Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwo do C-360

75 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 październik 2010 - 14:58

Paliwo do C-360 Witam wszystkich. Mam zamiar wlać do c-360 paliwo ekologiczne to znaczy bio-paliwo tak zwane placki.
I mam kilka pytań w tej sprawie :
- czy pod wpływem zimna niebędzie się robiło gęste i czy nie będzie problemu z uruchomieniem silnika.
- czy nie będzie straty mocy silnika.
- czy będzie się bardziej grzał
- czy będzie się tak samo spalało jak ropa w sensie niepozostawieniu wody po sobie.
- czy silnik nie straci dobrej kondycji.
Za wszystkie informacje z góry dziękuje.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwo do C-360 Dzisiaj, 08:06
  •  

#2 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:23

Paliwo do C-360 Jak chcesz robić remnt kapitalny albo przynajmniej wymieniać pompe wtryskową to polecam!
Ja tankowałem raz i nigdy więcej -dużo słabszy ciągnik ,śmierdzi okropnie!
Nie do starych dizli -to sie nadaje tylko do nowszych konstrukcji

#3 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:33

Paliwo do C-360 mam nadzieję że to chodzi o bio paliwo z cpn-u. bo jeśli tak to ja nie mam żadnych zastrzeżeń do niego. nie ma różnicy w mocy oprócz charakterystycznego zapachu placków ziemniaczanych.
Ps. antonio86 akurat może trafiło ci się jakieś chrzczone paliwko to może i masz po części rację.

#4 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:39

Paliwo do C-360 Lania w 100% bio nie polecam. Niestety ja zauważyłem spadek mocy. Polecam mieszanie 50/50 bio z ON. Wtedy praktycznie nie czuć różnicy. Nie jedna osoba tak robi i żadnych problemów nie było jak do tej pory.

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:59

Paliwo do C-360 Lej śmiało placki z OO lub ON . Ja ostatnio zalałem samego "placka" ( tak wyszło ) i elegancko chodził tylko ciężko palił, 2 - 3 lata leje placki 50/50 lub więcej placków i pompa wysiadła tylko w c-330 a c-360 i MTZ nie do zdarcia :) na zime radzę lać samo OO lub ON bo niska temp robi swoje a znam te sytuacje bardzo dobrze:) a co do grzania to się nie grzeje

#6 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 02 październik 2010 - 17:21

Paliwo do C-360 Ja jak wlałem BIO z CPNU!to moja C-360 nie mogła bron 5 uciągnąć,a zapach to był taki ze musiałem z traktora wysiadać bo bym sie udusił,a spuściłem tamto i wlałem normalny ON i różnica nie porównywalna :lol: :)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#7 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 02 październik 2010 - 17:24

Paliwo do C-360 kiedyś na składnicy maszyn rolniczych facet kupił nową pompę wtryskową na nowych sekcjach i za jakiś tydzień przyszedł znowu bo mu się rozwaliła bo jezdzi na bio wiec jak masz nowo pompę to nie radze

#8 Share kapol

kapol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:03

Paliwo do C-360 mój zetor 7211 (a to prawie ten sam silnik) tylko troche kopci

#9 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:23

Paliwo do C-360 Ja miałem 200 litrów tylko BIO i tak jak koledzy wyzej zaobserwowałem spadek mocy ale o pompach pierwsze słysze ze siadają. Po OO wiem ze pompy lecą ale po tym? :) przeciez to paliwo jest bardziej tłuste niz ON a OO jest suche. Ja osobiście jeżdze na ON i nie bawie sie w te paliwa chodz kuszą ceną lecz na Ukrainie tyle samo wychodzi :lol: Sąsiad miesza BIO z OO i jakoś jeździ tylko ze jak jeździł wcześniej na samym OO to pompy poleciały w ciągu 6 lat w Fergusonie 2812 i zetorze 6340

#10 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 02 październik 2010 - 18:26

Paliwo do C-360 Mój tata rozmawiał z typem na stacji paliw i mówił że jest to tylko paliwo na lato
Bo zimą się robi gęste i ciężko się odpala
i jest jeszcze jeden minus, że niemożna odliczyć vat-u i akcyzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 02 październik 2010 - 18:32

Paliwo do C-360 :) z tymi pompami to gruba przesada z naszej okolicy co tankują na cpn "Bliska" od chwili pojawienia się tego paliwa nikomu nic się nie stało,jedynie ten bio-diesel od prywaciarzy zatyka filtr paliwa,panowie bez paniki nasze stare i poczciwe 60-tki przełkną wszystko,co innego silniki nowej generacji,tu komputer może zatrzymać silnik chodzi o ten pieprzony filtr ftp ,pytanie tylko czy opłaca się lać,u nas nie ma zwrotu akcyzy więc korzyść niewielka :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#12 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 02 październik 2010 - 18:58

Paliwo do C-360 Ja leję BIO aż do kapitalki 60-siątki a po niej ani kropli wiecej tego gówna do baku nie wleję.Moja C-360 jeździ od roku i jakie są tego skutki;bardzo trudny rozruch,silnik nie ma kopa,okropnie śmierdzi.

Na paliwie nie ma co oszczędzać jak chcesz "jeździć" to tylko na ON. BIO nie polecam będziesz się tylko niepotrzebnie wkur_ _ _ć.

#13 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 październik 2010 - 19:10

Paliwo do C-360 Ja powiem szczerze o co mi chodziło mam 3 ciągniki więc przepał dość duży ( c-360, zetor 5211, ursus 902) chodzą przy zrywce drewna. Do tej pory lałem OO i był git pompy wytrzymywały ( 9-10 lat). W zeszłym tygodniu zlikwidowali OO u nas zostałem na lodzie rada nie rada lejemy placki. Strata mocy 25% dość dużo. Kopcom jak by miały motory na wykończeniu. Mamy 2 pażdziernik mają problemy z odpalaniem już niewiem jak będzie dalej. Zapach odwajający pracownicy mówią że jeszcze raz taką pensje za ten zapach powini dostawać. Tankowałem na stacji ,,Bliska,, po 3,74 najbliszy dystrybutor z oo mam 25-30km od domu a oo po 3,60 a przettem tankowałem po 2,84 oo. Na poniedziałek zatankowałem do pełna plackami i kupiłem dodatek który ma zapobiec zgęstaniu zobacze co będzie dalej ale chyba będe mieszał 50/50 z oo. Ale u nas można odliczyć vat od placków.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 październik 2010 - 19:21

Paliwo do C-360 Ja jeździłem przez sezon wiosenno-letni w 2009 na Bio-estrze ze stacji Bliska ciągnikami MF 255 i Ursus 4514 na rotacyjnych pompach wtryskowych i oprócz tego że rano ciągnik musiał zrobić 1 obrót wału więcej i ładnie pachniało to nie było żadnej różnicy w osiągach :)
A orałem na tym paliwie i gruberowałem.

Jak Bio jest ze sprawdzonego źródła to nie powinieneś się obawiać o pompę :lol:

#15 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 02 październik 2010 - 19:25

Paliwo do C-360 Dawid18 ja Ci już dzisiaj moge powiedzieć że w poniedziałek będziesz miał problem z odpaleniem ciągnika. Chyba, że u ciebie w garażu jest powyżej 20°C.

#16 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 październik 2010 - 19:31

Paliwo do C-360

Sąsiad miesza BIO z OO i jakoś jeździ tylko ze jak jeździł wcześniej na samym OO to pompy poleciały w ciągu 6 lat w Fergusonie 2812 i zetorze 6340

Odkąd pamiętam ludzie jeżdzą ( jeździli ) na OO i nie słyszałem żeby pompy siadały! Czyste brednie kolego ! :) Na OO jest moc a nie to co chrzczone ON lub odbarwiane OO gdzie nic nie wytrzyma takiego paliwa.

#17 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 02 październik 2010 - 20:02

Paliwo do C-360

Odkąd pamiętam ludzie jeżdzą ( jeździli ) na OO i nie słyszałem żeby pompy siadały! Czyste brednie kolego ! :) Na OO jest moc a nie to co chrzczone ON lub odbarwiane OO gdzie nic nie wytrzyma takiego paliwa.

Kolego nie mylmy oleju opałowego z bio!
Jak na opale jeździłem 10 lat bez kłopotów,a co do bio to w starszych silnikach zacinają(zaklejają) się listwy w pompach oile wiesz o co chodzi-różnica w cenie nie warta świeczki!
Takie jest moje zdanie ale przecież każdy może mieć swoje :lol:

#18 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 październik 2010 - 20:34

Paliwo do C-360 antonio86 może kolego jestes pijany ! wkońcu sobota! :)
kolega ignas5340 pisał na temat OO a jak nie rozumiesz to przeczytaj 101 raz.
A co do Bio to wiadomo że będzie gęstszy w niskich temperaturach dlatego zimą nie warto oszczędzać a i roboty jest mniej niż latem. a już wiosną można lać Bio śmiało i bez obaw jeżeli posiada się starsze ciągniki bo common-rail jest bardzo wymagający co do wynalazków ale znajomy jeżdzi kilkoma JD 160-200KM i leje do nich OO i sie nie psują , może ma szczęście. A do ciapków sześcdziesiątek i osiemdziesiątek oraz pochodnych można lać Bio z ON lub OO. Należy tylko wymieniać częściej filtry a moc wiadomo że na bio kilka KM ucieknie ale co do OO to "konie" żyją pełnią życia. ON porównaniu do OO ma dużo więcej zanieczyszczeń.

#19 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 październik 2010 - 06:08

Paliwo do C-360 Dzięki wszystkim. Czyli niema co tego dziadostwa lać jak on w pażdzierniku niechce odpalać. Bo jak jezdziłem na OO to przy -20c niebyło problemu z zapaleniem. Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 03 październik 2010 - 07:53

Paliwo do C-360

antonio86 może kolego jestes pijany ! wkońcu sobota! :)
kolega ignas5340 pisał na temat OO a jak nie rozumiesz to przeczytaj 101 raz.
A co do Bio to wiadomo że będzie gęstszy w niskich temperaturach dlatego zimą nie warto oszczędzać a i roboty jest mniej niż latem. a już wiosną można lać Bio śmiało i bez obaw jeżeli posiada się starsze ciągniki bo common-rail jest bardzo wymagający co do wynalazków ale znajomy jeżdzi kilkoma JD 160-200KM i leje do nich OO i sie nie psują , może ma szczęście. A do ciapków sześcdziesiątek i osiemdziesiątek oraz pochodnych można lać Bio z ON lub OO. Należy tylko wymieniać częściej filtry a moc wiadomo że na bio kilka KM ucieknie ale co do OO to "konie" żyją pełnią życia. ON porównaniu do OO ma dużo więcej zanieczyszczeń.

Kolego troche za ostro pojechałes-jakies zasady tu chyba są!
A co do tego picia to to nie mierz innych swoją miarą, że jak sobota to musisz wypić!
Jak masz coś do mnie to pisz na pw!
Kolega który zakładał temat pytał o bio, a cytat był użyty dla kontekstu!
A co do bio to zdania nie zmienie wiem ,że w starszych silnikach po jakimś czasie siadają pompy i trzeba często filtry wymieniać