karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Taurus83    889

przeczeytaj sobie z 10 stron do tyłu to się wszystkiego dowiesz a po drugie to regulamin też sobie przeczytaj bo adminy ci zara pojadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

coś motasz z tymi kwotami 5,5 tys za towary zakupione do gospodarstwa 2,7 tys za sprzedaż do zwrotu 5,5 -2,7 i tyle polecam mała księgowość rzeczpospolitej 20zł na allegro a dużo mniej pytań i vat -7 sama wypełni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mam problem ze zrozumieniem zasad odzyskiwania podatku naliczonego.

 

za pażdziernik wartość podatku naliczonego to 5533 zł(22% z wartości 25150), podatku z kosztów było 2776zł, podatku należnego 755zł,

 

kwota do zwritu wyszła mi 2021zł

 

i teraz mam pytanie? co z róńicą 5533-2021= 3512

 

gdzie wpisać tą kwote 3512 w deklaracji?

 

za listopad znowu miałem sprzedaż i zowu wartość podatku do zwrotu jest dużo mniejsza niż 22% ze sprzedaży(brak kosztów) jak to rozwiązać???

coś tu nietak ,czy wszystkie towary zakupione były z vatem 22%?Narobiło sie teraz vatovców ale strach pomyśleć jak dojdzie do kontroli.Pisałem wcześniej popierwsze to księgowa i w nią trzeba zainwestować bo można se narobic sporo kłopotów.US wiadomo , sciga nawet na 5gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie a w US nawet lepiej patrzą jak mają pojechać sprawdzić dokumenty u księgowej a nie do rolnika gdzie psy latają po podwórku, dojechać nie idzie jak i pani z US połamie sobie obcasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Możesz odliczyć tylko 1431zł a ta kwota5533 to ci tylko potrzebna do wyliczeń abyś węcej nieodliczył niż 22%sprzedaży netto.Wty wypadku 1431<5533.Jakbyś miał np.5534<5533 to tej jednej zł ponad byś nieodliczył.

Ciebie w deklaracji interesuje podatek naliczony i należny a tej twej kwoty 5533 nigdzie niewpisujesz.Poniau?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Zakupując opryskiwacz z komputerem do sterowania opryskiem, z tym że opryskiwacz jest z innej firmy(osobne faktury)na komputer przysługuje mi zwrot jak za środek trwały? Co zalicza się do środków trwałych z takich nie typowych rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Czy ktoś z AF korzyta z programu "Mała księgowość" Rzeczpospolitej do prowadzenie ewidencji. U mnie po wpisaniu wszystkich faktur w deklaracji vat 7k nie pokazuje nic związanego z zakupami. Widnieja tylko dane dotuczące sprzedaży. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Ja uzywam małej księgowości ;[ ;[ :lol:

stworzyłes konta księgowe oddzielnie dla kupna i sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Mam dwa konta księgowe. nr 7 sprzedaż i nr 13 zakupy pozostałe. W deklaracji ujmuje mi tylko sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Czy ktoś wie, czy można odliczyć akcyze z ON ,,Vervy?? z tego droższego oleju napędowego z orlenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Z tym odliczaniem max 22% sprzedaży netto to już nie funkcjonuje. Niedawno miałem taką sytuację i poszedłem po info do US, panie po krótkiej naradzie stwierdziły że mogę bez problemu odliczać więcej niż 22% sprzedaży bez przenoszenia na następny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do Verwy to raczej tak bo to jest zwykły ON, akcyzy nie można odliczyć chyba tylko od biodiesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to za ile kupujesz to US nie interesuje, dla nich liczy się ile jest tam vatu. kolega verwe tankuje to pewnie do bryki a nie do ciągnika ;P ale tankuj tak bliżej miejsca zamieszkania bo mogą sie przyczepić


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Mam dwa konta księgowe. nr 7 sprzedaż i nr 13 zakupy pozostałe. W deklaracji ujmuje mi tylko sprzedaż

 

kupno 5 sprzedaż 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

faktury sprzedaży figurują u mnie jako "dostawa towarów i usług" rodzaj rejestru nr 1 natomiast zakupy jako "opodatkowane nabycie towarów i usług pozost. zw. wyłącznie z czynnościami opodatkowanymi" rodzaj rejestru nr 5. tak jest teraz ale w deklaracji nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam pytanie do osob które potrafią "kombinowac" :) Jak mam uzasadnic zakup samochodowej nawigacji GPS na gospodarstwo rolne?

 

Tym że była Ci potrzebna jak szukałeś sklepu z częściami do ciągnika w mieści X, A swoją drogą to US w takie pierdoły nie wnika i nie pyta o uzasadnie każdego zakupu bo by doszło do absurdów. Może zaczną Ci udowadniać że nastepnego klucza nasadowego nie potrzebowałeś bo rok wcześniej kupiłeś już jeden zestaw itd. US sprawdza co najwyżej czy faktury są poprawne, zapłacone i wystawione przez podatnika VAT a nie firmę krzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak, jeżeli będziesz go używał np do sprawdzania jak na polach rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

tylko patrzec jak który buchnie czy moge sobie kupic gumowa lalke....

piszcie jak wyrwac kase od fiskusa bo daj odprowadzacie vat

od waszch produktow

co nabyc do gospodarstwa i umiec sie wytłumaczyc z podważenia US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj