karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Dodi    517
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

T o byś się dziwił

Właśnie że nie. W moim przypadku nawet się nie interesowali suma, która zgromadziłem na koncie przed przejściem na VAT. Co do tych 70% też by nic nie zapłacił. Darowizna zstępna. Oświadczenie. Przelew i mogą naskoczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie policzylem wszystko na spokojnie i wyszlo.mi juz z oplacona księgowa 1500zl straty w ciągu roku bez żadnych machlojek tzn nie bd sprzedawal zboza na tate albo część cebuli nie podawal. Co sądzicie? Przypominam ze w pierwszych dwóch latach zwrotu z maszyn bd 64 tys. Pozniej chcialbym nic nie kupić i po 5 latach powrocic na ryczalt. Co sadzicie?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Liczy się cały rok bo niekiedy jest tak że co miesiąc się wpłaca po 5 tyś czy lepiej a na koniec roku kupujesz coś i pyk 70 tyś watu wraca do cb tak że to kwestia indywidualna każdego ale przy lekkim wysiłku jesteśmy na 0 a przy większym na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
@emtezecik , dokładnie tak na vacie tylko Ci nie zyskują którzy mają małe koszty a duże obroty np. jakbyś trafił na bardzo dobry rok i pszenica Ci sypnie 10t po 600zł brutto będziesz sprzedawał a koszty będziesz miał na poziomie 2tys , to nie wiele będziesz mógł odzyskać vatu z kosztów a dużo odprowadzić , tak samo jest w chodowli zwierząt , jeśli masz tucz nakładczy to masz dużo kosztów bo a to warchlak a to pasza , woda , prąd i już się opłaca przejść na vat , a mając cykl zamknięty trzeba się zastanowić nad przejściem o ile że się w nic nie inwestuje typu budynek czy maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90
2 godziny temu, lukasagro111 napisał:

halo halo ludzie ale żeście się rozpędzili w tym temacie a autor tematu chyba zgłupiał bardziej. Każdy musi podejść do tego indywidualnie i z każdej sutuacji jest wyjście. Ktoś pisał że jak kupie ciągnik za 220 to gdy bym go chciał sprzedać za 3 lata muszę oddać wat, zgadza się ale ten wat nie wyciągam z własnej kieszeni tylko z kieszeni kupującego i na tym  to polega że ciągnik trzyma wartość..  Każdy tu poprzednik tak trzęsie portkami że szok  normalnie to czytać te wasze wyliczenia aż się już znudziły.....A prawda jest taka że to gospodarz podaję sumę plonów ile zebrał w danym roku i jak podam że miałem kiepski rok i 5 ton pszenicy z ha  będzie ok i jak podam 10 ton też bedzie ok. Panowie papier wszystko przyjmie a wy chyba nie wiecie na czym tak na prawdę polega gospodarzenie.... Albo na ciul sprzedajecie wszystko na FV ja walę 60% towaru bez żadnych fv na targach i co 10 raz wpisuję w księge rozchodu i przychodu i  moze mi US naskoczyć  ale dla was taki wyczyn to kara śmierci...

Mam nadzieje ze jestetes dzieciakiem, bo jack dorosly przyznaje sie na publicznym forum do przestepstwa Karno-skarbowego to  be komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
29 minut temu, Dodi napisał:

Właśnie że nie. W moim przypadku nawet się nie interesowali suma, która zgromadziłem na koncie przed przejściem na VAT. Co do tych 70% też by nic nie zapłacił. Darowizna zstępna. Oświadczenie. Przelew i mogą naskoczyć. 

Darowiznę trzeba zgłosić i ew. zapłacić podatek. A jeśli dziadek od x lat w piachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Musi być dziadek? "Masz głowę i ch.. to kombinuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
4 minuty temu, Dodi napisał:

Musi być dziadek? "Masz głowę i ch.. to kombinuj"

Jakaś podpowiedź? Chcę uczyć się od najlepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

5 minut temu, lukasagro111 napisał:

heh, to cię kolego zdziwię niestety ale lata lecą, każdy by chciał być młody ale tak czasami se przypomne dawne czasy to pochodził bym sobie jeszcze do technikum ...

A jakieś karalne przyznawanie się- gdzie?

1. Sprawa, na targu nie wystawia się FV  a jeżeli sprzedaż nie przekracza 20tyś miesięcznie nie trza mieć kasy fiskalnej

2. Sprawa, notuje się to co sprzedaje w zeszycie. Ja jeżdzę niekiedy 2 razy dziennie około 50 razy w miesiącu a rubryk w zeszycie przychodów i rozchodów mam 5 czyli sumuję 10 kursów po 200 worków ziemniaka i wystawiam 2000 tyś worków w rubrykę. 

