Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 17:39

VAT w rolnictwie Generalnie najlepiej jest jak księgowa jest np byłym pracownikiem us lub ma tam dobre znajomości wtedy wszystko lepiej przechodzi. Potwierdzone przez niejedna osobę. jak juz mówiłem co urząd to inna interpretacja wielu przepisów nawet podczas kontroli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:52
  •  

#1522 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:29

VAT w rolnictwie To podziel się informacjami Jacenty jak dostaniesz odpowiedź bo mnie też interesuje szybkie przejście

#1523 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 wrzesień 2010 - 11:51

VAT w rolnictwie koledzy ja wam przedstawie moja sytuacje. Mianowicie przejąlem gospodarstwo w marcu tego roku bylem u ksiegowej in w urzedzie skarbowym w celu zaczerpnięcia informacji czego potrzebuje zeby przejsc na rozliczanie Vatu na zasadach ogolnych. I jakie bylo moje zdziwienie gdy dowiedzielem sie ze na zasadach ogolnych bede mogl sie rozliczac dopiwero od 1 stycznia poniewaz musze miec rachunki na 20tys zl z poprzedniego roku podatkowego czyli z 2009 ja niestety tego warunku spelnic nie moge z wiadomych wzgledów. Dodam jeszcze ze najpierw powiedziala mi o tym ksiegowa nie bardzo mi sie chcialo w to wierzyc dlatego poszedlem do US i oni rowniez powiedzieli mi to samo... tak wiec bede musial sie wstrzymac do 1 stycznia z przejsciem co jest mi bardzo nie na reke... Sorka ze tak sie rozpisalem ale mam nadzieje ze komus pomogłem:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1524 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 14:44

VAT w rolnictwie Proponuję uwierzyć w obowiązujący system prawny, gdyż wiara ta procentuje, pozwolę sobie również dodać, iż US nie posiada wiedzy od kiedy prowadzicie działalność rolniczą, proponuję również zapoznać się z ustawą o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku (tekst jednolity dostępny jest np. na tej stronie: http://lop.uml.lodz.pl/index.php?p=71), zacytuję zapisy na które się powołujecie:

Rozdział 2
Zwolnienia

Art. 43.

3. Rolnik ryczałtowy dokonujący dostawy produktów rolnych lub świadczący usługi
rolnicze, które są zwolnione od podatku na podstawie ust. 1 pkt 3, może zrezygnować
z tego zwolnienia pod warunkiem:
1) dokonania w poprzednim roku podatkowym dostawy produktów rolnych
oraz świadczenia usług rolniczych o wartości przekraczającej 20 000 zł,
oraz
2) dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 i 2,
oraz
3) prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3.

#1525 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:04

VAT w rolnictwie Czyli jak dobrze zrozumiałem jeśli np jutro sprzedasz zboża za 20 tys na vat możesz przejść od 1 stycznia 2011.

#1526 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:45

VAT w rolnictwie mniej wiecej tak to wyglada w moim przypadku...

#1527 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:48

VAT w rolnictwie a co w takim przypadku.
gospodarstwo zostaje przejęte w listopadzie. na magazynie leży zboże i następca je sprzedaje, ale przecież on tak na prawdę go nie wyprodukował.
idąc dalej kto wyprodukuje zboże które będzie teraz zasiane a zebrane pod władaniem następcy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1528 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 06:25

VAT w rolnictwie yacenty chodzi po prostu o rok kalendarzowy to kto sial kto zbieral ich nie interesuje ja niby tez sialem na wiosne bo w marcu przejalem gospodarstwo ale faktur z zeszlego roku kalendarzowego nie mam wiec ich to nie interesuje... Beznadziejne prawo bo juz od teraz mozna by bylo odliczac ale coz tak to jest w tym kraju... I w Twoim przypadku jesli przejmiesz w listopadzie to idealnie pasuje bo od stycznia mozesz juz byc na Vacie i faktury bezdiesz mial z tego roku:) Chyba ze jest cos inaczej w sytuacji gdy Twoj ojciec juz rozlicza Vat na zasadach ogolnych, tego nie wiem.

#1529 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:58

VAT w rolnictwie No więc chyba duzego problemu nie ma jesli przejmiesz gosp od powiedzmy 1 listopada sprzedasz cos na fakturę za 20 tys od 1 stycznia 2011 zostaniesz vat-owcem. Jeśli chcesz cos kupic na róznicowanie czy modernizacje lub młodego tam dają jakis okres na realizację więc powinieneś zdążyc.

#1530 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:50

VAT w rolnictwie tak przeglądam rózne oferty na uzywane ciągniki na allegro i zastanawia mnie bo i tak planuje przejść na vat na zasadach ogólnych i nie wiem kiedy lepiej kupić bo czy moge sobie odliczyć vat od cen które są podawane na allegro? jaka jest stawka na używane maszyny i czy w każdym przypadku mogłbym sobie odliczyć czy tylko na te maszyny w przypadku których 1 właściciel nie odciągnął sobie vat-u? jak to wygląda? będę wdzięczny za odpowiedż :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:57

VAT w rolnictwie Vatu możesz odliczyć 22% przynajmniej do końca roku potem stawka wzrośnie do 23%. Vat możesz odliczyc gdy sprzedawca wystawi ci fakture VAT to można ustalic tylko po rozmowie ze sprzedawcxą lub w treści ogłoszenia. Często sprzedający oferują zaniżenie faktury pisząc w ogłoszeniu vat od faktury. Wszystko zalezy od twojej sytuacji czy dużo produktów sprzedasz i musisz odprowadzić sporo vatu. Pozatym jesli ciagnik był kupiony w pl jako nowy nie wiem do którego roku nie było vatu na ciągniki wtedy nic nie odliczysz. To tak mniej więcej wyglada według mnie.

#1532 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 07:33

VAT w rolnictwie panowie a powiedzcie mi jak jest z zakupem samochodu uzywanego badz nowego na gospodarstwo od jakiego auta moglbym sobie odliczyc??

#1533 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:52

VAT w rolnictwie Pełny vat to np bus coś w rodzaju nissana navarra. Paka musi byc dłuższa od przestrzeni w kabinie. Odpisy od osobówek z kratką mają po nowym roku zniknąć. Popytaj ksiegowej to ci wszystko powie co i jak.

#1534 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 18:50

VAT w rolnictwie aha dzieki hubertus:)

#1535 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 07:26

VAT w rolnictwie A co w takim przypadku? Jestem płatnikiem VAT (miałem zwykłą działalność gospodarczą, którą zawiesiłem) i po przejęciu gospodarstwa, od razu udowadniam im 20tys sprzedaży w rolnictwie. Nie muszę rejestrować się jako płatnik bo już nim jestem. W dodatku mam tam wpisany samochód, od którego odliczam paliwo itp. (teraz jest przerwa bo działalność została zawieszona)

#1536 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 wrzesień 2010 - 15:28

VAT w rolnictwie a czy przypadkiem od pierwszego stycznia nie ma byc zniesiony ten przepis o sprzedaż na poziomie 20 tyś ? bo tak wczoraj w radiu słyszałem PROGRAM 1

#1537 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2010 - 12:34

VAT w rolnictwie Mam pytanie czy podczas przejscia na vat, przd przejsciem musze prowadzic 3 miesieczna ewidecje sprzedarzy czy moge jakos przejsc szybciej powiedzmy od listopada tego roku.

#1538 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 08:21

VAT w rolnictwie Temat był wałkowany kilka razy nawet na tej stronie masz problem ze zrozumieniem tego co tam napisane czy nie czytałeś poprostu. Prowadzisz ewidencje prze 3 miechy październik listopad grudzień i od 1 stycznia przechodzisz na vat.

#1539 Share Peters

Peters

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:15

VAT w rolnictwie Witam!
Ja mam takie pytanie nie posiadam jeszcze gospodarstwa i czy jak przejmnę lub kupie ziemie to będę mógł od razu odliczać sobie vat czy będę musiał odczekać jakiś czas??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 16:07

VAT w rolnictwie peters pytanie bez sensu i niezrozumiałe, przeczytaj cały temat a wtedy zadasz jakieś pytanie bo na takie durnoty to chyba tylko mi się chciało odpowiedzieć.