Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9021 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:48

VAT w rolnictwie W US w Chełmie rejestr środków trwałych również rolników nie obowiązuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 06:51
  •  

#1282 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:14

VAT w rolnictwie Mam pytanie i proszę o odpowiedź.Kupiłem nowy ciągnik będąc na vacie,ale fakturę zaliczkową mam z datą kiedy byłem jeszcze na ryczałcie co zrobić żeby odliczyć cała kwotę za ten ciągnik?

#1283 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:26

VAT w rolnictwie Idziesz do dilera i ten kasuje faktóre zaliczkową(korekta) i wystawia f z datą jak już byłeś na vacie

#1284 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:10

VAT w rolnictwie

ja na mleku wyszedłem bez inwestycji w maszyny na plus 1800zł

@bogdan mógłbys mi to wyliczyć ? i w jakim okresie ? Bo nie bardzo łapię jak przy mleku bez inwestycji wyszedłeś 1800 zł do przodu :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#1285 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:19

VAT w rolnictwie za rok 2009, tak pokrótce np paliwo na 17 tyś, troszkę części zamiennych, laptop, oleje, nawozy, nasiona, opryski, pasze, folie itd, w sumie zakupy na 90000 brutto.Do urzędu skarbowego wpłaciłem (teoretycznie) 3900zł. a zwrotu miałem 9600 zł. Czyli zysk z przejścia na Vat 1800zł.

#1286 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:33

VAT w rolnictwie Czyli zwrotu ile miałeś ? 1800zł czy ok 4 tys ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#1287 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:40

VAT w rolnictwie na konto fizycznie wpłynęło 5700zł. 9600-3900. 1800 zł to różnica 9600 - 7800 czyli 6% VAT gdybym był na ryczałcie

#1288 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:46

VAT w rolnictwie Koledzy nie chwalmy tam Tego przejścia na VAT bo wszyscy po przechodzą i nie będzie już tak fajnie :)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#1289 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:19

VAT w rolnictwie Czyli wpływ brutto 133,9 tys :).

Wcale nie jest tak fajnie na tym Vat @RolnikSprzedawca w 2007r byłem prawie 14 tys w plecy na vat ogólnym w stosunku do ryczałtu (jedyny raz od 2004)fakt że rok wczesniej byłem 50 do przodu :).

#1290 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:33

VAT w rolnictwie No jak by nie liczył jak się coś na farmie robi to jest się na plus. Przez "coś" rozumiem różne typy działań :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:54

VAT w rolnictwie gdyby być w 100% rzetelnym to by tak świetnie nie było, trochę z tego zysku to zapasy na rok 2010. Jak wejdzie 7% VAT to już tak słodko nie będzie

#1292 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:58

VAT w rolnictwie Na vacie racje bytu maja tylko prężne gospodarstwa, które co roku inwestują anie jak kupi se ciągnik za 100000zł na prow i biegnie odrazu do US i przechodzi by zwrócić kilkanaście tyś a potem 5 lat tylko lemiesze do pługa. Trzeba se przeanalizowac plan rozwoju do przodu na kilka lat i wtedy przejść albo nie. Ja za 6 lat złotówki do US niewpłaciłem i jeszcze przez pare lat niemam zamiaru wpłacać , no chyba że jakoś ze stawkami zakombinują . Takie moje zdanie.Ja mam tylko produkcje roślinną a jeśli chodzi o mleko to niewiem jak to wychodzi. Moze być tez tak że jeden rok sie wezmie duży zwrot a drugi rok cos trzeba będzie wpłacić. Niema gotowych schematów. Ale można se policzyc co i ile sie kupuje coroku. Znam takich co na vat przeszli a paliwo kupują z przemytu.To głupota.

#1293 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 15:36

VAT w rolnictwie "Znam takich co na vat przeszli a paliwo kupują z przemytu.To głupota."

A jeśli mowa o paliwie, to czy można paliwo lane do samochodu również odliczyć ????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1294 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:10

VAT w rolnictwie mam pytanie prowadzę gospodarstwo a dokładniej chodowlę trzody odstawiam rocznie ok 150-200szt obydwoje z żoną jesteśmy zatrudnieni w firmach w najbliższym czasie planuje rozwój gospodarstwa tzn wymiana maszyn dokupienie gruntów i budowa obory jak uważacie opłaca się przejść w mojej sytacji na vat?

#1295 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:30

VAT w rolnictwie

"Znam takich co na vat przeszli a paliwo kupują z przemytu.To głupota."

A jeśli mowa o paliwie, to czy można paliwo lane do samochodu również odliczyć ????

takiego typowego osobowego nie, ale przecież i tak tankujesz do kanistra, a jak Ci zostanie i nie wiesz co z tym zrobić :)

#1296 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:39

VAT w rolnictwie uściślając od benzyny Vat-u nie odpiszesz a co zrobisz z dieslem to już kwestia Twojego sumienia :) a co do kolegi powyżej nikt Ci tego nie powie... usiądź i policz ile stracisz(3% ryczałtu zamiast 6% ) a ile zyskasz i przemyśl sprawę- myślą zmienić stawki VAT a wtedy jeszcze mniej będzie się to opłacać.

#1297 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 marzec 2010 - 17:22

VAT w rolnictwie

Na vacie racje bytu maja tylko prężne gospodarstwa, które co roku inwestują anie jak kupi se ciągnik za 100000zł na prow i biegnie odrazu do US i przechodzi by zwrócić kilkanaście tyś a potem 5 lat tylko lemiesze do pługa. ...

Hmm - na VAT przeszedłem właśnie dla zakupów z PROWu, serio :)
Ale masz rację, trzeba poprzedzić to dobrą analizą - ja za 2 lata wstecz każdą złotówkę nawet za 1kg gwoździ spisywałem sumiennie, policzyłem i wyszło mi że nie będę stratny przy przejsciu na VAT. Żałowałem, że wcześniej nie przeszedłem bo miałem naprawdę sporo inwestycji drobnych (wyposażenie gospodarstwa czyli poniżej 3500PLN).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1298 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:19

VAT w rolnictwie

Na vacie racje bytu maja tylko prężne gospodarstwa, które co roku inwestują anie jak kupi se ciągnik za 100000zł na prow i biegnie odrazu do US i przechodzi by zwrócić kilkanaście tyś a potem 5 lat tylko lemiesze do pługa.

trochę przesadzasz z tym stwierdzeniem, my na 20 ha po przejściu na VAT mamy ciągle zwroty(nie licząc zwrotu z budowy obory) inwestycji poważnych nie było, bo ciągniki kupione używane bez vat, tak samo inny sprzęt w ostatnich latach i ciągle jesteśmy na +, liczyłem ostatnio to trochę się zmieni to w 2011 po zmienieniu stawki na 7%, ale i tak jeszcze na +

#1299 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:14

VAT w rolnictwie Ale to że masz zwrot, nie oznacza automatycznie że jestes do przodu z kasą :), np: zwrot 3tys zł przy sprzedaży za 100tys zł oznacza że wyszedłeś dopiero na zero nie licząc kosztów administracji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:59