Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#8041 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 20:30

VAT w rolnictwie

428litrów na hektar  zużywasz ,chba jeżdzisz dzień i noc ,przez cały rok .życzę powodzenia

A na 10 ha to wrto było przejść na vat ,raczej nieprzemyślana decyzją 

Ja mam ok. 15ha i zużywam pewnie 3000 litrów paliwa. Nie rozumiem w czym problem. Nie każdy ma pole za domem. A z każdą maszyną na każdy kawałek trzeba jechać. I tak przynajmniej kilkanaście razy w roku. Jak chcą sprawdzać proszę bardzo. Uważam, że każdy musi skalkulować czy  opłaca się przejść na vat czy nie. Ja póki co nie żałuję. Mimo, że jakichś większych zakupów nie robię zawsze mam zwrot.

A tutaj coś na temat, o którym chwilę wcześniej dyskutowaliśmy - sprzedaż maszyn, które kupiliśmy bez vatu - jest opcja na sprzedaż vat-marża - http://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/sprzedaz-starych-maszyn-z-vat/.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:35
  •  

#8042 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 20:49

VAT w rolnictwie

Ja mam ok. 15ha i zużywam pewnie 3000 litrów paliwa. Nie rozumiem w czym problem. Nie każdy ma pole za domem. A z każdą maszyną na każdy kawałek trzeba jechać. I tak przynajmniej kilkanaście razy w roku. Jak chcą sprawdzać proszę bardzo. Uważam, że każdy musi skalkulować czy  opłaca się przejść na vat czy nie. Ja póki co nie żałuję. Mimo, że jakichś większych zakupów nie robię zawsze mam zwrot.

A tutaj coś na temat, o którym chwilę wcześniej dyskutowaliśmy - sprzedaż maszyn, które kupiliśmy bez vatu - jest opcja na sprzedaż vat-marża - http://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/sprzedaz-starych-maszyn-z-vat/.

Dobrze piszesz.  Na VAT można sobie nieźle "dorobić" tylko trzeba skalkulować. Z tego co widzę to znaczna część z Was Panowie chce być świętsza od Papieża. A wracając do paliwa i korzystania do oporu z możliwości zwrotu - cena ropy to 1,60 na dzień dzisiejszy cała reszta to daniny oddawane państwu.  Jesteś na VAT to odliczaj wszystko do oporu. Ja odliczam zupełnie wszystko oprócz jedzenia. Jadę z żoną na weekend w góry - odliczam hotel. Dziecko jeździ na basen - biorę fakturę za karnet. Wszystko , zupełnie wszystko. Kontrolę z pytaniem o paliwo miałem 2 lata temu - pisałem wyjaśnienie. W tamtym roku też miałem kontrolę bo miałem dużą inwestycję i poganiałem ich ze zwrotem - nie kwestionowai nic. Nawet karnetów na basen.

#8043 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:01

VAT w rolnictwie

to pewnie jesteś pod hrubieszów bo słyszałem, że tam fajny us jest..

ale moim zdaniem trochę przesadzasz i jak zechcą Cię porządnie przetrzepać,  co pewnie w końcu nastąpi - zwłaszcza przez zapowiedzi rządu, że chcą uszczelnić wyłudzanie vatu, to będziesz miał problemy i to spore zwłaszcza jeśli przekroczysz próg wykroczenia... nie ma fizycznej możliwości aby jakieś wyjazdy do hotelu czy karnety podciągać pod czynności niezbędne prowadzenia gospodarstwa..

ja jak miałem ostatnio kontrole to musiałem 50zł vatu oddać za fakturę z odru, za zrobienie wniosku o doplaty, bo dopłaty są nieopodatkowane i zwrot od tego się nie nalezy..

nie chcę być nie miły, ale właśnie przez takich cwaniaków mamy w Polsce jak mamy, i przez takie cwaniactwo czepiają się takich co racjonalnie to rozliczają... :/

Edytowany przez skywalker89, 12 styczeń 2016 - 21:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8044 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:06

VAT w rolnictwie

Dobrze piszesz.  Na VAT można sobie nieźle "dorobić" tylko trzeba skalkulować. Z tego co widzę to znaczna część z Was Panowie chce być świętsza od Papieża. A wracając do paliwa i korzystania do oporu z możliwości zwrotu - cena ropy to 1,60 na dzień dzisiejszy cała reszta to daniny oddawane państwu.  Jesteś na VAT to odliczaj wszystko do oporu. Ja odliczam zupełnie wszystko oprócz jedzenia. Jadę z żoną na weekend w góry - odliczam hotel. Dziecko jeździ na basen - biorę fakturę za karnet. Wszystko , zupełnie wszystko. Kontrolę z pytaniem o paliwo miałem 2 lata temu - pisałem wyjaśnienie. W tamtym roku też miałem kontrolę bo miałem dużą inwestycję i poganiałem ich ze zwrotem - nie kwestionowai nic. Nawet karnetów na basen.

Większych głupot dawno nie czytałem

#8045 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:17

VAT w rolnictwie

@miwigos

ja mam mało ha i przeszedłem, sam robię księgowość i miałem po zakupie ciągnika od razu kontrole, i wszystko oki. Czasami się zdarza w okolicach 4 kwartału ze mam dużo sprzedaży i wtedy jest do zapłaty (ale zawsze część zwrotu zostawiam na następny okres żebym nie musiał wpłacać do skarbówki), jak na razie nie żałuje bo zawsze coś jest do zwrotu. a o kwocie z ciągnika już nie wspominam.

#8046 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:23

VAT w rolnictwie

Większych głupot dawno nie czytałem

Głupot??? Nie obrażaj mnie. Gdzie się doszukałeś głupot? Może w cenie paliwa przed daninami - sprawdź sobie. Może w odliczaniu zupełnie wszystkiego - popytaj ludzi którzy prowadzą firmy/gospodarstwa - bo gospodarstwo to normalnie działająca firma, no chyba że ktoś robi dla samego robienia. No to wtedy mogą to być głupoty to co piszę. Wśród moich znajomych którzy prowadzą firmy albo mają gospodarstwa na vat każdy odlicza wszystko co nie jest zabronione do odliczania. No ale każdy ma inne podejście. Ja nikogo nie osądzam tylko staram się pokazać że opłaca się być na VAT i korzystać z tego tak dużo jak się tylko da.

#8047 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:26

VAT w rolnictwie

Może i u niektórych są Skarbówki bardziej przychylne "nietypowym zakupom" ale u mnie by to nie przeszło. U mnie ludzie boją się brać fakturę na paszę dla kur niosek jeśli jaja nie są sprzedawane tylko idą na własne potrzeby. Do znajomego jak wpadli na kontrolę to chcieli żeby im pokazał kartony po elektronarzędziach które kupił niemal 5 lat temu ( leżały już pod piecem, cudem dotrwały do kontroli)  :P

#8048 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:59

VAT w rolnictwie

Na pewno podejście US ma znaczenie. Ale tak szczerze to ile taki przeciętny rolnik może naściemniać w porównaniu do firm zajmujących się typowym wyłudzaniem vatu. Pewnie jakbyśmy nas wszystkich tu obecnych zsumowali to wyszedł by jakiś promil ich kwoty. Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Są firmy, które dają pracownikom np. telefon, samochód służbowy to uważacie, że oni ich tylko do tych celów używają. Konia z rzędem temu co z telefonu służbowego choć raz nie zadzwonił w sprawie prywatnej.

#8049 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:00

VAT w rolnictwie

Ciekaw jestem jak argumentowałeś karnet na basen?

#8050 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:32

VAT w rolnictwie wczasy,karnet to niemożliwe to nie przejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8051 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 09:11

VAT w rolnictwie

Dasiek takim jak ty to życze pożądnej kontroli,u mnie nie przejdzie takie coś ,chyba,że konroli nie będzie ,ja nie miałem nigdy ,10 lat na vacie jestem ,ale się nie boje bo za 1000 zł nie dam sobie j..j ogolić,a zwrot vatu duży ,środki trwałe zakupine w tym okresie około 800 tyś netto

#8052 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:11

VAT w rolnictwie

Czy jak kupie benzynę to mogę z niej odliczyć VAT?

#8053 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:06

VAT w rolnictwie

tak tylko w razie kontroli musisz wytłumaczyć do czego lałeś  . cze do kosiarki, wykaszarki itp

#8054 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:44

VAT w rolnictwie

dziękuje za odpowiedz

#8055 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:46

VAT w rolnictwie

Witam! Mam takie pytanie czy można odliczyć sobie VAT od czynszu dzierżawnego ?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#8056 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:13

VAT w rolnictwie

Dzierżawa gruntów rolnych korzysta ze zwolnienia z VAT (stawka zw.).

#8057 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:26

VAT w rolnictwie

czyli normalnie fakturkę wystawić z kwotą dzierżawy ?

#8058 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:38

VAT w rolnictwie

Znalazłem fakturę z ANR na ratę dzierżawy ze stawką zw.,vat 0zł. ale to było w 2006r. później dali sobie spokój z fakturami i przysyłają zawiadomienie o płatności .

#8059 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:47

VAT w rolnictwie

Czyli jak płacę za czynsz 2000zł za ha rocznie to mogę od tego 23 % sobie odliczyć tak?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8060 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip