Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#961 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 18:45

VAT w rolnictwie no to jest wydana i tyle, nie masz jej już, bo co z tego że masz fakturę za zakup opału do domu jak ta faktura jest tylko dla ciebie bo Vatu z niej nie odliczysz, a jak nie masz potwierdzenia to też nie odliczysz bo nie masz podstawy do odliczenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:45
  •  

#962 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 19:13

VAT w rolnictwie Nikogo nie obchodzi gzie ulokowałeś nadwyżki kasy,przecież masz też nieopodatkowane zródła dochodu takie jak dopłaty i inne zwroty za akcyze lub vat.Ja mam faktór na sprzedaż na 100 procent a na zakup czyli wydatki na 140 procent i nikt sie nie czepi bo możesz naściemniać że masz właśnie np kase z tych dopłat i tyle.
Trzeba też pamientać że US jest poto by z niego wyciągać kase anie zostawiać ;)
Trzeba mocno sie zastanowić bo błędna decyzja o przejściu na Vat może być zgóbna.Zakup jednego ciągnika na 10lat i odliczenie z niego vatu wcale nie oznacza że sie zaoszczędziło kilkadziesiąt tysiency.

#963 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 grudzień 2009 - 19:56

VAT w rolnictwie mam takie pytanko. w pazdzierniku miałem ok 5000 podatku naliczonego a vatu do odliczenia ok 2000.

co z pozostalą kwotą? w listopadzie miałem troche kosztów i mógłbym smiało wykorzystać tą pozostałą kwote ale nie wiem w której rubryce deklaracji ją wpisać?

pomocy?

#964 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 09:49

VAT w rolnictwie Filantrop:znaczy miałeś 5000 podatku naliczonego a 2000 należnego? Na moje powinni Ci przelać na konto 3000zł. Chyba jednak nie to miałeś na myśli...

#965 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 10:08

VAT w rolnictwie W deklaracji ktorą składasz do US jest takie pole z nr 62 w ktorym określasz kase przechodzącą na kolejny miesiąc rozliczeniowy. to pole jest włąśnie w tym celu jak ty mówisz, że w tym niesącu masz dużo zwrotu a za miesiąc bedziewz miał dużą sprzedaż to żeby było w miare równo przesuwasz kase na kolejny miesiąc
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#966 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:08

VAT w rolnictwie w poprzednie deklaracji nie zaznaczyłem nic w polu 62. a powinienem wpisać kwote ok 3000

można to poprwić przez korekte?

#967 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:32

VAT w rolnictwie

Ty chcesz od nauki, ogrzewania domy i pozarolniczych wydatków VAT odliczać - nie da się

jak sie nie da, jak sie da... jak można opału do domu nie odliczac ?:blink: niewyobrażam sobie tego
da si o wiele wiecej niz sie wydaje tym co sie sami rozliczają lub mają o kant 4 liter biura rozbic. W zasadzie ciężko odliczyć żywność, ale znam takich co i to potrafią odchudzic z Vatu, że o odzieży itp nie wspomne. I to nie jest kwestia kombinatorstwa tylko tzw interpretacji przepisów. Bo kto mi zabroni w moim biurze przyjąć gościa i poczestować go "czymś" :unsure:

#968 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 08:35

VAT w rolnictwie no chyba że masz jakieś biuro w domu, to może i się da, ale u mnie to raczej by nie przeszło przy kontroli

#969 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:38

VAT w rolnictwie przeszłoby przeszło :blink:
tylko musiałbyś twardo gadać z pracownikiem z US.
Koszta reprezentacyjne w firmie farmaceutycznej to podstawa a w działalności rolniczej to już nie?
Przyjechał mi przedstawiciel CNH bo chcę kupić ich ciągnik. Poczęstunek jak najbardziej jest kosztem. Tylko nie może to być alkohol jeżeli przedstawiciel był jednocześnie kierowcą.

Problemem jest to że każdy boi się skarbówki.
Sytuacja sprzed kilku dni.
Dzwoni gość z US i pyta czemu skoro zacząłem prowadzić działalność nie złożyłem oświadczenia.
Ja mu tak: ale jaką działalność? Rolniczą prowadzę od dawien dawna a faktycznie od tego dnia o którym pan mówi to przeszedłem na rozliczanie samego VATu w trybie kwartalnym na drukach VAT7K w gospodarstwie rolnym. Pierwszym terminem złożenia będzie najpóźniej 25 stycznia 2010. Czyż nie tak?
Gość się zmieszał i coś mówi że faktycznie mam rację. A ja dalej ciągnę rozmowę telefoniczną (skoro państwo dzwoni do mnie to czemu by ich nie naciągnąć na koszta :unsure: ).
Jeślimógłby pan od razu sprawdzić to proszę zobaczyć że rozlicza mnie biuro rachunkowe i nie bardzo wiem czemu do mnie pan dzwoni gdyż powinien się pan kontaktować z miejscem gdzie znajduje się cała dokumentacja czyli z biurem które podałem w dokumentach przechodząc na VAT.
Gość się zmieszał i jak najszybciej chciał się rozłączyć a ja jeszcze.
Oczywiście byłbym rad jakby pan sprawdził wszystko bo nie chciałbym mieć problemów z US i jeśli faktycznie coś zrobiłem źle prosiłbym jeszcze dziś o telefon.
W efekcie gość nie zadzwonił tego dnia ani następnego, po prostu chciał się kogoś czepić i tyle.

