo do C-360 To w końcu o czym jest ten temat? O oleju opałowym czy o biodieslu? (nie wiem co to są tzw. placki)

Przecież biodiesla można bez problemu lać do sześćdziesiątki. Ja kupuje na bliskiej. A brat leje do opla corsy i też se chwali.
A różnica w cenie to prawie złotówka. I do tego fajny zapach "frytek".

Straty w mocy nie zauważyłem. Ktoś tam pisze że zatankował na stacji i bron nie może uciągnąć... no bez przesady ludzie...

#27 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 październik 2010 - 21:54

Paliwo do C-360 Zgadzam sie z kolegą że nie ma poważnej utraty mocy. A biodiesel to tylko gorsza ropka jest zabójcza dla elektrycznych pomp wtryskowych ze względu na liczne uszczelnienia które ten bio rozpuszcza gdyż jest pochodzenia roślinnego i są w nim zawarte kwasy roslinne które są dość żrące. kiedy rozlewało mi się trochę bio na maskę c-330 to zeszła farba a w c-360 na baku farba się mazała jak plastelina

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 07 październik 2010 - 06:22

Paliwo do C-360 Kiedyś odbarwiali OO wlewając kwas solny albo siarkowy, dokładnie nie pamiętam. A żeby go zobojętnić jak zgryzł kolor wsypywali wapno. Po osadzeniu się wapna na dnie odlewali czystą część paliwa i na handel. Skończyło się jak ludziom pompy posiadały a w środku zalepione były wapnem.
Ogólnie zmiana koloru nic nie daje, nawet po wielu tankowaniach ON można wykryć czy w baku był kiedyś OO.
KPK Kumurun Team

#29 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 październik 2010 - 16:50

Paliwo do C-360 1000l opału i 5 baniek oleju z husqvarny tego zielonego i masz ropę:blink:

#30 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 październik 2010 - 17:50

Paliwo do C-360 I jaka roznica jest w cenie??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kamil221

kamil221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:15

Paliwo do C-360 witam mam pytanie posiadam od niedawna c355 jak ją kupiłem to pracowała na opale ja jednak nie będę ją tak traktował i moje pytanie jest takie czy jak wleje jej czystej ropy(NO)to pompie czy silnikowi nic się nie stanie czy trzeba ją jakoś przestawiać <_< ?????????

#32 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:17

Paliwo do C-360 Nic się nie stanie.

#33 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:28

Paliwo do C-360 Kolego nic nie trzeba robić. Ale pomyśl logicznie OO jest tańszy i silnikowi i pompie nic nie będzie a nawet będzie lepiej chodził! Wiem co mówie bo na OO jade od 12 lat i z tego powodu jeszcze nigdy a nigdy nie miałem problemów. Więc ja bym nie zmieniał go zostawił bym ten traktor na opale. A to co ludzie gadają że opał jest suchy i na 100l trzeba dolewać 5l oleju żeby pompa i zawory miały smarowanie to głupota pierwsza głupota. Na opale będzie miał troszkę większą temperaturę ale to nic nie szkodzi. Ja na opale jade tyle lat i se chwale i u mnie ciągniki nie mają lekko tylko ryją 8 godz dziennie 6 dni w tygodniu przez cały rok!

Edytowany przez milanreal1, 24 kwiecień 2011 - 21:09.
orty

#34 Share Dawid17Farmer

Dawid17Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:50

Paliwo do C-360 Można mieszać i tak się nic nie stanie bo są takie same najważniejsze właściwości.

#35 Share zetorforterra11741

zetorforterra11741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, nowinki techniczne

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:51

Paliwo do C-360 U mnie osobiście też było jeżdżone na opale i podczas pracy szczególnie kombajnem można dostrzec że ma on większą moc nie wiem czym jest to spowodowane ale to jest na +
Konkurencja jest dobra ale najpierw trzeba ją mieć ZETOR

#36 Share rrolnikk

rrolnikk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:56

Paliwo do C-360 Z tym ciągnikiem jest dokładnie tak jak pisze Dawid18 a o pompe się nie bój przecież ona ma osobne smarowanie ja testowałem nawet olej roślinny i wszystko było ok tylko było czuć frytki z kilometra :D

#37 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:08

Paliwo do C-360 Na opale da się jeździć tak samo jak na ropie, jednak jest mały mankament tego sposobu: zależy na jaki ''towar'' się trafi. Bo można kupić 1000l opału wyjeździć i będzie ok, ale 1001l i już z innego źródła i wszystko stoi.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#38 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:37

Paliwo do C-360 jeździć na opale to tak samo jak ty byś żył tylko o chlebie i wodzie, tez będziesz żył tylko z jakim skutkiem i jak długo to się zastanów...

twoja sprawa,poczytaj trochę więcej na ten temat jeden z drugim
a roslinny zatyka wtryski sadzą i pozniej... ach szkoda gadać

#39 Share endriu007

endriu007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:15

Paliwo do C-360 Tu mówisz że roślinny olej zatyka wtryski, zgodzę się że zatyka wtryski ale jak jest zimny(bo wtedy jest gęsty) ale jak olej jest podawany ciepły to wszystko gra ale posmak frytek pozostaje. Ostatnio u znajomego zakładaliśmy do 1014 instalacje na olej roślinny (dodatkowy zbiornik podgrzewany wodą z bloku i przełącznik z ON na roślinny) i wszystko elegancko LATEM chodzi i radość z tankowania. Więc jak lubisz się bawić to możesz to zrobić ale jak dużo nie będzie jeździł to opal cena przewarza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:18

Paliwo do C-360 no na mnie też wujek krzyczał że opał leję zamiast ON bo podobno od tego wtryski siadają ale i tak miesza się to u nas już parę ładnych lat i jak narazie nic

Edytowany przez Tanco96, 24 kwiecień 2011 - 21:19.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI