Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9739 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:26

VAT w rolnictwie A to nie lepiej mieć księgową która jest za wszystko odpowiedzialna, wtedy człowiek się niczym nie przejmuje i śpi spokojnie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 01:35
  •  

#1562 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 październik 2010 - 17:10

VAT w rolnictwie Ja mam takie pytanie może ktoś będzie znał odpowiedz. Moj tata ma gospodarstwo chce przejść na vat bo ma zamiar budować przechowalnie pasz koszt budowy to jakieś 200tyś czyli jakieś 40 tyś vatu i tu moje pytanie co by było jak po wybudowaniu przechowalni i odliczeniu podatku gospodarstwo przepisał na mnie i ja bym tę działalność prowadził dalej czy mósiał by zwracać podatek?

#1563 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1311 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 październik 2010 - 09:12

VAT w rolnictwie

Ja mam takie pytanie może ktoś będzie znał odpowiedz. Moj tata ma gospodarstwo chce przejść na vat bo ma zamiar budować przechowalnie pasz koszt budowy to jakieś 200tyś czyli jakieś 40 tyś vatu i tu moje pytanie co by było jak po wybudowaniu przechowalni i odliczeniu podatku gospodarstwo przepisał na mnie i ja bym tę działalność prowadził dalej czy mósiał by zwracać podatek?

Nie musiał byś zwracać podatku jeśli przepisał by na ciebie całe gospodarstwo. A tak wogole oblicz sobie czy bedzie ci sie to oplacać bo od nowego roku stawka podatku od sprzedanych płodów rolnych wzrasta z 3 do 5% o ile się nie myle????A przy takiej inwestycji jak budowa musisz zostac na VAT 10 lat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 październik 2010 - 09:25

VAT w rolnictwie to i tak lepiej się opłaca jak przed zmiana ustawy o wat, bo wg starej stawka od nowego roku miała wzrosnąć z 3% do 7%

#1565 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 październik 2010 - 20:19

VAT w rolnictwie dzięki za szybką odpowiedz. no ale jak by odpowiednio fakturami zarządzać to by zawsze coś zostało

#1566 Share krzychunited

krzychunited

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 październik 2010 - 06:40

VAT w rolnictwie witam, planuje kupic jakis mały kombajn zbożowy z wnioskiem o różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bo na Modernizację mam zamało ha, i mam pytanie czy można wtedy odliczyć Vat, bo niby nie kupie tego kombajnu do goospodarstwa tylko na działalność usłgową. prosze o odpowiedz

#1567 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 08 październik 2010 - 06:57

VAT w rolnictwie Nawet wskazane jest doliczenie vatu po pierwsze dofinansowanie ue dotycz tylko cen netto. Po drugie jesli założysz działalnośc gospodarczą zostajesz vatowcem i rozliczasz się .

#1568 Share dipol

dipol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:10

VAT w rolnictwie Witam!
Mam taki problem, przyszła mi korekta faktury VAT za internet, tzn faktura była wystawiona na wyższą kwotę a korekta jest na niższą, nie wiem jak to rozliczyć żeby było poprawnie, do tego jeszcze korekta faktury przyszła miesiąc po fakturze, którą już rozliczyłem we wrześniu, a teraz nie wiem jak sie rozliczyć z tej korekty w październiku. Proszę o pomoc i podpowiedź.

#1569 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 październik 2010 - 12:32

VAT w rolnictwie może komuś z Was się przyda:

Rolnik ryczałtowy bez limitu

Obecnie, jak wynika z art. 43 ust. 3 i 4 ustawy o VAT, rolnik ryczałtowy, aby "przejść" na system rozliczania według zasad ogólnych musi m.in. prowadzić ewidencję obrotów oraz dokonać dostaw na poziomie przekraczającym 20.000 zł. Od nowego roku przepisy te mają zostać uchylone. Tak więc, aby rolnik ryczałtowy mógł rozliczać VAT na zasadach ogólnych, będzie musiał wyłącznie dokonać zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Przy czym nie ulegają zmianie zasady ponownego powrotu rolnika (podatnika) do szczególnej procedury dla rolników ryczałtowych.

Ponadto zostanie podwyższona stawka zryczałtowanego zwrotu podatku dla rolników ryczałtowych z 6% do 6,5%

więcej na stronie: http://gospodarka.ga...w_2011_r__.html

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1570 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 20 październik 2010 - 14:06

VAT w rolnictwie

Witam!
Mam taki problem, przyszła mi korekta faktury VAT za internet, tzn faktura była wystawiona na wyższą kwotę a korekta jest na niższą, nie wiem jak to rozliczyć żeby było poprawnie, do tego jeszcze korekta faktury przyszła miesiąc po fakturze, którą już rozliczyłem we wrześniu, a teraz nie wiem jak sie rozliczyć z tej korekty w październiku. Proszę o pomoc i podpowiedź.

nie jestem do końca pewien, ale chyba musisz złożyć korektę deklaracji VAT do US za miesiąc wrzesień, w której będzie prawidłowo rozliczony podatek B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 październik 2010 - 08:48

VAT w rolnictwie A ja mam takie pytanie, bo rozliczam sie kwartalnie sam z podatku vat i nie mam pewności co do jednej rzeczy, czy jeśli księguję sobie faktury z zakupów i sprzedaży na komputerze w programie księgowym to czy muszę dodatkowo prowadzić księgowośc ręcznie w księdze ewidencyjnej ze sprzedaży i zakupów czy mogę zrobić tylko wydruki z tego programu komuterowego. Bo chodzi o to, że bede miał kontrolę na bank w listopadzie i Urzad skarbowy zechce faktury i ewidencję. W kwietniu miałem kontrolę ale wtedy nie księgowałem jeszcze programem tylko ręcznie długopisem i US nie miał zastrzeżeń, wiec teraz nie chciałbym narobić sobie problemów. Proszę o odpowiedź kogos kto jest dobry w tym temacie.

#1572 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:18

VAT w rolnictwie Jeśli wszystko sobie drukujesz to nie ma żadnego problemu. US chce tylko by wszystko było już "na papierze", a nie w komputerze :D

#1573 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:30

VAT w rolnictwie z US nie ma problemu w przypadku kontroli jeśli się z nimi grzecznie rozmawia.
Miałem dość specyficzną kontrolę, bujaliśmy się z dokumentami blisko miesiąc, pani z US, księgowa i ja.
nie mniej wszystko wyszło OK

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#1574 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:55

VAT w rolnictwie 'yacenty' to na czym polegała ta "specyficzna" kontrola??

#1575 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 21 październik 2010 - 14:15

VAT w rolnictwie pani sprawdzała ile sprzedaję na allegro i czy wszystko sprzedane na allegro jest wciagniete w dokumenty firmy

#1576 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 21 październik 2010 - 15:43

VAT w rolnictwie w moim przypadku US był zainteresowany pochodzeniem środków finansowych z których była realizowana inwestycja :D

#1577 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 październik 2010 - 16:20

VAT w rolnictwie w takich przypadkach najlepiej mieć kredyt na inwestycje

#1578 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 21 październik 2010 - 17:32

VAT w rolnictwie albo pożyczkę od rodziny :D

#1579 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1446 postów

Napisany 21 październik 2010 - 19:28

VAT w rolnictwie od pożyczki musisz odprowadzić podatek dochodowy, od kredytu nie.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share dipol

dipol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:53

VAT w rolnictwie

nie jestem do końca pewien, ale chyba musisz złożyć korektę deklaracji VAT do US za miesiąc wrzesień, w której będzie prawidłowo rozliczony podatek :D

Byłem w US i pytałem, muszę kwotę faktury korygującej wpisać ze znakiem minus i to wszystko :D
Ale dzięki za chęć udzielenia mi pomocy :D