karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Sadek    1116
6 godzin temu, Arek napisał:

 

9 godzin temu, Arek napisał:

@Sadek

Nie wiem jak po regonie ale po nipie każdego kontrahenta mi odnalazło.

 

Znaczy wpisuję nip ale ma ściągnąć z bazy regon-u. Nip wpisujesz w formacie xxxxxxxxxx czy z spacją, kreską?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
Forumowicze przejdzie zakup blachy na dach domu mieszkalnego faktura na gospodarstwo rolne? Czy lepiej kupić normalnie i zapłacić podatek VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

siemka orientuje się ktoś w rejestracji w taxmachine ,jak podać datę rozpoczęcia działalnosci, czy od dnia rejestracji  w U S ,czy piszemy np  od 01.01.2011.trochę sie boję czy ogarnę to wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Sadek

nip same cyfry bez spacji i kresek.

@racic

te daty nie maja znaczenia dla naszych rozliczeń. Ja. np zaznaczyłem formę podatku ryczałt bo akurat tak mi pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Mój JPKvat wysłany wczoraj o 22 przed chwilą dostał status 200 i jest odebrane UPO , teraz biorę się za vat7 (pierwszy raz wysyłam elektronicznie). Mam program fillUp (tylko 30 dni bezpłatnie).

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Deklaracje vat można bezpłatnie wysyłać przez e-Deklaracje od ministerstwa. Program ma wszystko co trzeba. Jedynie trzeba ręcznie przepisać sumy do deklaracji z ewidencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

A ja musze powiedziec ze sie zdziwilem i zaskoczyl mnie us bo zwrot vat w 7dni dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840
Napisano (edytowany)

 

@Arek dzięki za polecenie programu od instalacji przez nauczenie si eo co chodzi do wpisania wszystkiego i wysłania deklaracji VAT 7 zajęło mi to może godzinę teraz czekam na UPO JPK VAT

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197
Ja jak maszyny za młodego rolnika kupowałem to przeszedłem na VAT i wstawiłem fakturę że sprzedałem ojcu 100kg zboża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

a ta e-mikrofirma ze strony MF to działa poprawnie i można wysłać ?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Działa ale ten program nie lepszy niż zwykły excel czy inny openoffice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
8 godzin temu, Jus82 napisał:

Forumowicze przejdzie zakup blachy na dach domu mieszkalnego faktura na gospodarstwo rolne? Czy lepiej kupić normalnie i zapłacić podatek VAT.

Stąpasz po grząskim gruncie, jeżeli w czasie kontroli byłbyś w stanie pokazać dach w gospodarstwie na którym leży ta blacha poza domem to tak (jeżeli np przed przejściem na VAT pokryłeś budynek gospodarczy blacho dachówką a teraz blacho dachówkę bierzesz na dom to "przejdzie" ale osobiście nie polecam).

 

7 godzin temu, Arek napisał:

@Sadek

nip same cyfry bez spacji i kresek.

 

Mi wyskakuje coś takiego : image.thumb.png.f2e71f3c24bbc556f6cc27329ab6051f.png


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
Napisano (edytowany)

 u mnie to działa wpisuje NIP wyskakują wszystkie dane. a jak poradzić sobie z fakturą zakupu RR w Maxmachine?, program sam wyśle deklaracje i jpk czy trzeba coś jeszcze sciągać?

Edytowano przez wojt3p
bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Sadek

sprawdź może antywirusa czy nie blokuje bo u mnie działa ok, po tym nipie znalazło Bimex Września.

 

@wojt3p

Zajrzyj do pomocy tam jest wszystko opisane. Nie wiem czy wydrukuje fakturę rr ale wpisujesz ją jak każdą inna fakturę w ewidencje. JPK zrobi i wyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

zacząłem się bawić na próbe tym e-mikrofirma , wpisuje w zakup ceownik  z OO23% a program i tak mi brutto cene wylicza, w sprzedazy wpisuje to samo i tu mi wylicza netto  a według instrukcji gdy wpisze w zakupy OO to z automatu program powinien przepisać mi w sprzedaży 

na jednej z faktur mam320,33zł netto + 73,67(23%) = 394zł

a w tym programie wylicza mi 394,01zł

tak kombinuje z kalkulatorem i wnioskuje że ten wspaniały program liczy cztery miejsca po przecinku a te w sklepie dwa miejsca, i co tu zrobić ? O.o

coś przekombinowany ten rządowy program 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Texmachine też mi tak podliczyło jedną FV.

Kolego @Arek antywirusa wyłączyłem i nadal to samo ale to nie problem wprowadzi się raz i będzie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

a u mnie w VAT 7 w E-deklaracjach cały czas wywala błąd 401 przy wysyłce okazuje się , żej est błąd w zaznaczeniu osoba prawna czy fizyczna system sprawdza poprawność danych - jest ok wszystko sprawdzane  z 10 razy  , a nie mogę wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wysyłał ktoś JPK poprzez aplikację Klient JPK 2.0 ?? Mam problem, bo po przekonwertowaniu pliku  z CSV do XML i próbie wysłania go, otrzymuję nastęujący komunikat:

image.thumb.png.9977e412683852fa8ffd7caf9ba36a8d.png

Miał ktoś z Was podobny problem??

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

ot takie coś znalazłem na temat JPK2.0, poczytaj, może coś pomoże, ewentualnie jest kilka filmików na you....


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

e-mikrofirma już przerabiałem i nie nadaje się dla mnie, bo mam fakturę od rolnika RR a w tej aplikacji nie wstawisz stawki VAT 7%, ale dzięki za chęci - tą broszurę już przerobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@martinezo

plik csv robiłeś w arkuszu ze strony ministerstwa i w libreoffice?

Ja też tak próbowałem niestety z marnym skutkiem. Później znalazłem taxmachine, z tego programu wygenerowałem jpk i wysłałem go przez klient jpk, poszło bez problemu.

Teraz będę próbował wysyłać bezpośrednio z taxmachine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

Arek daj znać jak wyślesz  czy wszystko dobrze poszło. Mam jeszcze jedno pytanie ,nadwyżkę z poprzedniego miesiąca wpisuje się gdzieś do programu czy dopiero przy e-deklaracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
9 godzin temu, Arek napisał:

@martinezo

plik csv robiłeś w arkuszu ze strony ministerstwa i w libreoffice?

Ja też tak próbowałem niestety z marnym skutkiem. Później znalazłem taxmachine, z tego programu wygenerowałem jpk i wysłałem go przez klient jpk, poszło bez problemu.

Teraz będę próbował wysyłać bezpośrednio z taxmachine.

Dzięki za podpowiedź, ja csv pobierałem ze strony ministerstwa i otwierałem za pomocą libero. Tak jak pisałem konwersja przeszła a le wysłać się nie dało. Może dziś też spróbuję za pomocą taxmaschine - miałem już ten programik ale jakoś nie korzystałem z niego i odinstalowałem, ale wrócę do niego i zobaczę jak to pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Rano wysłałem Vat7 z programu , 2 min. i miałem UPO . Jak bym miał robić jakieś arkusze ,konwersje,csv itp. to bym wymiękł przy tym , zbyt skomplikowane .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj