Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:40

VAT w rolnictwie Tak można ale jest to wypadku którym znam 70% kwoty VAT za energie dlatego, że 30% VAT'u jest uważane za energie nie zużywaną na cele gospodarstwa... Nie wiem też czy procent VAT'u jest różny i czy zależy od danego gospodarstwa... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:36
  •  

#1862 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:53

VAT w rolnictwie a na fakturze masz wpisany NIP?
Temat tutaj był wałkowany i AFAIR wyszło że jeżeli nie ma sie NIPu na rachunku/fakturze to lepiej nie przechodzić na fakturę z NIPem bo prąd stawał się droższy i po odliczeniu VATu wychodziło to samo jakby nie miało się fakturę bez NIPu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1863 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:12

VAT w rolnictwie Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytania po prostu nie wiem znam tą informacje tylko od jednego gospodarza bo mówił mi o tym w rozmowie, czy na fakturze ma NIP czy nie to nie mam pojęcia... Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:56

VAT w rolnictwie czepiłem się tego obornika ale tylko dla ciekawości.jeśli sprzedaje go powiedzmy za 5tyś to ja płacę 5tyś+ile vat?a ile ten,który kupi może se odliczyć?
przejście na vat to żadne kombinowanie ani bujanie w obłokach,dzisiejsze czasy sa coraz ciężejsze a rolnik jest okradany z każdej strony jak się da więc nic dziwnego,że wykożysta każdą możliwość by temu zapobiec

#1865 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 08:37

VAT w rolnictwie odliczyć może tyle ile ty zapłacisz tego VATu.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1866 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 09:49

VAT w rolnictwie Witam panowie mam małe pytanko jak chciałbym przejść na vat a nie mam sprzedaży na 20000 tysięcy czy mogę zrobić z kimś umowę np. z sąsiadem ze sprzedałem mu zbożna za taka kwotę?? jeśli tak to jak ta umowa ma wyglądać

#1867 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 12:18

VAT w rolnictwie No z tym obornikiem to kwestia na jaki cel idzie <_< Jak sprzedajesz jako nawóz to stawka według PKWiU jest nawozowa.
Ja prowadzę produkcje roślinną wiec zużycie energii większe mam tylko w żniwa.
Proponowałem sąsiadowi by dowiedział się, czy można odliczyć energię procentowy (na zasadzie jak kiedyś odliczałem telefon), na fakturze ogólnej zakładałem 60% użycia do celów działalności.
Myślę, iż dobrym rozwiązaniem byłoby założenie drugiego licznika.

#1868 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 13:53

VAT w rolnictwie

Witam panowie mam małe pytanko jak chciałbym przejść na vat a nie mam sprzedaży na 20000 tysięcy czy mogę zrobić z kimś umowę np. z sąsiadem ze sprzedałem mu zbożna za taka kwotę?? jeśli tak to jak ta umowa ma wyglądać

Zadzwoń do swojego US i się dowiedz czy takie coś jeszcze potrzebują bo ode mnie nie żadali

#1869 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:02

VAT w rolnictwie

...Proponowałem sąsiadowi by dowiedział się, czy można odliczyć energię procentowy (na zasadzie jak kiedyś odliczałem telefon), na fakturze ogólnej zakładałem 60% użycia do celów działalności.
Myślę, iż dobrym rozwiązaniem byłoby założenie drugiego licznika.

Ja odliczam sto procent od telefonu stacjonarnego, internetu i kart do simplusa.
Do celów prywatnych mam telefon w erze i neta w innej robocie więc nie bawię się w żadne procenty.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1870 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:25

VAT w rolnictwie W nowym wydaniu TAP jest podane jakie będą możliwe scenariusze związane z odliczeniem VAT przy wspólnych zakupach. W jednym z nich jest osoba tzw. wiodąca na którą jest faktura i ona odlicza. Są tam również inne możłiwości, ale szczegóły to juz znajdziecie w gazecie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 17:34

VAT w rolnictwie W nowym topagrar, jest napisane, ze mimo zapowiedzi nie zostanie zniesiony od 1 stycznia obowiązek udokumentowania 20tyś obrotu za poprzedni rok dla chętnych na przejście na zasady ogólne.

#1872 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:29

VAT w rolnictwie

Ja odliczam sto procent od telefonu stacjonarnego, internetu i kart do simplusa.
Do celów prywatnych mam telefon w erze i neta w innej robocie więc nie bawię się w żadne procenty.

Przykład telefonu tyczył się bardziej tej energii do odliczenia. U mnie w US jest taka zasada, że jak masz jeden telefon na siebie, to nie można odliczać 100%. Teraz mam na gospodarstwo 3 telefony i oczywiście, że z 2 odliczam 100%. Podobna sytuacja jest w warmińsko-mazurskim, jak szwagier prowadził firmę. Zaproponowałem takie teoretyczne rozwiązanie odliczania energii procentowe mając jeden licznik na całe siedlisko. Trza by się w US podpytać czy jest taka możliwość, bo ja się tym nie interesowałem.

mimo zapowiedzi nie zostanie zniesiony od 1 stycznia obowiązek udokumentowania 20tyś obrotu za poprzedni rok dla chętnych na przejście na zasady ogólne.

A no właśnie dlatego ostrożnie podchodzę do spraw które są w planach. U nas tak jest. Coś ma być a później lipa!! Czyli jak zwykle :D

#1873 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:48

VAT w rolnictwie jedynie nie musisz się obawiać nowych stawek vat bo na ustawie jest już podpis prezydenta..

#1874 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:37

VAT w rolnictwie co do udokumentowania tych 20k PLN to w US w Gliwicach powiedzieli, że nie trzeba składać dokumentów do nich, tylko musi być w domu archiwum z tym i że wystarczy obrót na równowartość 20000, ale ja zrobie lepiej na sprzedaż, jest pewniej :D

a tak wgl. to od stycznia na VAT przechodzimy i dlatego piszę jak powiedzieli w US przy składaniu deklaracji VAT-R
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#1875 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:30

VAT w rolnictwie Chciałem zapytac potrzebne jest udokumentowane 20 koła a ja sprzedałem wszystko sasiadowi napisac jakas umowe bo w us mówili cos o umowie ale jak ona ma wygladac i co ma zawierac

#1876 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:52

VAT w rolnictwie

W nowym topagrar, jest napisane, ze mimo zapowiedzi nie zostanie zniesiony od 1 stycznia obowiązek udokumentowania 20tyś obrotu za poprzedni rok dla chętnych na przejście na zasady ogólne.

Dzwoniłem do US i powiedzieli mi, że jeszcze ta ustawa o zniesieniu obrotu 20 tys nie została podpisana, ale prawdopodobnie będzie. A poza tym jeśli nie zostanie zniesiony to można udokumentować ten obrót na podstawie ewidencji sprzedaży, nawet bez faktur, ani umów kupna- sprzedaży, należy przy tym pamiętać, że jednorazowa transakcja nie może być wyższa niż 1000zł. W tym samym US powiedzieli mi, że nowa stawka na żywiec wzrośnie z 3 na 5%.

#1877 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:38

VAT w rolnictwie US swoją drogą a znowelizowana ustawa swoją drogą , która uchwalił parlament i podpisał prezydent. Ale również potwierdze to ,że niestety nie zniesiono tych 20 tys. zł. Ale podwyżki jak najbardziej zatwierdzone !

Znalezione w necie: "W przypadku, gdy tabela stawek VAT dla danego towaru ustala zarówno 8% VAT, jak i 5% VAT, to stosujemy stawkę VAT 5%. Jeżeli zaś rozporządzenie albo ustawa w innym miejscu przewiduje niższą stawkę czy zwolnienie - stosujemy tę niższą stawkę. Uwaga - pozornie takie same pozycje w tabeli stawek VAT 8% i 5% czasem się nieznacznie od siebie różnią. W takim wypadku ta grupa towarów, która nie powtarza się w tabeli stawek 5%, opodatkowana jest stawką VAT 8% (bo nigdzie nie ma stawki niższej)."

Coś z tą stawką 5 % na żywiec jednak jest bo w obu tabelach są wymienione zwięrzeta żywe.

#1878 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 15:13

VAT w rolnictwie niebawem będe miał przepis ale pieniądze z młodego ronika gdzieś w lutym a od marca chciałbym być juz na vcie i moje pytanie jest takie na vat musze przechodzić nazem z przejęciem gospodarstwa czy kiedy chce chciał bym być od marca?

#1879 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:36

VAT w rolnictwie Ta miła pani powiedziała, że ten obrót 20 tys ma być zniesiony zupełnie inną odrębną ustawą, niezwiązaną z podwyżkami vat. W moim przypadku akurat nie będzie problemu z wykazaniem sprzedaży, bo gospodarstwo mam już od października. A do postu wyżej jeśli nie zniosą wymaganego obrotu to będziesz mógł przejść na vat dopiero w 2012.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:22

VAT w rolnictwie Witam panowie mam pytanie jaka bedze stawka vat po nowym roku dla rolnikow na ryczałcie na swinie i bydło bo roznie mowia jedni 7% drudzy 8% ??
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!