Nigdy i nigdzie nie jest napisane że coś zrobiłem karalnego i nikt nigdy mi nie zarzuci takich czynów. Jak się ma łeb na karku to jest milion sposobów na rozwiązanie problemu pozdro :)

Duzo szczekasz i calkiem nie potrzebnie ...nie takie kozaki polegly ....a wiesz czemu ? bo poprostu mieli pecha i zaden leb im nie pomogl 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
19 minut temu, piotrp88 napisał:

Jakaś podpowiedź? Chcę uczyć się od najlepszych

Grupa zero to:  małżonek, dziecko, rodzic, rodzeństwo, dziadkowie, pradziadkowie, wnuk, prawnuk, pasierb, ojczym i macocha. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Spodziewałem się czegoś bardziej kreatywnego... Załóżmy, że nikogo z grupy zero nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

I tak dzieci robia kosmiczne  obroty na 10 ha ....haha

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Przeciesz wiem jak jest i mnie nie dziwi to co piszesz ....tylko pytanie po co o tym pisac ? chlopie sasiad mial brykaciarke i tez nikogo nie okradl a puscili go z torbami ...

 

 

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

dobra, nie ma sensu dalej pisać,  nie chce mi się już tak w koło. jedno jest pewno jak nie masz nic, nie ma ryzyka, nie ma interesu nie ma straty i nie ma ciebie. proste nie? a prawdziwe pozdro :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197
kurde może ja też źle liczę ale z ojcem prowadzimy 2 osobne gospodarstwa ja na vacie on na ryczałcie produkcja roślinna i zwierzęca kupujemy pasze warchlaka nawozy opryski paliwo. Tata tak samo kupuje i sprzedaje jak ja i zwrotu nie ma a u mnie wychodzi zawsze zwrot raz przez 5 lat zapłaciłem 700zł do US a zwrotu dostałem około 50-60tyś i nie inwestuje do przesady. Więc nie rozumiem czemu piszecie że ojciec ma na ryczałcie więcej niż ja skoro kupił tak samo jak ja sprzedał tak samo ma zysk taki jak ja ale ja mam jeszcze do tego zwrot VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak taki biznes to czemu i ojciec nie przejdzie???  A nic tam ojcu przypadkiem nie kupujesz na swoją fakturę???????

  • Like 2

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to po 5 latach na vacie da sie na ryczałt powrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

https://vatdlarolnikow.pl/kalkulator-wyliczanie-vat/

nie wiem czy ktoś wstawiał ale pół godzinki liczenia i już będzie podpowiedź

u mnie przy 30 ha z niedużą prod zwierzęcą i bez inwestycji wyszło na Vacie 2700 do przodu wszystko sprzedawane na siebie bez kombinacji z fakkturami

dużo czy mało każdy musi sobie sam odpowiedzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
10 godzin temu, LukaszBRO napisał:

kurde może ja też źle liczę ale z ojcem prowadzimy 2 osobne gospodarstwa ja na vacie on na ryczałcie produkcja roślinna i zwierzęca kupujemy pasze warchlaka nawozy opryski paliwo. Tata tak samo kupuje i sprzedaje jak ja i zwrotu nie ma a u mnie wychodzi zawsze zwrot raz przez 5 lat zapłaciłem 700zł do US a zwrotu dostałem około 50-60tyś i nie inwestuje do przesady. Więc nie rozumiem czemu piszecie że ojciec ma na ryczałcie więcej niż ja skoro kupił tak samo jak ja sprzedał tak samo ma zysk taki jak ja ale ja mam jeszcze do tego zwrot VAT.

Jak nie ma zwrotu jak ma zwrot rr ? jak tatus przejdzie to skonczy sie sielanka ze zwrotami  u ciebie ....wiec takie bajeczki to dzieciom sprzedawaj 

Korzystasz i ok .....tylko nie każdy ma takie mozliwosci i takie nastawienie 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, ZELKOW napisał:

@emtezecik , dokładnie tak na vacie tylko Ci nie zyskują którzy mają małe koszty a duże obroty np. jakbyś trafił na bardzo dobry rok i pszenica Ci sypnie 10t po 600zł brutto będziesz sprzedawał a koszty będziesz miał na poziomie 2tys , to nie wiele będziesz mógł odzyskać vatu z kosztów a dużo odprowadzić , tak samo jest w chodowli zwierząt , jeśli masz tucz nakładczy to masz dużo kosztów bo a to warchlak a to pasza , woda , prąd i już się opłaca przejść na vat , a mając cykl zamknięty trzeba się zastanowić nad przejściem o ile że się w nic nie inwestuje typu budynek czy maszyny

Co za głupoty pisesz jak masz tucz nakladczy to nie kupujesz paszy tylko dostajesz od sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj