Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#8521 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 15:19

VAT w rolnictwie

Co niektórzy to odliczają za papier do du..y,interes życia na tym robią,oj życzę dobrej kontroli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:00
  •  

#8522 Share wielkopolskibamber

wielkopolskibamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 16:05

VAT w rolnictwie

Planuje odliczyć VAT od używanego laptopa na którego wystawiono mi fakturę VAT. W US pani powiedziała że można pozostaje tylko pytanie w ilu procentach ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Myślę że 50 % będzie ok.

Rozliczacie VAT sami czy korzystacie z usług księgowego?

#8523 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 18:24

VAT w rolnictwie

Nie mówię żeby naciągać US. Oni też potrafią uczciwego  podatnika zniszczyć.Znam paru rolników może mało wymowni i podczas kontroli mimo że zakup podlegał odpisowi vat  zle dokumentował rolnik i miał kłopot.Pracownik US  nie podpowiedział nie naprowadził  a czynił swoje.

I dletego tak jak  napisał wyżej kolega osterley  ogłądającprogram tydzień przyczynił się do swjej lepszej  produkcji  rolnej

Jak dalej pisał to pies i psa buda też się przyczyniła do produkcji.Sąsiad  mój prowadzi dsziałalność pozarolniczą i ma sklepik

i przysłowiowy papier do du  odpisuję legalnie.

To  do mnie rolnika jak przyjedzie pan pani na kontrol i będzie chciała skorzystać z toalety  to mam dać gazetę do du...   ?

Edytowany przez krzysiek24m, 10 marzec 2016 - 18:25.

#8524 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 18:50

VAT w rolnictwie

Oczywiście - trzeba opisywać tak dobrze jak to możliwe a uwierzcie mi że niewiele jest rzeczy których nie da się podciągnąć pod rolnictwo. 

Benzyna, oleje, części- wszystko potrzebne.

Piszesz kolego o dawaniu gazety zamiast papieru ;) - dobre. U mnie z dwa lata temu w zimie byli kontrolerzy - a że jakoś za urzędnikami nie przepadam to miejsce oczywiście im udostępniłem tyle że wyłączyłem pompkę przy piecu i w tej części domu gdzie mam "biuro" nie grzało. Powiem tak - siedzieli w kurtkach i jakoś tak się spieszyli z zakończeniem kontroli. 

Trzeba mieć porządek w papierach , opisywać faktury , nie za bardzo kombinować i zawsze jest ok. No i nie płaszczyć się przed urzędnikiem. 

#8525 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:24

VAT w rolnictwie

Widzę że tu też kabaret ,niektórzy sami się podkładają .

#8526 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:04

VAT w rolnictwie

Planuje odliczyć VAT od używanego laptopa na którego wystawiono mi fakturę VAT. W US pani powiedziała że można pozostaje tylko pytanie w ilu procentach ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Myślę że 50 % będzie ok.

Ja  od urzywanego laptopa odliczyłem 100%.

#8527 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 10:01

VAT w rolnictwie

Kupujesz , czy sprzedajesz ?

Sprzedaje kukurydze sucha rolnikowi ryczałtowemu. 5 czy 8%? i nie pytajcie dlaczego wystawiam mu fakture

#8528 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 15:25

VAT w rolnictwie

5%

#8529 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2016 - 18:46

VAT w rolnictwie

Odliczasz 100%, ja do prywatnych celów używam telefonu komórkowego a komputer służy tylko do pracy w gospodarstwie rolnym (wersja dla US).

Mnie rozlicza księgowa ja natomiast opisuję faktury czyli co poszło i do czego oraz dlaczego odliczyłem całość lub tylko 50%.

Oczywiście - trzeba opisywać tak dobrze jak to możliwe a uwierzcie mi że niewiele jest rzeczy których nie da się podciągnąć pod rolnictwo. 

Benzyna, oleje, części- wszystko potrzebne.

Piszesz kolego o dawaniu gazety zamiast papieru ;) - dobre. U mnie z dwa lata temu w zimie byli kontrolerzy - a że jakoś za urzędnikami nie przepadam to miejsce oczywiście im udostępniłem tyle że wyłączyłem pompkę przy piecu i w tej części domu gdzie mam "biuro" nie grzało. Powiem tak - siedzieli w kurtkach i jakoś tak się spieszyli z zakończeniem kontroli. 

Trzeba mieć porządek w papierach , opisywać faktury , nie za bardzo kombinować i zawsze jest ok. No i nie płaszczyć się przed urzędnikiem. 

Dokładnie tak.

