Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 11:06

VAT w rolnictwie w jakiej gazecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 08:25
  •  

#1742 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:55

VAT w rolnictwie Kilka dni temu sejm uchwalił ustawę na mocy której po Nowym Roku nikt nie odpisze vat-u od paliwa zakupionego do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. KROPKA B) :D
kto sieje ten zbiera....

#1743 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:03

VAT w rolnictwie to powyzej 3,5 tony czy ponizej nie bedzie mozna odpisywac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:05

VAT w rolnictwie Znaczy się od osobówek?

#1745 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:14

VAT w rolnictwie Tylko od osobówek, ale od samochodów, gdzie paka jest dłuzsza niż kabina to tak.

#1746 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:15

VAT w rolnictwie a to ok wazne zeby od traktorow i kombajnu sie liczylo

#1747 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:00

VAT w rolnictwie Dodam jeszcze, że chodzi też o dostawcze których m.c. nie przekracza 3,5 tony.
Dziura w budżecie ministerstwa jest wielka to i spać spokojne nie będziemy, podejrzewam, że za rok dwa wyszarpią nam zwrot akcyzy a i fiskus spojrzy też na nasze ciągnikowe baki...
kto sieje ten zbiera....

#1748 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:10

VAT w rolnictwie

Dodam jeszcze, że chodzi też o dostawcze których m.c. nie przekracza 3,5 tony.
Dziura w budżecie ministerstwa jest wielka to i spać spokojne nie będziemy, podejrzewam, że za rok dwa wyszarpią nam zwrot akcyzy a i fiskus spojrzy też na nasze ciągnikowe baki...

A powiedźcie mi jak wygląda sprawa kiedy jestem na vacie i ubijam sobie świnke na własne potrzeby(ubój gospodarczy)co wtedy z fakturą???

#1749 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 09:48

VAT w rolnictwie @Nikita_Bennet i @darolee - ale żeście zrobili ze mnie kanciarza no ;) żeby zachować twarz muszę wytłumaczyć o co mi chodziło: Rocznie mam sprzedaży fakturowanej (zboża, rzepak, trzoda) na ok 80 tys.zł, a niefakturowanej (drobne ilości zboża i ziemniaki) ok 10 tys.zł, z tym że tych transakcji fakturowanych jest raptem z 10-20 w ciągu roku, a niefakturowanych może ze 100-150. Szukam sensownego rozwiązania dla tych drobnych sprzedaży, bo wystawienie i rozliczenie 150 faktur na sprzedaż powiedzmy 50-100kg ziemniaków wydaje mi się trochę głupie...

wyczytałem wcześniej że można sobie wystawić wewnętrzne dokumenty sprzedaży, są jeszcze jakieś inne możliwości (poza kasą fiskalną)?

#1750 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:42

VAT w rolnictwie Hmm - ja nie mam takie wiele drobnej sprzedaży. Na kilka świnek piszę faktury i US nie robi problemów mimo że to drobnica przecież jest. Małych ilości zboża nie sprzedaję okolicznym. Całą prawdziwą sprzedaż mam po żniwach (większe faktury) i dlatego nie badałem tematu drobnych sprzedaży ale wiem że gdzieś ktoś o tym pisał.

Sorki jeśli zasugerowałem że jesteś "kanciarzem" ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 11:27

VAT w rolnictwie Z tym VAT od paliwa to nie wporwadzaj kolego ludzi w błąd!!! Będzie zakaz, ale od aut z kratką, od aut, które spełniają wzór Lisiaka i mają DMC 3,5t jak najbardziej będzie można. Nie siej popeliny. Słyszysz dzwony, tylko nie wiesz, w którym kościele biją.

#1752 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:40

VAT w rolnictwie a nie wiesz jak będzie od takiego autka?
Homologacja ciężarowa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1753 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 15:21

VAT w rolnictwie Kolega dobrze pisze! Tego VAT-u nie będzie można odliczyć od samochodów, które w trakcie dodatkowych badań technicznych nie spełniają wymagań VAT-1, VAT-4 itp. a są to oczywiście samochody osobowe z homologacją ciężarową!!!

#1754 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 16:01

VAT w rolnictwie Panowie niestety żyjemy w chorym kraju, w który auto osobowe o DMC 3,5t, zalezy wg jakich przepisów, może byc:
osobowo - osobowo - osobowe
ciężarowo- osobowo - osobowe
ciężarowo- ciężarowo - osobowe

Przypadek nr 1

Auto jest osobowe wg przepisów VAT (nie ma kratki), jest osobowe wg przepisów o Podatku Dochowodym (wzór Lisiaka), jest osobowe wg przepisów o ruchu drogowym (DMC 3,5t)

Przypadek nr 2

Auto jest ciężarowe wg przepisów VAT (ma kratkę i homologację), jest osobowe wg przepisów o Podatku Dochodowym (wzór Lisiaka - czyli przestrzeń ładunkowa nie jest dłuzsza od przestrzeni pasażerskiej, tutaj homologacja z VAT nie jest uwzględniana, liczy się opinia rzeczoznawcy lub pracownika z Stacji Diagnostycznej, który powinien podbić pieczęć, że auto spełnia założenia z wzoru Lisiaka), jest osobowe wg przepisów o ruchu drogowym (DMC 3,5t)

Przypadek 3

Auto jest ciężarowe wg przepisów VAT, jest ciężarowe wg przepisów o Podatku Dochodowym, jest osobowe wg przepisów o ruchu drogowym
Do tej kategorii zalicza się wszelkiego rodzaju auta dostawcze o okreslonej długości przestrzeni ładunkowej, w tym auta typu pick-up.

Od tego typu aut można w dalszym ciagu będzie odliczyć Vat przy zakupie, VAT od paliwa, oraz w niektórych przypadkach zamortyzować jednorazowo

#1755 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:50

VAT w rolnictwie Mam pytanie chodzi mi o VAT od przyszłego roku, załóżmy że jestem watowcem sprzedaje świniaka za 400zł netto plus 8% vat czyli 32zł. Zasadnicze pytanie czy te 32zł ubojnia też mi wypłaca a ja do skarbówki je odprowadzam czy z własnej kieszeni musze wyłożyć te 32zł i do skarbówki?

#1756 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:18

VAT w rolnictwie Jeżeli jesteś na Vat, to w przyszłym roku będzie stawka nie 8 ale 5 procent. Ty sprzedajesz netto, plus vat. Zakład wypłaca Ci brutto. Ty musisz ten vat rozliczyć - vat należny i naliczony, robisz deklaracje i albo płacisz, albo ubiegasz się o zwrot, albo przenosisz na następny okres rozliczeniowy. Jak dużo kupujesz, albo masz możliwość załatwić faktury, to tak naprawę vatu nie zapłacisz prawie nigdy.

#1757 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:47

VAT w rolnictwie Na żywiec 8% bedzie od przyszłego roku na mleko jaja bedzie 5% No właśnie oto mi chodziło czy jeśli będe vatowcem to zakład płaci mi brutto czy netto.

#1758 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:04

VAT w rolnictwie Może wie ktoś czy nowe stawki Vat już zostały ustalone na 100 %? Byłbym wdzięczny za wypisanie jakie produkty i środki produkcji będą obłożone jaką stawką, jak to będzie wyglądało dla Vatowców, a jak dla ryczałtowców. Może ktoś ma jakiś link? Czy według Was w 2011 roku będzie śię bardziej opłacało wejść na vat niż w 2010 r?

#1759 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:09

VAT w rolnictwie To w końcu będzie 5% czy 8% niech ktoś definitywnie rozwieje watpliwości :rolleyes: A powiedźcie mi jak wygląda sprawa kiedy jestem na vacie i ubijam sobie świnke na własne potrzeby(ubój gospodarczy)co wtedy z fakturą???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:18

VAT w rolnictwie No widzę kolego, że uparcie obstajesz przy swoim z tymi stawkami.... No ale niech Ci będzie...

Czy jesteś na vacie, czy nie, a chcesz sobie ubić świnkę sam, to oczywiście wiesz, ile z tym problemów i kłopotów. Najlepiej, to jak CI czasami coś padnie, przyjadą z utylizacji, to niech Ci wypiszą papier na jedną sztukę więcej i już masz szerokie pole manewru do działania :rolleyes: