Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#101 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 12:57

VAT w rolnictwie To reasumujac oplaca sie przechodzic na ten vat czy nie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:58
  •  

#102 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 13:07

VAT w rolnictwie Poczytaj komenty pdo tym zdjęciem http://www.agrofoto....image40692.html
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#103 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:57

VAT w rolnictwie

To reasumujac oplaca sie przechodzic na ten vat czy nie???

jakby ci tu odpowiedzieć to zależy od twojej sytuacji musisz wszystko policzyć dla swojego przypadku czy ci vat będzie zwracany czy będziesz musiał dopłacać w naszym przypadku to sie opłaca i to bardzo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:22

VAT w rolnictwie Aha! Dzieki a ile masz ha?

#105 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:30

VAT w rolnictwie

Aha! Dzieki a ile masz ha?

jak to do mnie to mamy 22 ha

#106 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:41

VAT w rolnictwie Nom do ciebie!!!!!A co trza zrobic aby na vat przejsc po kolei?????

#107 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:36

VAT w rolnictwie Jeśli sprzedaje (raz w roku) zwierzęta za 200.000pln, a mam rachunki rózne co miesiac to US zwraca mi za rachunki co miesiąc, a ode mnie kase od pordukcji bierze tylko raz w roku jak je sprzedam od razu??Jak z tym jest.Czy wogóle mi sie opłaci przejsc jezeli mam taka ilość kasy od sprzedaży.... No i jeszcze jedno....ile moge sobie odprowadzić od 1000l. oleju napedowego?

#108 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:22

VAT w rolnictwie Prosze o szybkoa odpowiedź, poniewaz jutro mamy zamiar złozyc wniosek-co o tym myślicie?? ;)

#109 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:35

VAT w rolnictwie

Jeśli sprzedaje (raz w roku) zwierzęta za 200.000pln, a mam rachunki rózne co miesiac to US zwraca mi za rachunki co miesiąc, a ode mnie kase od pordukcji bierze tylko raz w roku jak je sprzedam od razu??Jak z tym jest.Czy wogóle mi sie opłaci przejsc jezeli mam taka ilość kasy od sprzedaży.... No i jeszcze jedno....ile moge sobie odprowadzić od 1000l. oleju napedowego?

od tej produkcji zapłacisz 3% czyli 6000zł
jak ze zwrotem vatu to ci nie powiem możliwe że będzie ci US przelewał co miesiąc albo co kwartał ale na 100% ci nie powiem
a od 1000l ON to odliczasz pełną stawke VAT czyli 22%(czyli ok 720zł)

#110 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:43

VAT w rolnictwie

od tej produkcji zapłacisz 3% czyli 6000zł
jak ze zwrotem vatu to ci nie powiem możliwe że będzie ci US przelewał co miesiąc albo co kwartał ale na 100% ci nie powiem
a od 1000l ON to odliczasz pełną stawke VAT czyli 22%(czyli ok 720zł)

A czemu 3%?? Podobno od maja maja 7% wprowadzic??? No i oni te 3% beda odtrącać od kwoty netto ze sprzedaży czy jak...podaj jakis przykład lekki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:53

VAT w rolnictwie

A czemu 3%?? Podobno od maja maja 7% wprowadzic??? No i oni te 3% beda odtrącać od kwoty netto ze sprzedaży czy jak...podaj jakis przykład lekki ;)

nie jestem pewien do końca ale z 7% stawką chyba sie wstrzymali
przykład::
sprzedaje cielaczka( dla prostoty rachunków daję okrągłą kwotę) za 1000 zł netto wystawiam dla kupującego fakturę VAT na 1000zł netto + 3% VAT czyli 1030zł brutto i te 30 zł jak nic nie kupiłem(co jest w praktyce niemożliwe) wpłacam do US

#112 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:56

VAT w rolnictwie

nie jestem pewien do końca ale z 7% stawką chyba sie wstrzymali
przykład::
sprzedaje cielaczka( dla prostoty rachunków daję okrągłą kwotę) za 1000 zł netto wystawiam dla kupującego fakturę VAT na 1000zł netto + 3% VAT czyli 1030zł brutto i te 30 zł jak nic nie kupiłem(co jest w praktyce niemożliwe) wpłacam do US

Aha to rozumiem juz. Bo myslałem że od 1000 mi te 30 odejma, to przy mojej sprzedaży lipa jest ;) A te 7% ma chyba byc od maja....a ile jest jeszcze na paliwo akcyzy??

#113 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:04

VAT w rolnictwie

Aha to rozumiem juz. Bo myslałem że od 1000 mi te 30 odejma, to przy mojej sprzedaży lipa jest ;) A te 7% ma chyba byc od maja....a ile jest jeszcze na paliwo akcyzy??

tak do końca to nie jest proste bo teraz jesteś obienty zryczałtowaną stawką VAT w wysokości 5% więc jak teraz sprzedajesz za te 200 000 pln to w tym jest te 5 % ryczałtu. dla ogólnej kalkulacji musisz policzyć ile wydajesz i na co wydajesz i ile jest w tym VAT-u

akcyza to z Vat-em mało ma wspólnego jak chodzi ci o paliwo rolnicze to zwrot akcyzy ma być na poziomie ok 80 kilku gr od litra i do tego ok 70gr Vat-u i paliwo mamy o ok 1.50zł taniej

#114 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:23

VAT w rolnictwie z tym Vatem to jest dobrze jak kupujesz maszyny rolnicze, paliwo, pasze bo tak ti kicha. Tata półtora roku kupilismy nowyci ciągnik i dostał prpozycje przejscia na Vat tak to wszystko było wspaniale bo za ciągnik by było 20 tys w kieszeni ale co z tego jak mieli odchaczać ze sprzedaży zwierząt, bydła więc zrezygnowalismy

#115 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:31

VAT w rolnictwie Sprawa jest prosta, jak się dla próby poprowadzi rachunkowość z rok wcześniej i wtedy widać ile zaoszczędzimy lub stracimy przechodząć z ryczałtu na zasady ogólne. Jak dla mnie to narazie zasady ogólne są super, ale na ryczałcie nie sprzedawałem do zakładów czyli nie widziałem tych 5%, więc nie było się nad czym zastanawiać. Do tego sprzęt mam tak stary, że najbliższe parę lat to trzeba będzie wymieniać na nowe i wtedy 22% zwrot podatku będzie bardzo przyjemny.
a

#116 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2008 - 12:43

VAT w rolnictwie a ja mam takie pytanko moj ojciec jest vatowcem, ale w calkiem innej dziedzinie bo wynajmujemy budynki 1000 m2 pewnej firmie na działalność gospodarczą i wystawia faktury wat i od tego prowadzi te rozliczenia i inne, musialbym dokladnie zapytać, dodatkowo mamy 6 ha pola i uprawiamy to pszenicą, która później w całości idzie do skupu, mam pytanko czy moglbym dostać zwrot watu np za zakupione paliwo, nawozy opryski albo jakies maszyny? i jakie bylyby konsekwencje np przy sprzedaży pszenicy, zadnej innej działalności rolniczej tymu zwierzeta nie mamy. z góry dzieki za odp

i jeszcze pytanko z tego co widze to mozna tez odliczac vat za wegiel, gaz, en. el. czy w takim przeypadku trzeba udowodnić że np węgiel służy do ogrzewania pomieszczeń w których są np zwierzęta, czy moze to byc budynek w którym mieszkam, bo jak przykładowo nie mam tych zwierząt to wiadomo ze wegiel tylko do ogrzewania domu :D to takie pytanko czysto teoretyczne, jak jest u was vatowców?

pozdrawiam

#117 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 luty 2008 - 14:06

VAT w rolnictwie My jesteśmy na zasadach ogólnych Vatu chyba od początku, i nie nażekamy zawsze nam dołacają, przy zakupie maszyn i inwestycjach jest to opłacalne bo cały Vat można odzyskać.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#118 Share Pawel36

Pawel36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 luty 2008 - 17:47

VAT w rolnictwie W Tygodniku Rolniczym z 8 lutego jest artykuł poświęcony VAT w rolnictwie, jest to wytłumaczone na przykładzie gospodarstwa, sam się zastanawiam czy dobrze zrobiłem nie przechodząc na zasady ogulne, poniewarz jestem w trakcie kupowania nowego Belarusa i pługa.

#119 Share dmx21

dmx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:16

VAT w rolnictwie czytałem wasze wypowiedzi odnosnie vat jedna osoba napisała ze jak sie zakupuje czesci to maszyn uzywanych nie zakupionych przed przejsciem na vat to musze wpisywac je do srodkuw trwałych ,,,moze mi ktos napisac od jakiej wartosci wpisuje sie czesci do maszyn posiadanych w gospodarstwie,,,,,,,,,pytanie drugie muj ojciec posiada ciagnik ktury pracuje umnie wgospodarstwie bo sobie zostawił go przed zapisaniem jako zabezpieczenie na przyszłosc czy w takiej sytuacji jak zakupuje do niego czesci oleje smary to moge sabie odprowadzic vat.........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 15 luty 2008 - 21:28

VAT w rolnictwie

z tym Vatem to jest dobrze jak kupujesz maszyny rolnicze, paliwo, pasze bo tak ti kicha. Tata półtora roku kupilismy nowyci ciągnik i dostał prpozycje przejscia na Vat tak to wszystko było wspaniale bo za ciągnik by było 20 tys w kieszeni ale co z tego jak mieli odchaczać ze sprzedaży zwierząt, bydła więc zrezygnowalismy

a z czego masz te pieniądze na zakup maszyn, paliwa, pasz ??? właśnie ze sprzedaży swoich produktow, jak ktoś mądrze gospodaruje VATem to zawsze będzie miał zwrot z US.
all rights reserved