Dodam, że niestety trzeba uważać na zawistnych np sąsiadów bo US sam z siebie też chce żyć i mieć spokój.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8530 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 14 marzec 2016 - 20:09

VAT w rolnictwie Pytanko jak wyglada odliczenie podatku vat od czesci oraz paliwa od maszyn ktore sa uzyczone i czy musi byc wykonana umowa pisemna czy ustna wystarczy a i z tytulu uzyczenia nie beda pobierane zadne pieniadze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8531 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:52

VAT w rolnictwie

z tego co czepiali się mnie podczas kontroli, to jeżeli ów maszyna jest również wykorzystywana przez użyczającego do działalności rolniczej, to wtedy nie należy Ci się odliczanie vat od rzeczy które wymieniłeś. 

#8532 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 23:00

VAT w rolnictwie

jak wygląda zwrot Vatu za fakturę z odroczonym terminem płatności, zwrot jest za miesiąc wystawienia faktury, czy może miesiąc kiedy upływa termin zapłaty, czy może jeszcze jakoś inaczej

Edytowany przez majkel207, 14 marzec 2016 - 23:02.

#8533 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 23:43

VAT w rolnictwie Liczy sie data wystawienia fakury a nie termin platnosci
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#8534 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 10:24

VAT w rolnictwie no tak wszystko ladnie pieknie ale faktura moim zdaniem musi byc oplacona Eby odliczyc VAT bo inaczej posadza cie o wyludzenie vatu. Takie jest moje zdanie.
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#8535 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 10:35

VAT w rolnictwie Nie pisz głupot z tym wyłudzeniem. Na 21 dni nie zrobisz zwrotu ale na 60 bez problemu.

#8536 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 12:14

VAT w rolnictwie

z tego co czepiali się mnie podczas kontroli, to jeżeli ów maszyna jest również wykorzystywana przez użyczającego do działalności rolniczej, to wtedy nie należy Ci się odliczanie vat od rzeczy które wymieniłeś. 

Od części rozumiem ale od paliwa też nie? Przecież to tak jakbym nie mógł odliczyć VAT od nawozu, bo był wysiany użyczonym rozsiewaczem..

#8537 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 13:48

VAT w rolnictwie

ja rozliczam faktury z terminem płatności nawet na pól roku, w kwartale w którym są wystawione i podczas kontroli nikt o nic nie pytał w tym temacie (biorę cały czas 60 dni).

@k00789, nie pamiętam już dokładnie jak to było czy o paliwo też się czepiali, na pewno sprawy eksploatacyjne.. najlepiej będzie jak pójdziesz do swojego urzędu i po prostu zapytasz, bo wbrew pozorom tam też pracują ludzie i powinni Ci to wyjasnić, bo tak jak nie jednokrotnie było wspominane w tym temacie - co urząd to może być inna interpretacja jednej rzeczy :)

#8538 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 marzec 2016 - 14:56

VAT w rolnictwie

no w razie kontroli to chyba logiczne że użyczoną maszyną robi tylko ten który odlicza VAT od części, paliwa a nie na pół z właścicielem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8539 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:42

VAT w rolnictwie

Posiadam samochód os. zakupiony na umowe kupna sprzedaży. Po przejściu na Wat będę się przymierzał go sprzedać.Nie będę czynił żadnych odpisów od niego .

Czy bedę mógł go sprzedać na umowę kupna sprzedaży czy muszę na f-rę

Natomiast dalej   będąc już watowcem  mogę zakupić przechodzony od kolegi ryczałtowca albo z komisu na F-rę

Jak najkorzystniej mogę go zakupić

Co byście mi poradzili

Edytowany przez krzysiek24m, 17 marzec 2016 - 17:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8540 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 22:18

VAT w rolnictwie

produkcja roślinna, użyczony ciągnik oraz garaż.

Zastanawiam się co mogę odliczać od vatu? Odliczam paliwo nawozy, części do ciągnika, oleje a ostatnio także robocze ubrania.

Ale czy mogę odliczać także takie rzeczy jak:

1. Blacha, cement wapno wykorzystane do elewacji i zmiany pokrycia na dachu budynku dzierżawionego?

2. Środki czyszczące: płyny do podłóg do sprzątania, proszki do prania itp?

3. Woda+ napoje, gdyż często kupuje po kilka zgrzewek w hurtowni

4. Komputer + drukarka?

5. Jeśli sprzedaję kukurydzę na kiszonkę, to mogę odliczyć zakiszacz folie i siatkę do przykrycia, pomimo tego że pryzma będzie znajdowała się u kupującego?