Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektroniczne stacje żywienia loch

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:20

Elektroniczne stacje żywienia loch W Polsce rozwiną sie różnego rodzaju montownie poszukujące b. taniej siły roboczej, naszego przemysłu za kilkanaście lat to nie bedzie chyba prawie wcale, ale prawdą jest że znaleść dobrego pracownika do gospodarstwa jest ciężko - mi się jeszcze nie udało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektroniczne stacje żywienia loch Dzisiaj, 01:38
  •  

#22 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 11 październik 2006 - 21:11

Elektroniczne stacje żywienia loch kizo ma racje postawic pod kllucz kuopic co poterza i pracowac z kultura a nie poprawiac i w kółko remontowac. u mnie z szalunkami jest tak samo! tylko je przezucam z miejsca na miejsce:) Pavel dlaczego na 8 lat? moim zdaniem dłuższy okres spłaty mto mniejsze raty moze troszke wiecej procentu zapłacisz ale pamietaj ze mniejsze raty łatwiej spłacic w trakcie dekoninktury co w przypadku żywca może sie zdarzyc.
Co do pracowników w mojej okolicy wsyscy którzy chociaż troszke mysla znależli prace. ta cała reszt która została to do niczzego sie nie nadaje napewno nie do pracy ze zwierzakami. dlatego inwestycje w nowsze systemy utrzymania powiazane z ekektronika i mechanika sa nie do pominecia to jest konieczne bo robocizna drożeje u nas w zastraszasącym tempie!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#23 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 12 październik 2006 - 15:14

Elektroniczne stacje żywienia loch no ja jestem tez przeciwnikiem "lepianek"... mimo ze u siebie mam takie ale to wynikało z trudnego zopatrzenia w stal w czasach "wielkich zmian". ale biorac kredyt na chlewnie czy obore to nie biorac kredyt na ciagnik (chyba ze bedzie na usługi0, bo widzac okolicznych rolników stwierdzam ze kupowanie nwych sprzetów zakrdyt mimo ze niezwieksza sie hodowla a maja mało to przeprasza... a u mnie w okolicy tak przy okazji buduje sie gosc kredyt ma na 600 i wzioł na niego ferterre9641+tur a reszte chlewnia. jeszcze nie jesdziłem ale to bedzie około 70 macior w cyklu zamkniętym (dodam ze przed inwestycja sprzedawał 100tuczników rocznie, kredyt jest na syna MR a on ma emeryture wojskowa :) ) :P

#24 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 11 listopad 2006 - 16:50

Elektroniczne stacje żywienia loch ma emeryture wojskową i ma z czego dokładać do tej skarbonki bez dna jakim jest polskie rolnictwo...  :(
all rights reserved

#25 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 21:36

Elektroniczne stacje żywienia loch Czy ktoś jeszcze na forum użytkuje stacje żywienia dla loch? Coś się zmieniło od 2006 roku?

#26 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 23 grudzień 2013 - 12:03

Elektroniczne stacje żywienia loch Odświeżam temat, za jakiś czas być może będę zainteresowany stacją, więc piszcie na ich temat.

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 16:50

Elektroniczne stacje żywienia loch Ja trochę drążyłem temat dzwoniłem do 2 użytkowników tego typu urządzeń i stwierdziłem że jednak nie jest to dobre rozwiązanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 25 grudzień 2013 - 22:12

Elektroniczne stacje żywienia loch lukaczmarek@ rozwiń trochę wypowiedź, dlaczego stwierdziłeś, że rozwiązanie nie będzie dobre? Co takiego powiedzieli użytkownicy stacji?

#29 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:11

Elektroniczne stacje żywienia loch Pierwsza sprawa to taka że każdą nową lochę trzeba uczyć korzystania ze stacji kilka dni co przy dużym poziomie brakowania jest dosyć czasochłonne.
Druga sprawa to więcej czasu które trzeba poświęcić na kontrolę. Codziennie trzeba sprawdzać ile dana locha razy jadła, czy żadna nie zgubiła kolczyka itp. W przypadku samobloków jak wchodzę do chlewni i spuszczam paszę to w ciagu kilku sekund jestem w stanie stwierdzić czy wszystkie podeszły do jedzenia i czy wszystkie wyjadły.
Wyjadanie to kolejny problem. W nowszych stacjach jest to już chyba poprawione ale w starszych nie wiesz czy locha mimo tego że wejdzie do stacji zje zadaną porcje czy np jest z nią problem i nie zjada a dawka zostaje dla kolejnej.
Duża ilość elektroniki to wg mnie kolejny minus. w przypadku prostych kojców praktycznie nie ma się co zepsuć a w przypadku stacji nie wiadomo jak będzie np za 10 lat?
Słyszałem też opinie że wyjdzie taniej bo nie trzeba kojców dozowników itp z czym też się nie do konca zgodzę bo stacja + bramki sterujące + paszociąg też tak mało nie kosztują.

Jedyny + jaki widzę to mozliwość zamontowania stacji w starszych ciasnych budynkach gdzie problemem było by robienie kojców.

#30 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:47

Elektroniczne stacje żywienia loch Owszem stacje można budować w starych budynkach ale to i tak za mało plusów a za dużo minusów. Kojce samoblokujące to duży koszt ale agresja (szczególnie przy jedzeniu) nie występuje, a wy samoblokach nic nie może się zepsuć, chyba że mechanizm blokowania się zepsuje

#31 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 01 styczeń 2015 - 14:26

Ja osobiście nie mama stacji ale od 10 lat ma ją mój sąsiad i z perspektywy tych 10 lat chwali ją sobie. Nie jest awaryjna jak ktoś napisał. Zbudowana na sterowniku Siemensa elektronika działa bez zarzutu. Zdarzały się awarie ale 90 procent z nich powodowały... szczury i myszy przegryzając przewody elektryczne albo pneumatyczne. Raz wymieniałem w niej zawór i raz uszkodzony czujnik. 

Co do Uczenia to faktycznie trochę narzekał, ale kupuje zawsze partie po 6-12 szt więc to odbywa się szybciej, mniejszym nakładem czasu. No i naukę prowadzi się raz w życiu lochy. NIe wiem jak w żywieniu stacją jest możliwe żeby lochę zagłodzić. Dostępne są raporty z żywienia każdej sztuki, lista tych które nie zjadły i takie tam. Do tego możliwość automatycznej separacji loch. Generalnie bardzo sobie chwali toi urządzenie. Ja mu je zwykle naprawiam w razie potrzeby i mogę śmiało napisać, że jest wyjątkowo trwałe. Nawiasem mówiąc znam się trochę na automatyce i stwierdzam, że cena urządzenia jest bardzo wygórowana. Ale taki teraz świat...

5

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#32 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 23:17

Jeżeli nie jesteś przedstawicielem jakiejś firmy to stanowisz dla mnie źródło cennych informacji. Twoja wypowiedź to jak jakaś wyspa na oceanie krytyki. Sam jeśli będę modernizował to zastanawiałem się nad tym systemem. Kiedyś obejrzałem film reklamowy i jak zobaczyłem ten spokój to tak mi zostało. Teraz nie wiem czy słuchać tych co krytykują czy tych co zachwalają. Na początek mam pytanie o markę tej stacji i jak duże jest stado? Słyszałem też że firmy sprzedają towar trochę inny niż na zachodzie. Dzięki z góry za poświęcony czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 08:10

Elektroniczne stacje żywienia loch U mnie sasiad ma stacje na 150 loch . I z tego co wiem to i chwali i narzeka☺