Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 08:32

VAT w rolnictwie I tak też zamierzałem zrobić.A o tym limicie 20tys sprzedaży to mi powiedzieli w biurze rachunkowym,więc musi to być prawda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 17:02
  •  

#1182 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 luty 2010 - 11:44

VAT w rolnictwie A jednak teraz się zmieniło musi być minimum 20 tyś sprzedaży w ostatnich 3 miesiącach aby przejść na Vat... Naszczęście tyle się uzbierało ;)

#1183 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:14

VAT w rolnictwie Co do limitu sprzedaży aby przejść na vat to faktycznie 20 tys. Jednak z tym limitem sprzedaży w pierwszym roku nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chodzi o to że sprzedajesz towary do 20 tys od wartości powyżej 20 tys musisz odprowadzic vat. Czy tak? Czy są jakieś limity przy odliczaniu vat w pierwszym roku po przejściu powiedzmy zakup maszyny czy busa.

#1184 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:20

VAT w rolnictwie Dobrze.Przy zakupie nie ma limitu.

#1185 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:42

VAT w rolnictwie jeśli dobrze rozumiem to chodzi o sprzedaż towarów do 20 tyś ze stawką ZW
mam busa i używam go w gospodarstwie czy po przejściu na vat będe mógł odliczyć części i rope do niego?

#1186 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:52

VAT w rolnictwie Jak zrobisz dodatkowy przegląd za 75zł do vatu to tak.

#1187 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:10

VAT w rolnictwie jeżeli zakupie części do busa jub do starego ciągnika to czy przy sprzedaży tych pojazdów oczywiście ze stawką ZW nie będe mósiał robić jakichś zwrotów do US od tych części ?

#1188 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:13

VAT w rolnictwie części nie są środkiem trwałym i nie trzeba robić od nich zwrotów żadnych

#1189 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 13:04

VAT w rolnictwie A ja mam pytanie co może rolnik odliczyć od VATu (znacie jakąś stronkę gdzie jest to wyszczególnione) ??? Wiem że nowe (używane chyba też ?) maszyny rolnicze, olej napędowy, nawozy, materiał siewny. Coś jeszcze ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1190 Share EWELA

EWELA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 13:11

VAT w rolnictwie Chyba można odliczyć VAT od wszystkich wydatków związanych z działalnością rolniczą, z tego co wiem to prąd, telefon, woda też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:11

VAT w rolnictwie dokładnie, może odliczyć praktycznie wszystko co jest mu potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej

#1192 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:00

VAT w rolnictwie Woda ok ale prądu lepiej nie tykać bo trzeba drugi licznik na budynki gospodarczo inwentarskie i wchodzi taryfa biznesowa i nieraz to drożej wychodzi a nie taniej ja telefonu tez nie ruszam bo u mnie to nie przechodzi
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#1193 Share EWELA

EWELA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:20

VAT w rolnictwie U mnie w skarbówce powiedzieli, że prąd mogę odliczyć, nawet jak jest jeden licznik, trzeba tylko określić ile się % zużywa w gospodarstwie i od tego procentu VAT i adnotacja przy fakturze. Można spisać sobie mniej więcej urządzenia w gospodarstwie i ile ciągną prądu mniej więcej. Tak teoretycznie mnie poinformowano, jak wygląda w praktyce i w innych US tego nie wiem.

Gdzie wrzucić zakup materiałów budowlanych, czy można je przyjąć za środek trwały?

#1194 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 17:39

VAT w rolnictwie Mam takie pytanie, rozliczam się z US co miesiąc, przyszła mi faktura za gazetę w lutym, ale nie mam przelewu (zapłaty) za tą fakturkę z lutego tylko będę miał z marcu. Czy mam się rozliczyć za tą fakturę do 25 marca, czy 25 kwietnia???
Z góry dziękuję za podpowiedź :)

#1195 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:01

VAT w rolnictwie Mam pytanie. Od bm miesiaca czyli marca przeszlismy na vat i planujemy kupic nowy ciagnik i czy to prawda ze w tym miesiacu marcu jesli nie wykaze zadnej sprzedazy to moge nie odzyskac vatu z maszyn ktore wlasnie kupilem w marcu? Bo prowadzimy produkcje mleczna i faktura za mleko bedzie dopiero w kwietniu za marzec. Czy np moglbym sprzedac cielaka i to by wystarczylo? W biurze rachunkowym powiedziano mi ze moge juz w tym miesiacu robic zakup ale nie jestem pewnien tego.

#1196 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:05

VAT w rolnictwie Vat z środków trwałych czyli np. maszyn możesz odliczyc ale musi byc jakakolwiek sprzedasz z fakturą, nawet za 5zł.

#1197 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:09

VAT w rolnictwie mozna sie rozliczac za niezaplacone faktury ja za fakture za nawoz i srdki ochrony roslin rozliczalem sie w ierpniu a placilem dopiero tera . tylko nie mozna akladac wniosku owczesniejsza wyplate zwrotu vatu w terminie 25 dni

co do kupna maszyn to kolega ma racje mozna kupywac i sie rozliczac tylko chociaz jedna faktura musi byc ze sprzedazy

#1198 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:20

VAT w rolnictwie do jakiej grupy Srodków można zaliczyć kursy: prawa jazdy, ochrony roślin, kombajnisty itp?

#1199 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:21

VAT w rolnictwie co do vatu za prąd jak masz dwa liczniki oddzielny na dom i na gospodarstwo to za ten z domu nie możesz sobie odliczyć vatu, za to ten co na gospodarstwo idzie to całość vatu. jeżeli masz wspólny licznik na dom i na gospodarstwo to możesz max. 75% vatu odliczyć...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:27

VAT w rolnictwie

do jakiej grupy Srodków można zaliczyć kursy: prawa jazdy, ochrony roślin, kombajnisty itp?

własność nie materialna i prawna chyba