Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:05

VAT w rolnictwie kolego radze Ci edytowac te posty i po usuwaj wszystkie cytaty moich postow bo dostanies ostrzezenie w postaci procentow:) dziekuje Ci bardzo za pomoc a wiesz moze jak jest z uzyczeniem maszyn rolniczych czy np jesli sobie uzycze bizona od taty to czy moge wszystkie czesci od iego odpisywac sobie?? tata uzyczyl mi c-330 wiec paliwko bedzie szlo na niego a co z czesciami wlasnie do bizona?? i czy npp gdybym mial uzyczony garaz to czy moge sobie do niego utwardzic dojazd??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 07:36
  •  

#1942 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:10

VAT w rolnictwie Witam a jak to jest z tym vat od tego roku, ile mi odliczą za sprzedanego byka 300 kg a ile ja mogę odliczyć od nawozów, śor, paliwa, części do maszyn i zwykłych rzeczy jak np widły czy gwozdzie. I jest jeszcze te 20 tys do udokumentowania??
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#1943 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:26

VAT w rolnictwie

panowie w salonie play powiedzieli mi ze do wziecia telefonu z oferty na firme musze przedstawic wpis do ewidencji dzialalnosci gospodarczych w UG, poszedlem tam i nie moge sie wpisac jako producent zboz poza tym bylo by to rownoznaczne z oplacaniem ZUS... wiec dzwonie do salonu PLAY jescze raz a pan mowi ze wystarczy ze przedstawie dokument o nadaniu numeru producenta. rozumiecie cos z ego?? czy jak im pokaze ze mam numer gospodarstwa to juz bede mogl wziac telefon na firme i tam na fakturze bede mial napisane "Gospodarstwo Rolne Jan Kowalski nip i regon"??i juz bede mogl to pokazac w US i bede odliczal ten telefon?? a jak US patrzy na to gdybym na jednej fakturce mial dwa telefony moj i ojca moge miec dwa telefony?? moge je w ten sposob odliczac??

Z tego to ja wnioskuję tyle, że jak ktoś sprzedaje telefony, to niech je sprzedaje, a jak ktoś wylicza podatek rolny to niech go wylicza!!

Z rolnictwem indywidualnym jest tak, że jest to firma sprawna inaczej. Narobili tych rodzai ewidencji producentów, że się można zamieszać :) Sam mam jak wielu z nas 3 wpisy - z GUS, ARiMR i z ARR :D A rolników nie wpisuje się do ewidencji gospodarczych w KRS-ie, jak sobie tego nie życzy, bo związane jest to z przejściem na podatek dochodowy i zus.
Ale spokojnie, bo przede wszystkim trochę Ciebie nie rozumiem. Skoro pytasz o kwestię telefonu więc rozumiem, że na VAT już jesteś, a skoro tak, to powinieneś mieć w domu wszelkie potrzebne dokumenty: zaświadczenie o wpisie do ewidencji producentów rolnych (z ARiMR), zaświadczenie o nadaniu NIP oraz zaświadczenie o nadaniu REGON (z GUS). To wszystko i to na upartego co potrzeba. Bzdura totalna!!

Na podstawie tych dokumentów wszystko sobie mogą spisać, Podajesz jaka nazwa ma być na fakturze no i koniecznym oraz wystarczającym warunkiem jest NIP na fakturze.

Edytowany przez darolee, 03 styczeń 2011 - 18:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:33

VAT w rolnictwie darole dokladnie tak numer gospodarstwa mam i na vat juz jestem regon i nip rowniez mam tylko w salonie tak mnie wyslali...

#1945 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:33

VAT w rolnictwie chciałem zapytać aby wejść na VAT trzeba mieć 20000 zł jeśli mam te pieniądze na jednej fakturze czy nie będę musiał płacić jakiegoś podatku czy coś w tym stylu ??

#1946 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:37

VAT w rolnictwie nic z tych rzeczy ta faktura us nie obchodzi musisz tylko pokazac ze masz taki obrot:)

#1947 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:39

VAT w rolnictwie

kolego radze Ci edytowac te posty i po usuwaj wszystkie cytaty moich postow bo dostanies ostrzezenie w postaci procentow:) dziekuje Ci bardzo za pomoc a wiesz moze jak jest z uzyczeniem maszyn rolniczych czy np jesli sobie uzycze bizona od taty to czy moge wszystkie czesci od iego odpisywac sobie?? tata uzyczyl mi c-330 wiec paliwko bedzie szlo na niego a co z czesciami wlasnie do bizona?? i czy npp gdybym mial uzyczony garaz to czy moge sobie do niego utwardzic dojazd??

zalezy czy tata na vat-cie?

#1948 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:45

VAT w rolnictwie nie nie tata nie jest na vacie:) tylko ja wiec jak to jest?? i ja wkoncu jest z tymi stawkami ile ja mam na zboze sprzedajac tacie a ile ona ma na swinki jaki ryczaltowy??

#1949 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:46

VAT w rolnictwie

chciałem zapytać aby wejść na VAT trzeba mieć 20000 zł jeśli mam te pieniądze na jednej fakturze czy nie będę musiał płacić jakiegoś podatku czy coś w tym stylu ??

od 2011 jest zmiana przepisow. Gospodarstwo nie musi posiadac takich obrotow. idziesz rejestrujesz sie robisz oplate i juz jestes watowcem od dnia rejestracji mozesz zbierac faktory

#1950 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:48

VAT w rolnictwie @Arturos21 jesteś rolnikiem RR to jaki Ty podatek chcesz płacić przed??

@michalk wynika z tego, że ten facet, to nawet na sprzedawce telefonów się nie nadaje!!
Wiem, że wszędzie w sieciach komórkowych, jest tak samo, bo ja w Plusie i w Erze musiałem tę samą papierologię przedstawiać. Napisałem, że jest to bzdura, bo wszędzie jak coś kupujesz, to po prostu podajesz nazwę, adres nip i faktura gotowa. Ja 2 lata temu podpisywałem umowę na internet z NETIĄ. Bez okazania żadnych zaświadczeń (jedynie dowód osobisty) podałem odpowiednie dane: nazwę, adres, nip i regon. Podpisik i umowa gotowa. Przecież to też usługa z pakietu tzw. media. Można?! ... Można !! A w tych telefonach to się jakieś pajace znaleźli super wykwalifikowani księgowi i wymyślili :D
Weź te zaświadczenia: z ARMiR, NIP i REGON idź jeszcze raz, a jak nie to do innego punktu spróbuj.

Edytowany przez darolee, 03 styczeń 2011 - 18:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:48

VAT w rolnictwie Tomku ja sie rejestrowalem i musilem miec fakturke to rozpozadzenie nie weszlo jednak.
Darolee@
tak zrobie jutro a chodzi mi o to jaki podatek mi beda placic jako vatowcowi dajmy na to za pszenice a jaki dostanie tata na tuczniki jesli jest na ryczalcie??

Edytowany przez michalk, 03 styczeń 2011 - 18:53.

#1952 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:52

VAT w rolnictwie w takim razie mozesz odliczac czesci od kombajnu paliwa najlepiej zapisz ciagniki na siebi przydalo by sie miec tez ten garaz

#1953 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:55

VAT w rolnictwie nie nie bo zamierzam skladac wniosek na MGR i wole nie miec zadnej maszyny zawsze to czyste konto ;) wiec na sama umowe uzyczenia moge czesci i paliwko odiczac??:) no a jak to jest z tym garazem?? moge utwardzic plac wokol niego?? moge n kupic material do wyknania oswietlenia??

#1954 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:59

VAT w rolnictwie jezeli chodzi o mieso to bylo 3% ateraz chyba bedzie5% ale nie jestem pewien zaskoczyles mie z ta faktura a mialo nie byc chodziaz byl artykol w tyg rolniczym i tam podawali ze mieso z 3% na 8% ale to chyba ni mozliwe co do ryczaltu to nie wiem

#1955 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:00

VAT w rolnictwie A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

Edytowany przez darolee, 03 styczeń 2011 - 19:04.

#1956 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:05

VAT w rolnictwie Witam wszystkich! Może takie pytanie już było w tym temacie ale nie będę czytał prawie 100 stron dlatego zapytam czy odliczacie vat od energii elektrycznej a jeśli tak to jak to robicie? Macie osobne liczniki na gosp i dom mieszkalny czy jeden na wszystko i odliczacie szacunkowo tylko część vatu? Proszę o odp. ponieważ średnia faktura u mnie wynosi 2 tys. zł.

#1957 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:06

VAT w rolnictwie

jezeli chodzi o mieso to bylo 3% ateraz chyba bedzie5% ale nie jestem pewien zaskoczyles mie z ta faktura a mialo nie byc chodziaz byl artykol w tyg rolniczym i tam podawali ze mieso z 3% na 8% ale to chyba ni mozliwe co do ryczaltu to nie wiem

nie o to chodzi czy jesli na ryczalcie bylo 6%to ile teraz?
a jesli na Vacie bylo 3% to ile teraz??

darolee@ pisalem juz ze bylem w US i musialem miec fakture zeby sie zarejestrowac jako Vatowiec:) chyba ze jaki US takie przepisy bo w naszym kraju jest rożnie...

#1958 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:08

VAT w rolnictwie

Może takie pytanie już było w tym temacie ale nie będę czytał prawie 100 stron dlatego zapytam czy odliczacie vat od energii elektrycznej

A jakby kolega ze 2-3 strony przeczytał to by się dowiedział ;)

Edytowany przez darolee, 03 styczeń 2011 - 19:10.

#1959 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:08

VAT w rolnictwie czytal czytal ale nic jasno napisane nie jest ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:26

VAT w rolnictwie

...Z rolnictwem indywidualnym jest tak, że jest to firma sprawna inaczej. Narobili tych rodzai ewidencji producentów, że się można zamieszać :) Sam mam jak wielu z nas 3 wpisy - z GUS, ARiMR i z ARR :D A rolników nie wpisuje się do ewidencji gospodarczych w KRS-ie, jak sobie tego nie życzy, bo związane jest to z przejściem na podatek dochodowy i zus....

kopie:
-nakaz płatniczy podatku rolnego zamiast wpisu do ewidencji
-kserokopia nadania numeru REGON
-kserokopia że jest się VATowcem - ten kwitek co przechodziliście na VAT.

...Ja 2 lata temu podpisywałem umowę na internet z NETIĄ. Bez okazania żadnych zaświadczeń (jedynie dowód osobisty) podałem odpowiednie dane: nazwę, adres, nip i regon...

Podpisywałem taką umowę od sierpnia do paździenika i ciągle coś namieszali (tylko ja robiłem od razu cesję na siebie całej linii i w tym namieszała netia ostro). Nieważne. Dałem im to co wymieniłem wyżej i poszło.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke