karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

situ14    35

Na szybko licząc jakieś 7500zł z byków i ok. 24 tyś zł z mleka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie kara ,tylko przy mleku i zywcu to poprostu nie mozliwe....gdzie opchniesz taki towar za 500tys w roku ?

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Po co mam to robic skoro na ryczalcie panstwo mi natplaca ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Czy ja tylko tak mam że takie  informacje jakie przed chwilą tu padły wypowiedział bym tylko do osoby którą dobrze znam i tylko w ''realu''?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Przeciesz to zadna tajemnica jak i kto kreci walki ?

Znam juz takich filozofow co kwicza ...a kozakowali jakie to korzysci maja ... hehe 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czlowieku ja 100 tys to wole odlozyc a nie napier..... na vat 

Ale co tam jak wy caly urobek prawie inwestujecie w gospodarstwo zeby vat zrobic ....ludki zycie nie polega na pakowaniu kasy w obory i maszyny ...jak dorosniecie do tego to juz bedzie za pozno hehe 

Ale ok ...karzdy orze jak moze ......ja tam ta faze mam za soba i nie ogarniam tej nagonki 

 

20 tys na 10 lat ?chlopie tyle mam w rok nadplaty 

Edytowano przez marko-kolo
  • Like 2
  • Haha 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

A to jak najbardziej zbieraj, a gdzie napisałem że ci tego bronie?

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzisz i tu zgoda Jak robisz z glowa i w granicy rozsadku to ok....

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
1 godzinę temu, Stajek95 napisał:

w przypadku dużego chowu np trzody nie polecam, dodatki paszowe już nie mają 23% i nawozy, stal ma zerową jak np konstrukcja na halę. W połączeniu z dużą sprzedażą co miesiąc różowo to nie wygląda.

Stal ma dalej 23% tylko niektóre wyroby są sprzedawane na dowrucony VAT tzn płacisz tylko netto u sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jest ktos taki kto by na priv mu podal koszty i sprzedaz wyliczylby mi czy bd straty czy nie? Z góry dziękuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tych co myślą że   nie przechodzenie na Vat bardzo sie opłaca to i  tak nie przekona bo  nie mają pojęcia  ile mają zakupów, nikt nie liczy dokładnie kupowanie każdej śrubki i kluczyka, bo to przecież groszę..

Kuzyn też tak mówił puki nie kupował maszyn i musiał przejść, potem  sam mówił że był głupi ze tyle lat bronił się  żeby nie przechodzić.

Ja modlę się żeby rząd wprowadził podatek dochodowy dla rolnika, wtedy prawie wcale nie płacił bym podatku i nowe samochody po domem by stały, bo po  co kupować stare jak można  50% odliczyć z  nowego i co 3 lata nowym z salonu wyjeżdżać. 

Nie na darmo parę lat temu rząd zmienil VAT dla rolnika o te 2% żeby za duzo rolnik ów  nie przechodziło. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518
4 minuty temu, michal_xs napisał:

Panowie a jest ktos taki kto by na priv mu podal koszty i sprzedaz wyliczylby mi czy bd straty czy nie? Z góry dziękuję bardzo.

Masz podliczone na co ile wydajesz w ciągu roku w gospodarstwie rolnym i jaki masz przychód w całym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Wszyscy na forum piszą ile to sobie nie odliczysz. paliwo to akurat masz rolniczy zwrot, WAT już nie odpiszesz albo jedno albo drugie.

Zapomnieli wszyscy że przeciętne produkcyjne gospodarstwo tzn. 30h sprzedające produkty ma korzyści na Wacie 20 tyś zł trzeba więc co roku kupować coś za 100- 120tysi żeby było na zero. więc odpowiedz sobie czy w twoim gospodarstwie tak bedzie. Musisz inwestować rok w rok op 100 tysi., a żeby wyjść z WATU przez pięć ostatnich lat nic nie odpiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak to policzyłeś? Zwrot akcyzy swoją drogą vat swoją co ma jedno do drugiego?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

@rolnikcasejx70Człowieku co Ty pieprzysz i wprowadzasz ludzi w błąd? 

Jakie jedno albo drugie? Akcyzę oddaje Ci gmina a VAT US. Odliczasz jedno i drugie. 

I jakim cudem nie odliczysz nic przez 5 lat jeśli będzie chciał zrezygnować? Wszystko poniżej 15tys na fakturze nie przyciągnie tego procesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Najgorzej jak udzielaja sie Ci co nie mają pojęcia. Vat to indywidualna sprawa jednemu sie oplaca drugiemu nie  i tyle.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75
13 minut temu, rolnikcasejx70 napisał:

Witam 

Wszyscy na forum piszą ile to sobie nie odliczysz. paliwo to akurat masz rolniczy zwrot, WAT już nie odpiszesz albo jedno albo drugie.

Zapomnieli wszyscy że przeciętne produkcyjne gospodarstwo tzn. 30h sprzedające produkty ma korzyści na Wacie 20 tyś zł trzeba więc co roku kupować coś za 100- 120tysi żeby było na zero. więc odpowiedz sobie czy w twoim gospodarstwie tak bedzie. Musisz inwestować rok w rok op 100 tysi., a żeby wyjść z WATU przez pięć ostatnich lat nic nie odpiszesz.

Zwrot masz akcyzy a vat swoją drogą i dokładnie policz swoje koszty bo tak się tylko wydaje że to grosze.Grosz do grosza i będzie kokosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj