karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, lukasagro111 napisał:

halo halo ludzie ale żeście się rozpędzili w tym temacie a autor tematu chyba zgłupiał bardziej. Każdy musi podejść do tego indywidualnie i z każdej sutuacji jest wyjście. Ktoś pisał że jak kupie ciągnik za 220 to gdy bym go chciał sprzedać za 3 lata muszę oddać wat, zgadza się ale ten wat nie wyciągam z własnej kieszeni tylko z kieszeni kupującego i na tym  to polega że ciągnik trzyma wartość..  Każdy tu poprzednik tak trzęsie portkami że szok  normalnie to czytać te wasze wyliczenia aż się już znudziły.....A prawda jest taka że to gospodarz podaję sumę plonów ile zebrał w danym roku i jak podam że miałem kiepski rok i 5 ton pszenicy z ha  będzie ok i jak podam 10 ton też bedzie ok. Panowie papier wszystko przyjmie a wy chyba nie wiecie na czym tak na prawdę polega gospodarzenie.... Albo na ciul sprzedajecie wszystko na FV ja walę 60% towaru bez żadnych fv na targach i co 10 raz wpisuję w księge rozchodu i przychodu i  moze mi US naskoczyć  ale dla was taki wyczyn to kara śmierci...

Co Ty dzieciaku za bzdury gadasz takie bajki to wnukom opowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
23 minuty temu, tomek73 napisał:

Tych co myślą że   nie przechodzenie na Vat bardzo sie opłaca to i  tak nie przekona bo  nie mają pojęcia  ile mają zakupów, nikt nie liczy dokładnie kupowanie każdej śrubki i kluczyka, bo to przecież groszę..

Kuzyn też tak mówił puki nie kupował maszyn i musiał przejść, potem  sam mówił że był głupi ze tyle lat bronił się  żeby nie przechodzić.

Ja modlę się żeby rząd wprowadził podatek dochodowy dla rolnika, wtedy prawie wcale nie płacił bym podatku i nowe samochody po domem by stały, bo po  co kupować stare jak można  50% odliczyć z  nowego i co 3 lata nowym z salonu wyjeżdżać. 

Nie na darmo parę lat temu rząd zmienil VAT dla rolnika o te 2% żeby za duzo rolnik ów  nie przechodziło. 

Pewnie ze nie bedziesz placil podatku bo jetes wydojony robieniem Vatu....haha

Chlopie wytrzezwiej bo widze ze pierniczysz glupoty jak dziecko ....ty pewnie wiesz co komu sie oplaci i kto jakie robi zakupy i jakie ma obroty ? ja pewnie przeoczylem ze 150 tys wydatkow na srubki ?hehe 

  • Like 2

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
20 minut temu, rolnikcasejx70 napisał:

Witam 

Wszyscy na forum piszą ile to sobie nie odliczysz. paliwo to akurat masz rolniczy zwrot, WAT już nie odpiszesz albo jedno albo drugie.

Zapomnieli wszyscy że przeciętne produkcyjne gospodarstwo tzn. 30h sprzedające produkty ma korzyści na Wacie 20 tyś zł trzeba więc co roku kupować coś za 100- 120tysi żeby było na zero. więc odpowiedz sobie czy w twoim gospodarstwie tak bedzie. Musisz inwestować rok w rok op 100 tysi., a żeby wyjść z WATU przez pięć ostatnich lat nic nie odpiszesz.

Ja odliczam tak od 3 lat i nie ma problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, tomek73 napisał:

Tych co myślą że   nie przechodzenie na Vat bardzo sie opłaca to i  tak nie przekona bo  nie mają pojęcia  ile mają zakupów, nikt nie liczy dokładnie kupowanie każdej śrubki i kluczyka, bo to przecież groszę..

Kuzyn też tak mówił puki nie kupował maszyn i musiał przejść, potem  sam mówił że był głupi ze tyle lat bronił się  żeby nie przechodzić.

Ja modlę się żeby rząd wprowadził podatek dochodowy dla rolnika, wtedy prawie wcale nie płacił bym podatku i nowe samochody po domem by stały, bo po  co kupować stare jak można  50% odliczyć z  nowego i co 3 lata nowym z salonu wyjeżdżać. 

Nie na darmo parę lat temu rząd zmienil VAT dla rolnika o te 2% żeby za duzo rolnik ów  nie przechodziło. 

Następny nawiedony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

staszek już w nie jednym temacie sprzeciwiałeś się mi. Ty masz jakiś cel w tym czy co? Nie mogę na forum pisać jak jest na prawde na polskiej wsi? Odwal się od moich wypowiedzi i nie obrażaj od dzieciaków bo to ty sie zachowujesz jak smarkacz i zamiast pomagać rolnikom to głupio dogadujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nie macie wydatków tak, to co robicie z kasą?Jesteście już milionerami?

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

lukas ja też miałem siedzieć za swoje wykroczenia tylko stachu zle to przewidział bo zamiast krat mam nowy dom :) heheh prorok jak z koziej d*py trąba heh pozdro stachu nie pij tyle  bo bredzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że masz komornik będie mial co sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

I tu oto jest szanowni Panowie cenne pytanie kto na tym forum jest czarną owcą!!!  Ja chce dla was dobrze , podaje przykłady jakie się toczą nie od dziś na polskiej wsi i życzę wam jak najmniej watu do zapłaty a taki staszek  przychodzi i straszy nas od komorników. Marco ma dom bo sie kiedyś nie bał i ryzykował a tobie żal d*pę ściska  że ktoś ma lepiej od ciebie.  nie masz sie czym chwalić dlatego tak ci  ta buzia niewyparzona szczeka. Kogo jak kogo ale od  rolników sie odpier***...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JAK czytam takie bzdety że gość czeka na podatek dochodowy dla rolników by nowe auta kupować to kulam się ze śmiechu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    519

Tu @staszek ma rację . Jeżeli chodzi o podatek dochodowy to już nie byłoby tak kolorowo. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak na razie rolnicy nie płacą i niech nikt nie myśli że jak 60 %sprzeda bez faktur to pieni ądze na budowę domu cy auto wyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, krzysztofz14 napisał:

Jak każdy podatek trzeba go płacić

Więc nie wiem dlaczego kolega czeka na jego wprowadzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
11 minut temu, krzysztofz14 napisał:

I tu masz rację ale vat już jest i jako ryczałtowiec go płacisz przy zakupach bez odliczenia.

I tu jest blad w rozumowaniu bo to jest nieprawda 

 

Jesli mam na ten cel powiedzmy 100 tys to juz pobralem czesc vatu w rr.....i wcale nie musze robic zakupu

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15
12 minut temu, staszek131415 napisał:

jak na razie rolnicy nie płacą i niech nikt nie myśli że jak 60 %sprzeda bez faktur to pieni ądze na budowę domu cy auto wyda

Ok  mam 200tyś uzganiane zanim przeszedłem na vat trzymam to w skarpecie w domu, chce wydać na auto nie moge? proszę o sensowną  odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tu nie trzeba wiele tłumaczyć każdy jeśli ma obroty 2 razy wyższe od kosztów, to na vacie traci , i ja nie mówie o kupowaniu maszyn , a co do paliwa to taki umysłowiec jak tu na forum mnie załatwił w gminie bo też twierdził że jeśli vat to nie akcyza i się 2tys poszły , ale takiemu dziadowi nikt nic nie zrobi bo nie ma takiego , prawa i się trafi taki jeden z drugim na forum wprowadzają w bład ludzi i się dzieją cyrki w Polsce , moim zdaniem przejście na vat w gospodarstwach wielko towarowych jest nie uniknione bo trzeba dużo środków do produkcji od których vat można odliczyć a produkt który się sprzedaje nie ma aż tak dużego vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    519

Że niby oszczędności zgromadzone przed przejściem na VAT? Nic z tych rzeczy. Poprostu masz i tyle. Nic im do tego jaka to suma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

No Dodi ale daj się wypowiedzieć staszkowi oczywiście przyjmijmy  ze to wpłacam na konto i dokumentuje jako  oszczędności, po czym robie przelew do firmy za auto można? staszek czekam.....

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
czyli np majac 4 klase ziemi i 60 ha plony sa slabe a koszty duze wtedy zaplacimy maly vat od sprzedazy i ksiegowa a odliczymy vat od kosztow produkcji . ? u mnie w jednym skupie placa np 600 \t netto na reke a jak jestes na vat to 630 i ta roznice musze oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, lukasagro111 napisał:

Ok  mam 200tyś uzganiane zanim przeszedłem na vat trzymam to w skarpecie w domu, chce wydać na auto nie moge? proszę o sensowną  odp.

Nie ma takiej opcji jak nie udokumentujesz to 70% podatku

 

14 godzin temu, Dodi napisał:

Że niby oszczędności zgromadzone przed przejściem na VAT? Nic z tych rzeczy. Poprostu masz i tyle. Nic im do tego jaka to suma. 

T o byś się dziwił

 

14 godzin temu, lukasagro111 napisał:

No Dodi ale daj się wypowiedzieć staszkowi oczywiście przyjmijmy  ze to wpłacam na konto i dokumentuje jako  oszczędności, po czym robie przelew do firmy za auto można? staszek czekam.....

Po co takie pytania zadajesz jak stać Cię na starego żęcha za 2tysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj