Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:44

VAT w rolnictwie @nikita masz na mysli te oplate 170zlotych co rbilem zeby przejsc na vat??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:33
  •  

#1962 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:17

VAT w rolnictwie

A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

nie uwazam ze forum to smietnik
nie mozna jednoznacznie odpowiadac na pytania ani udzielac odpowiedzi bo urzednicy sami nas tak traktuja-podam prosty przyklad:do poludnia dzwonilem do agencji zeby zapytac czy dana maszyna bedzie podlegala pod wniosek na sektor mleczny - pan KIEROWNIK oddzialu regionalnego powiedzial ze nie, po poludniu dzwonil moj sasiad do tego samego KIEROWNIKA oddzialu i jemu powiedzieli ze ta sama maszyna o ktora ja pytalem podlega...
nastepnego dnia znowu ja zadzwonilem z pytaniem takim samym i o dziwo co sie okazalo? ktos zgadnie? pan KIEROWNIK stwierdzil ze owa maszyna jednak podlega... :o
jaki z tego wniosek? :D
hmmm...ja wiem ale na forum to sie nie nadaje...bo wtedy to bedzie dopiero smietnik.. :P

#1963 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:02

VAT w rolnictwie Potrzebuje pomocy we wniosku o regon. W punkcie rejestracja, organ rejestrujacy i numer to chodzi o numer gospodarstwa z ARiMR?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:20

VAT w rolnictwie pewnie chodzi o organ rejestrujacy czyli us??

#1965 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:34

VAT w rolnictwie

A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

no to moze ja :)
byłem dzisiaj w US i dostałem informacje ze jednak nie ma tych 20tys mimo tego ze 30grudnia inny pracownik US podał mi informacje ze w projekcie nie ma tej zmiany o czym zresztą pisano również w top agrar
ale tak poza tym to dostałem info ze i tak tego nie sprawdzają bo nie są w stanie tego skontrolowac bo zgodnie z przepisami mozesz dokonac np 25 sprzedazy płodów rolnych po 950 zł i nie musisz ich rejestrowac w US i juz spełniasz wymóg :) wiec nic to ich nie obchodzi

#1966 Share szadam

szadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:36

VAT w rolnictwie Rolnik zakreśla nr 3: "inna; nie wypełniaj informacji nr 45-48"
:)

#1967 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 09:02

VAT w rolnictwie Koledzy chciałbym się dowiedzieć jak ma wyglądać ta uproszczona rachunkowość przed wejściem na vat ??Mozna to pisać w zeszycie czy trzeba kopić druki i co to ma zawierać proszę o pomoc

#1968 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:19

VAT w rolnictwie

Potrzebuje pomocy we wniosku o regon. W punkcie rejestracja, organ rejestrujacy i numer to chodzi o numer gospodarstwa z ARiMR?

ja wczoraj regon wyrabiałem i tam nie trzeba było żadnego numeru arimr co ciekawsze serii i numeru dowodu też nie trzeba było;]

#1969 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:22

VAT w rolnictwie Jaka jest wkońcu nowa stawka VAT na zasadach ogólnych na świnie i bydło? bo już sam nie wiem

#1970 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:47

VAT w rolnictwie 5%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 04 styczeń 2011 - 13:26

VAT w rolnictwie Sprzedałem dzisiaj dwie jałówki i kazali mi pisać 5% vat a byłem swięcie przekonany że ma być 8%. A śłyszał ktoś o zmianach w PKWiU, podobno numery się zmieniły

#1972 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:16

VAT w rolnictwie Twoja faktura jest nieważna - zawiera złą stawkę VAT. Zadzwoń na Krajową Informacje Podatkową tam powiedzą Ci jaką stawkę należy stosować na żywe zwierzęta. Numery się zmieniły ponieważ używamy teraz nowej klasyfikacji PKWiU.

Edytowany przez ROLNIK7, 04 styczeń 2011 - 17:21.

http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#1973 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:59

VAT w rolnictwie Dzwoniłem do US i też mówili że 5%

#1974 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:11

VAT w rolnictwie Witam panowie na zasadach ogólnych jest 8 % bynajmiej umie po tyle kazali pisac a ryczałt po 7% niezłe jaja nik nic niewie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1975 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:13

VAT w rolnictwie mam pytanie czy jest jakaś różnica w stawce vat przy rozliczaniu ryczałtowców a vatowców przy sprzedaży tuczników do zakładów mięsnych?w tej chwili jesteśmy ryczałtowcami ale w najbliższym czasie planujemy przejść na vat. może znajdzie się hodowca który tak rozlicza z zakładem?

#1976 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:22

VAT w rolnictwie Wykładnią dla US jest Krajowa Informacja Podatkowa jeżeli nie wiecie na 100%jakieś stawki podatku na określony produkt to dzwońcie z zapytaniem na numer 801 055 055. Od ekspertów otrzymacie odpowiedz na której opierają się US. Ustawa zmieniająca stawki podatku vat jest dość zawiła i pierwsza lepsza pani z waszego US wam tego nie wyjaśni a może nawet wprowadzić was w błąd. Na przykład w moim US pani niby zajmująca się podatkiem vat w rolnictwie nie zgodziła się żeby jej informacja była oficjalną i odesłała mnie do KIP.

Ktokolwiek ma wątpliwości co do stawek nich zrobi tak samo.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#1977 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:27

VAT w rolnictwie Tylko że tam nie idzie sie tak łatwo dodzwonić, bo tez próbowałem.

#1978 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:45

VAT w rolnictwie Jestem młodym rolnikiem gospodarstwo przejąłem w tym roku, moje pytanie to co zrobić by przejść na VAT i czy mogę to zrobić w tym roku czy dopiero w 2012? Nie wiem czy to w czymś pomoze gospodarstwo przejąłem wraz z płodami rolnymi.

#1979 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:30

VAT w rolnictwie

Dzwoniłem do US i też mówili że 5%

jak dzwoniłem dziś do US to sami nie wiedzieli i kazali dzwonić później, jak też uczyniłem i powiedzieli mi że 8 %
a gdy z ubojni przyjechali po świnie i pisaliśmy fakturę to kierowca dzwonił do firmy to księgowa mu powiedziała że na bank jest 5%
także nie wiadomo komu wierzyć ja uwierzyłem księgowej i wystawiłem na 5% bo mówiła że wszystkie faktury od rolników na VATcie mają wystawiane na 5%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:10

VAT w rolnictwie a wie ktoś jaki jest VAT na sprzedaną przeze mnie pszenicę? dodam że jestem vatowcem.