A co do księgowych - faktycznie czasem jak nie poda się wyroku sądu to nie chcą wierzyć że coś da się odliczyć a czegoś nie da.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#970 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 13:25

VAT w rolnictwie Koledzy mam pytanie jeżeli kupie maszyne np. W niemczech i cena netto wynosi 10 tyś euro plus vat najczęściej 19% czy czy będąc rolnikiem ryczałtowym zapłace cenne netto czy musze zapłacić brutto?? Jak to jest??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:44

VAT w rolnictwie Zawsze musisz zapłacić cenę brutto. Nie wiem jak jest teraz, ale przed wejściem do strefy Schengen, to na granicy dostawałeś zwrot Vat niemieckiego, a musiałeś zapłacić nasz, bo inaczej nie można było zarejestrować maszyny, dlatego tez nikt nie chciał zwrot Vat niemieckiego bo nasz był wyższy.

#972 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 16:21

VAT w rolnictwie Czy odliczacie VAT od telefonów komórkowych, jeśli tak to od ilu sztuk? I czy odliczacie VAT od rachunków za internet?

#973 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 16:23

VAT w rolnictwie tak odliczamy za internet, z telefony również ale mamy 3 na kartę więc tylko od kart wat odliczmy, a jak na abonament to pewnie tyle sztuk ile jest pracujących w gospodarstwie można bez problemu

#974 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 16:35

VAT w rolnictwie Ja odliczam 2 komórki a domowego i internetu nie , wsumie to wychodzi że odliczam 50% ze wszystkich tel.

#975 Share JANEK09

JANEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 15:38

VAT w rolnictwie Witam , prowadzę produkcję roślinną, od stycznia 2010 r. chcę przejść na VAT, interesuje mnie jakie ewidencje będę musiał prowadzić, czy muszą być one oplombowane, jeżeli tak to w jakim terminie powinienem dostarczyć je do US.
będę wdzięczny za podpowiedź
pozdrawiam

#976 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:50

VAT w rolnictwie przeczeytaj sobie z 10 stron do tyłu to się wszystkiego dowiesz a po drugie to regulamin też sobie przeczytaj bo adminy ci zara pojadą

#977 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 17:13

VAT w rolnictwie mam problem ze zrozumieniem zasad odzyskiwania podatku naliczonego.......

#978 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 18:51

VAT w rolnictwie coś motasz z tymi kwotami 5,5 tys za towary zakupione do gospodarstwa 2,7 tys za sprzedaż do zwrotu 5,5 -2,7 i tyle polecam mała księgowość rzeczpospolitej 20zł na allegro a dużo mniej pytań i vat -7 sama wypełni ;)

#979 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:07

VAT w rolnictwie

mam problem ze zrozumieniem zasad odzyskiwania podatku naliczonego.

za pażdziernik wartość podatku naliczonego to 5533 zł(22% z wartości 25150), podatku z kosztów było 2776zł, podatku należnego 755zł,

kwota do zwritu wyszła mi 2021zł

i teraz mam pytanie? co z róńicą 5533-2021= 3512

gdzie wpisać tą kwote 3512 w deklaracji?

za listopad znowu miałem sprzedaż i zowu wartość podatku do zwrotu jest dużo mniejsza niż 22% ze sprzedaży(brak kosztów) jak to rozwiązać???

coś tu nietak ,czy wszystkie towary zakupione były z vatem 22%?Narobiło sie teraz vatovców ale strach pomyśleć jak dojdzie do kontroli.Pisałem wcześniej popierwsze to księgowa i w nią trzeba zainwestować bo można se narobic sporo kłopotów.US wiadomo , sciga nawet na 5gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:19

VAT w rolnictwie dokładnie a w US nawet lepiej patrzą jak mają pojechać sprawdzić dokumenty u księgowej a nie do rolnika gdzie psy latają po podwórku, dojechać nie idzie jak i pani z US połamie sobie obcasy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke