karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

kisiatv    0

Płacisz.

Otrzymujesz kod.

Wpisujesz otrzymany kod w "odpowiednim okienku" i masz program z licencją\aktualizacjami chyba na jeden rok.

Tak ogólnie ten Taxmachine to dla mnie był tak nieczytelny i skomplikowany (do celów VAT), że hej. e-mikrofirma bardziej przejrzysta - ale bezużyteczna.

-----

Ja przy tym całym pierdolniku w VAT, powierzyłem sprawy księgowej.

Edytowano przez kisiatv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

thx panowie za info. Jakby księgowa chciała coś zmieniać to wiem jak rozmawiać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Cofnij się kilka stron do tyłu kolega @Arek podał link do pobrania darmowej wersji.

11 godzin temu, Paramonov napisał:

Płacz dziecko , nie wszyscy mają tyle czasu na napisania posta co ty w ferie. Jakieś tragiczne błędy to nie są, tak jak ty to piszesz coś nagle dwie linijki pod spodem coś i nie wiadomo co do czego . Po to jest ten temat że zapytałem i dzięki temu zrobiłem zakup łóżka na Fakturę a ty sobie wież albo nie . pozdr

Polonistą jestem dostatecznym ale staram się nie kaleczyć swojego ojczystego języka.

Chciałbym mieć ferie ale ostatnie miałem 20 lat temu od tylu lat też jestem rolnikiem, przeciwnie do ciebie w razie bym kupował łóżko to wstawiam je do własnego budynku a nie budynku rodziców.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

I co mam Ci brawo bić ? A ja wstawiam do budynku rodziców a łóżko biorę na raty i co Ci do tego ?  Masz 45 lat a szpan że poprawiłeś mnie że zrobiłem jeden błąd czy szpan że masz gdzie mieszkać ? Pytał ktoś o to ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Wpisujecie kody PKWiU przy sprzedaży byków, cieląt, krów? Te ponizej będą dobre?

  01.42.11.0 Pozostałe żywe bydło i bawoły, z wyłączeniem cieląt
  01.42.12.0 Cielęta żywe
01.41.10.0 Bydło mleczne żywe
     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma takiej potrzeby. Sprzedaję cielaki czy krowy to wpisuję Bydło i tyle. Jak na razie US się nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Ja też do tej pory nie wpisywałem, ale jeden kupujący cielaki powiedział mi, że powinienem wpisywać, bo tak słyszał.

W sumie to niewiele roboty wpisać ten kod przy założeniu, ze będzie prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcześniej pisałem byczek, jałówka i numer kolczyka, ale teraz tylko  Bydło, jednostka miary szt. liczba sztuk.  Wcześniej to każda sztuka z osobna, ile kosztuje a teraz już nie i cenę uśredniam. Sprzedałem roku temu krowę i dwa  cielaki to wpisałem bydło i z ogólnej ceny np 4500 netto podałem cenę jednostkową 1500 i tyle. Nikt się nie czepiał. Grunt, żeby liczba sztuk sprzedanych zgadzała się z tymi w arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

moje zdanie takie - nawpisuje sie kodów PKWiU a będzie błąd i korygować.
Jak nie będzie kodów a nie będą potrzebne to luz a jak komuś (kupującemu będą potrzebne) to się fakturę skoryguje.
Pisać tak dużo jak to konieczne, tak mało jak to możliwe czyli absolutne minimum.

  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
2 godziny temu, czarny1211 napisał:

Wpisujecie kody PKWiU przy sprzedaży byków, cieląt, krów? Te ponizej będą dobre?

  01.42.11.0 Pozostałe żywe bydło i bawoły, z wyłączeniem cieląt
  01.42.12.0 Cielęta żywe
01.41.10.0 Bydło mleczne żywe
     

Niema takiej potrzeby

2 godziny temu, danielhaker napisał:

Możesz wpisać, nikt Ci nie zabroni, ale nie jest to już obowiązkowe.

@Thomas2135 zawsze piszesz "bydło" i nic więcej?

Sam zapis "bydło" w zupełności wystacza, handlarze z gór tak piszą^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jpk oraz e-deklaracja wysłana z taxmachine 2, wysyłka potwierdzona przychodem z 2016, UPO do jpk w kilka sekund, zaś na UPO do e-deklaracji troszkę poczekałem.

Edytowano przez Sadek
edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

UPO przychodzą jak chcą, przez e-deklaracje czasem po minucie czasem po kilkunastu minutach, u mnie w tachmachine musiałem długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zależne jest też od formy "podpisu".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Takie pytanie do bardziej oblatanych w vat-cie jak na przykład kupuje cielaki od rodziców to z tego co wiem to vat-u nie mogę od nich odliczyć bo pozostaje ten sam adres zmienia się tylko właściciel a czy działa to w odwrotną stronę? kiedy ja sprzedaje bydło rodzicom to musze odprowadzać vat? adres pozostaje ten sam tylko zmiana właściciela. 
I drugie pytanie czy na użyczenie maszyn potrzebne jest potwierdzenie notariusza czy wystarczy umowa między dwiema stronami?

    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ty jesteś na Vat a rodzice na ryczałcie to kupujesz na fakturę RR 7% i płacisz im przelewem. Vat sobie odliczysz jak przy kupnie od firmy czy innego rolnika na vat. Każda sprzedaż bydła jest opodatkowana i musisz wystawić fakturę sprzedaży 8%. Nie wiem czy adres ma coś z tym wspólnego. Mało to gospodarstw z dwoma gospodarzami w jednym domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
2 godziny temu, Mateusz6340 napisał:

Takie pytanie do bardziej oblatanych w vat-cie jak na przykład kupuje cielaki od rodziców to z tego co wiem to vat-u nie mogę od nich odliczyć bo pozostaje ten sam adres zmienia się tylko właściciel a czy działa to w odwrotną stronę? kiedy ja sprzedaje bydło rodzicom to musze odprowadzać vat? adres pozostaje ten sam tylko zmiana właściciela. 
I drugie pytanie czy na użyczenie maszyn potrzebne jest potwierdzenie notariusza czy wystarczy umowa między dwiema stronami?

    

Z fakturą tak jak Tomek napisał co do użyczenia wystarczy zwykła umowa nawet bez daty pewnej,ja od ojca mam taką zwykłą  W domu spisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

O i o to mi chodziło, do końca właśnie nie wiedziałem jak to jest z tym użyczeniem ale teraz sprawa już jest jasna ;) bede musiał coś takiego stworzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Po przejściu na vat wniosek o akcyzę za paliwo składacie z imieniem i nazwiskiem  (Tak jak wcześniej) czy pod nową nazwą np. Gospodarstwo Rolne ................. itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
19 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Jak Ty jesteś na Vat a rodzice na ryczałcie to kupujesz na fakturę RR 7% i płacisz im przelewem. Vat sobie odliczysz jak przy kupnie od firmy czy innego rolnika na vat. Każda sprzedaż bydła jest opodatkowana i musisz wystawić fakturę sprzedaży 8%. Nie wiem czy adres ma coś z tym wspólnego. Mało to gospodarstw z dwoma gospodarzami w jednym domu?

Tak gospodarstw takich jest sporo, ale zapewne w takich gospodarstwach vatowcy kupują od ryczałtowców nigdy odwrotnie. Każdy z  nas wie o co w tym chodzi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
3 godziny temu, Niki20 napisał:

Po przejściu na vat wniosek o akcyzę za paliwo składacie z imieniem i nazwiskiem  (Tak jak wcześniej) czy pod nową nazwą np. Gospodarstwo Rolne ................. itd?

Nie gra roli ja zgłaszam na gospodarstwo zresztą jak nie byłem na VAT i tak na fakturze pisałem gr............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj