Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:03

VAT w rolnictwie a chyba ze tak ja kupilem nowy traktor i dalem im kopie faktury z pieczatkami wydzialu komunikacji i nie mam zadnej kontroli . bez za 2 tygodnie ksa bedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:56
  •  

#1102 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 luty 2010 - 08:58

VAT w rolnictwie Kupiłem ciągnik, tura, agregat uprawowy i pług za niecałe 200tys. i mam spory zwrot z US, może dlatego mogę miec kontrole. :D

Dodatkowo do wniosku dołączyłem jeszcze podanie o przyspieszony zwrot do 25 dni, moze niepotrzebnie. To ich moze skłania do jeszcze większej chęci odwiedzenia mnie ^^

#1103 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:35

VAT w rolnictwie w 90% przy dużych zwrotach są kontrole. Jak nic nie oszukałeś to nie ma się czego obawiać ^^

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 luty 2010 - 13:02

VAT w rolnictwie A ja sie zapytam was koledzy o cos takiego,mianowicie zdecydowalem cie przejsc na vat i czy musze to zrobic jak najszybciej bo tez jezeli bedzie nabor na prow w kwitniu to skladam wniosek i czy juz w momencie zlozeni trzeba byc na vat zeby w koncowym rozliczeniu dostac zwrot i vat i prow.myslale o przejsciu jesinia przed zakupem maszyni przyszloroczna budowa przechowalni ale akoro moze bedze nabor to na ciagnik byl napisal wiosna bo i tak do jesien bede go kupowal.

#1105 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:00

VAT w rolnictwie Na Vat musisz przejść przed wystawieniem Faktury przez sprzedawcę, teoretycznie może to być dzień przed:) ale nie zawadzi zrobić to po bożemu czyli od końca miesiąca poprzedzającego zakupy. hej
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#1106 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:12

VAT w rolnictwie Dzieki ^^ to dam sobie teraz z tym spokoj a wole sie zajac wnioskiem a vat bedzie w lecie

#1107 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 16 luty 2010 - 19:00

VAT w rolnictwie Mam pytanie w sprawie Vatu. A mianowicie czy od wszystkiego co się kupi można odliczyć podatek bo że od paliwa i maszyn można to wiem a czy od silosa na zboże lub pasze także można odliczyć podatek albo nawet od takich głupich spraw jak płyn do mycia dojarki i zbiornika za pasze i takie wszystki duperele :D potrzebne do gospodarowania. Bo o silos warto zkładać chyba rozliczenie bo zostaje nam jakieś 1000-2000zł w kieszeni ale o tamte rzeczy może nie warto bo zadużo roboty papierkowej a zamało kasy?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#1108 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:08

VAT w rolnictwie Kolego na razie obowiązuje nas uproszczona procedura czyli raz że można składać o zwrot Vat od wszelkich środków i urządzeń do produkcji a dwa że nie trzeba rozkładać tego w czasie a zwrot otrzymuje się jednorazowo. Jeżeli chodzi Ci o Vat to mało tej roboty ja składam na dosłownie wszystko co jest użyte doi produkcji rolnej.

#1109 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 16 luty 2010 - 19:46

VAT w rolnictwie ok dzięki za odpowiedź
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#1110 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:19

VAT w rolnictwie Ale o tym że stracisz połowę ryczałtu od sprzedawanych produktów to wiesz mam nadzieję?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:29

VAT w rolnictwie A jeśli sprzedaje się zboże to ile się na tym traci (jaka jest wysokość VAT- 7%?????)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1112 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:36

VAT w rolnictwie tracisz 3%, na ryczałcie masz cene netto + 6%, na ogólnych netto + 3%

#1113 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:07

VAT w rolnictwie Jeśli sprzedasz zboże to te 3% i tak oddajesz do US.Ale nie licz ile oddasz licz ile odzyskasz.Ja odliczam wszystko każdą śrubkę,kluczyk ,cement,farbę, wszystko co jest potrzebne do gospodarki.Ja bym już przechodził na VAT,zaraz będzie si kupować środki,paliwo,niektórzy nawozy,i już jest odliczenie.

#1114 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:19

VAT w rolnictwie Witam! Bogdan ,jeśli rolnik rozlicza się z VAT na zasadach ogólnych to do ceny netto ma tylko 3% dodane ale może odliczyć 22% VAT przy zakupach " środków związanych bezpośrednio ze sprzedażą opodatkowaną" a to jednak jak by nie liczyć jest więcej niż 6%VAT dla rolnika " ryczałtowego".
Fakt ,jest trochę papierkowej roboty ale to tylko prosta matematyka.

#1115 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 luty 2010 - 08:37

VAT w rolnictwie ja to wiem, kolega pytał ile traci, więc mu napisałem. Przy dużej udokumentowanej sprzedaży może się zdarzyć że w przypadku braku inwestycji przejście na zasady ogólne będzie nieopłacalne, szczególnie po nowym roku, kiedy zniknie stawka 3% VAT-u

#1116 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:15

VAT w rolnictwie TO co pisze bOgdan to prawda, KAŻDY musi sam przeliczyć zyski i straty i dopiero podjąć decyzję czy przejść.

#1117 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:38

VAT w rolnictwie Ja mam pytanie do tych co ostatnio przeszli na Vat , jakie deklaracje składaliście w US?Czy nip1 też?Sam jestem na vacie 6rok ale kolega chce przejść aja niepamientam jakie to były papiery.Zgóry dzięki.

#1118 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:46

VAT w rolnictwie ja składałem deklaracje; NIP-1, VAT-R i oświadczenie ze obrót prowadzonej działalności przekroczył 20000 zł

#1119 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 luty 2010 - 10:20

VAT w rolnictwie Witam, zastanawiam się nad przejściem na vat i chciałbym zapytać czy moje rozumowanie jest prawidłowe.
Zajmuję się produkcją mleka i przykładowo miesięcznie sprzedaję mleko za 10 tys. zł netto
- jako rolnik ryczałtowy dostaję (wpływa mi na konto) 10k + 6% = 10 600 zł.
- gdy będę na zasadach ogólnych dostanę 10k + 3% = 10 300 zł. Jeżeli nic nie kupię wtedy ja wpłacam do US 300 zł. Ale gdy w danym miesiącu kupię nawozy za 5 tys. brutto - co zawiera 327 zł. vatu (7% vat) to US zwraca mi jeszcze 27 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 luty 2010 - 10:21

VAT w rolnictwie Czy jak sie jest na vat to mozna odliczyc podatek od materjalow uzytych na budowe ogrodzena przed domem{wszystko na dzialce na ktorej znajduje sie gospodarstwo} i czy nie bedzie problemu bo ma to byc z klinkieru wiec koszty duze razem z przeslami a co za tym idzie zwrotu tez sie by uzbieralo.prosze o info i z gory dziekuje :D