Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 13:32

VAT w rolnictwie Mam pytanie czy US wymaga pozwoleń na budowę czy ich interesują tylko faktury Chodzi mi o zamontowanie zbiornika na gnojowicę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:44
  •  

#1482 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 14:23

VAT w rolnictwie u nas pozwoleń nie wymagali, wystarczyły same faktury, ale lepiej się zapytać w swoim US bo z nimi różnie może być

#1483 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 23:12

VAT w rolnictwie jestem na vacie od paru dni zamierzam kupić samochód(audi kombi 2006r) czy ktoś mi powie jakie korzyści bądź nie będę miał z tego tytułu jeżeli kupie samochód na gospodarstwo (czy mogę wogóle ) jak bedzie wyglądała sprzedaż ewentualnie za 3-4 lata Proszę o pomoc tych którzy temat już przerabiali.Pozdrawiam wszystkich.

#1484 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 10:54

VAT w rolnictwie Mój tata jest na vacie już 3 lata. Mam takie pytanie czy może przejsć na rente strukturalną? Gospodarstwo przejołbym ja i ja także chciałbym aby to gospodarstwo nadal było na vacie. Czy można tak zrobić czy mogą być z tym jakieś problemy?

#1485 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:27

VAT w rolnictwie Witam mam pytanie chciałbym złożyć wniosek na modernizacje i przy okazji przejść na VAT czy jak bym kupił ciągnik warty 100 tys zł brutto czy VAT czyli 22 % (22 tys zł) zostanie mi w całości zwrócony ?????

#1486 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:47

VAT w rolnictwie Krzychu18
Tak jak kupisz ciągnik i będziesz na Vacie to Ci zwrócą pieniądze :D

#1487 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:52

VAT w rolnictwie Witam. Mam problemik. otóż pod koniec roku przejmę gospodarstwo rolne od rolnika ryczałtowego. ja chce przejść na vat, z tym że inwestować zamierzam już od nowego roku... czy istnieje możliwość, że ten rolnik przeszedł by teraz na vat, a ja przejmując to gospodarstwo za parę miesięcy bym to kontynuował?

#1488 Share Kurt

Kurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 11:53

VAT w rolnictwie Witam wszystkich serdecznie,

Mój pierwszy post ;[ chodź czytam was od kilku miesięcy ale do rzeczy.

Chodzi mi o projekt MR. Czy w ramach tych 52 tyś zł które należy wydać na określone cele, kwota jest liczona z podatkiem vat? czy może bez vat?

Pozdrawiam

#1489 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:46

VAT w rolnictwie Z vat

#1490 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:20

VAT w rolnictwie . czy istnieje możliwość, że ten rolnik przeszedł by teraz na vat, a ja przejmując to gospodarstwo za parę miesięcy bym to kontynuował?
[/quote]
Nie ma takiej możliwości to nie gospodarstwo jest płatnikiem VAT a osoba fizyczna. Wraz ze zmianą właściciela gospodarstwa procedura przejścia na VAT musi być ponowiona/obszerny artykuł jest w Top Agrar/

Wielkie sory za wprowadzenie w błąd. No więc możesz tak próbować zrobić, posiłkując się przepisami o pod. dochodowym boustawa o VAT o tym milczy, wykorzystując fakt przejęcia gospod. jako zorganizowanej całości, wejść w prawa i obowiązki poprzednika i dokonać rejestracji, omijasz obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży. Pamiętać należy , że w przypadku nabycia gosp.korekta VAT jest dokonywana przez nabywcę, oznacza to , że będziesz miał obowiązek zapłaty kwot wynikających z wyliczonych korekt VAT. Z korektami musisz dowiedzieć się w swoim US, teoretycznie przy braku inwestycji dokonanych przez
poprzednika w środki trwałe, braku odliczeń VAT, korekty powinny być zerowe.
PAMIĘTAJ dokładnie dowiesz się w US albo u dobrego księgowego.

Edytowany przez agromatik, 17 sierpień 2010 - 09:05.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share maly43213

maly43213

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:20

VAT w rolnictwie Mój tata jest na vacie już 4 lata. Mam takie pytanie czy może przejsć na rente strukturalną? Gospodarstwo przejołbym ja i ja także chciałbym aby to gospodarstwo nadal było na vacie. Czy można tak zrobić czy mogą być z tym jakieś problemy? prosze o szybka odpowiedz

#1492 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 08:24

VAT w rolnictwie witam mam taki problem maż chce kupić ciągnik Valtra N 92 przy tym chcieliśmy przejść na vat czy US zwróci nam cały podatek w 25 dni czy będzie kontrol i jak ona wygląda . Dodam że prowadzimy 26ha. gosp. z produkcją tucznika w cyklu otwartym 300 szt. w rzucie .Vat jak na razie to dla nas czarna magia nie chcielibyśmy się sparzyć.

#1493 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 08:35

VAT w rolnictwie zwróci w 25 dni, tylko trzeba napisać podanie o przyspieszony zwrot VAT, trzeba mieć też sprzedaż w miesiącu zakupu ciągnika ( tak było 1,5 roku temu, teraz mogło się coś pozmieniać) Co do kontroli, to przyjadą znienacka sprawdza faktury z zakupów i sprzedaży i czy ciagnik jest na miejscu a nie wirtualnie. Kontrola to pikuś... pan Pikuś :)

#1494 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 08:52

VAT w rolnictwie o kontroli i tak muszą uprzedzić bo mogą przyjechać na próżno, tak było u nas przyjechali na kontrole nie uprzedzając i pojechali z niczym bo wszystkie faktury były w biurze rachunkowym, i tylko powiedzieli żeby dostarczyć im w najbliższym czasie faktury do sprawdzenia

#1495 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 08:56

VAT w rolnictwie w zasadzie to powinni wiedzieć gdzie są faktury, bo US jest poinformowany o miejscu przechowywania faktur

#1496 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 11:31

VAT w rolnictwie dzięki za odpowiedź .Mam jeszcze więcej pytań ,ale po kolei .Czy jak przechodziliście na vat to robiliście jakieś wstępne obliczenia z np. roku lub kilku miesięcy lub korzystaliście z rad doradcy podatkowego.Czy nie będzie to podejrzane że ,przechodzimy na vat przy zakupie ciągnika

#1497 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2010 - 11:39

VAT w rolnictwie

w zasadzie to powinni wiedzieć gdzie są faktury, bo US jest poinformowany o miejscu przechowywania faktur

No i co z tego? U mnie wiedzieli gdzie są faktury że są w biurze rachunkowym-nawet mieli adres a jak przyjechali to chcieli faktury to im powiedziało się że są tam gdzie napisałem w formularzu który złożyłem przy przejsciu na VAT. Często przyjeżdzają nieprzygotowani - taka jest moja opinia.

....Czy nie będzie to podejrzane że ,przechodzimy na vat przy zakupie ciągnika

nie będzie bo cała Polska tak robi, oni dobrze wiedzą że rolnik przechodzi na VAT (dokładniej to rezygnuje ze zwolnienia) gdy robi większe zakupy (często z PROWu).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1498 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 09:55

VAT w rolnictwie witam ,mam jeszcze jedno pytanie trochę z innej beczki czy przy zakupie ciągnika używanego do 5 lat potrzebna jest wycena rzeczoznawcy ,chodzi mi o załatwienie kredytu w banku na młodego rolnika . Nie jestem vatowcem kredyt miałby obejmować sumę brutto?

#1499 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:18

VAT w rolnictwie Jeżeli jesteś VATowcem to kredyty w cenach netto dostaniesz tylko a na VAT gotówkowy się załatwia lub kredyt w koncie to pokrywa.
Jeżeli nie jesteś VATowcem to kredyty załatwiasz na kwotę brutto.

Co do opinii rzeczoznawcy to nie wiem, inni niech sie wypowiedzą.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 12:26

VAT w rolnictwie jak dobrze rozumiem na cenę netto kredyt na młodego rolnika a na vat inny kredyt . Szczerze mówiąc nie wiedziałam że tak można że bank się na to zgadza , ile oprocentowany jest taki kredyt ok. 10 % ,czy spłaca się go po zwrocie z us?