Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9017 odpowiedzi na ten temat

#7981 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 10:35

VAT w rolnictwie Jasne, to się załatwia w kilka dni
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:51
  •  

#7982 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 11:12

VAT w rolnictwie

Czyli mogę przejść na vat np od 15 stycznia? Czy musi być równy miesiąc?

Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#7983 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 12:08

VAT w rolnictwie Chyba od nowego miesiąca rozliczeniowego
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#7984 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:13

VAT w rolnictwie

można w dowolny dzień , ale chyba wygodniej  perwszego

#7985 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:47

VAT w rolnictwie

Hej od niedawna mam ziemię a w marcu dostanę już całe gospodarstwo, zastanawiam sie jak z tym vatem. Może zadam głupie pytania ale lepiej się wszystkiego upewnić i dowiedzieć. A więc tak, jakie są koszty miesięczne związane z vat (tzn. ile będę musiał mniej więcej płacić dodatkowo za to ze jestem na vat.) Drugie pytanko to aktualnie w gospodarstwie głównie jest sprzedaż zwierząt (bydło,trzoda) W jaki sposób będę musiał odprowadzać vat od sprzedaży i w jakim terminie. Czy najpierw dostanę kasę razem z vat i póżniej ja będe musial go oddać czy od razu dostanę cene netto. Teraz kwestia zakupu. Np. Kupuję paliwo, części na koniec miesiaca się rozliczam i w jakim terminie dostaję zwrot vatu? i Ile czy w całości czy jest on pomniejszony... I druga sprawa, gdybym teraz wszedł na vat nie majac jeszcze wpelni gospodarstwa tylko ziemie, czyli nie mam sprzedaży, ale już kupuję różne rzeczy gdyż coś tam już robię to zwrot dostanę, w momęcie kiedy ja nic nie sprzedaję. I ostatnie pytanie w pażdzierniku kupiłem bizona Z58 na fakturę czy mógłbym od niego odliczyć sobie vat czy już nie. Co do vatu to się zastanawiam gdyż będę próbował jak będzie nabór prow kupić ciągnik i jakieś maszyny... 

Edytowany przez D-e-x-t-e-r, 01 styczeń 2016 - 15:08.

#7986 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 15:00

VAT w rolnictwie

Ręce opadają!Jak ktoś ze skarbówki to czyta to nieżle będzie trzepał rolnikom skóry!!!

#7987 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 01 styczeń 2016 - 15:16

VAT w rolnictwie

Hej od niedawna mam ziemię a w marcu dostanę już całe gospodarstwo, zastanawiam sie jak z tym vatem. Może zadam głupie pytania ale lepiej się wszystkiego upewnić i dowiedzieć. A więc tak, jakie są koszty miesięczne związane z vat (tzn. ile będę musiał mniej więcej płacić dodatkowo za to ze jestem na vat.) Drugie pytanko to aktualnie w gospodarstwie głównie jest sprzedaż zwierząt (bydło,trzoda) W jaki sposób będę musiał odprowadzać vat od sprzedaży i w jakim terminie. Czy najpierw dostanę kasę razem z vat i póżniej ja będe musial go oddać czy od razu dostanę cene netto. Teraz kwestia zakupu. Np. Kupuję paliwo, części na koniec miesiaca się rozliczam i w jakim terminie dostaję zwrot vatu? i Ile czy w całości czy jest on pomniejszony... I druga sprawa, gdybym teraz wszedł na vat nie majac jeszcze wpelni gospodarstwa tylko ziemie, czyli nie mam sprzedaży, ale już kupuję różne rzeczy gdyż coś tam już robię to zwrot dostanę, w momęcie kiedy ja nic nie sprzedaję. I ostatnie pytanie w pażdzierniku kupiłem bizona Z58 na fakturę czy mógłbym od niego odliczyć sobie vat czy już nie. Co do vatu to się zastanawiam gdyż będę próbował jak będzie nabór prow kupić ciągnik i jakieś maszyny... 

Kolego jakieś podstawy rozliczania się z vatu to musisz znać, bo nikt ci tu nie powie wszystkiego od a do z. W necie jest bardzo dużo info o tym.

#7988 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 15:22

VAT w rolnictwie

Hej od niedawna mam ziemię a w marcu dostanę już całe gospodarstwo, zastanawiam sie jak z tym vatem. Może zadam głupie pytania ale lepiej się wszystkiego upewnić i dowiedzieć. A więc tak, jakie są koszty miesięczne związane z vat (tzn. ile będę musiał mniej więcej płacić dodatkowo za to ze jestem na vat.) Drugie pytanko to aktualnie w gospodarstwie głównie jest sprzedaż zwierząt (bydło,trzoda) W jaki sposób będę musiał odprowadzać vat od sprzedaży i w jakim terminie. Czy najpierw dostanę kasę razem z vat i póżniej ja będe musial go oddać czy od razu dostanę cene netto. Teraz kwestia zakupu. Np. Kupuję paliwo, części na koniec miesiaca się rozliczam i w jakim terminie dostaję zwrot vatu? i Ile czy w całości czy jest on pomniejszony... I druga sprawa, gdybym teraz wszedł na vat nie majac jeszcze wpelni gospodarstwa tylko ziemie, czyli nie mam sprzedaży, ale już kupuję różne rzeczy gdyż coś tam już robię to zwrot dostanę, w momęcie kiedy ja nic nie odprowadzam. I ostatnie pytanie w pażdzierniku kupiłem bizona Z58 na fakturę czy mógłbym od niego odliczyć sobie vat czy już nie. Co do vatu to się zastanawiam gdyż będę próbował jak będzie nabór prow kupić ciągnik i jakieś maszyny... 

Jeżeli masz bydło trzodę -8 procent stawka.przelicz ile w roku sprzedaż ile kupisz jak wyjdzie na równo to czy warto.przy dzisiejszych cenach to napewno nie.W rolnictwie jest za dużo biurokaracji  zwierzęta są rejestrowane -wiec na lewo nie sprzedasz.Ogólnie pani która pracowała w kontroli skarbowej oraz doradca podatkowy przyznali mi rację że od rolników mają niezłe dane.Byłem na szkoleniu parę lat wstecz babka prowadząca szkolenie mówiła że ryczałt jest najlepszy dotyczyło to przedsiebiorców  małych, malarzy  usług itp.     Moim zdaniem to każdego decyzja vat czy ryczałt ale  Ministerswo Finansów jeszcze troche wszytkim wlepi za cheć być przedsiebiorczym kase fiskalna i inną papierologię oraz miła kontrole skarbową.na you tube można sobie pooglądać o kontrolach.

#7989 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:30

VAT w rolnictwie mam pytanie czy ojciec ryczaltowiec może mi sprzedać maszyny ja od grudnia jestem vatowcem.chodzi mi o to bo księgowa chce spis maszyn budowli jakie wogole posiadam i zrobiłem sobie dziś spis maszyn ale wpadło mi do głowy ze lepiej jak ojciec by mi sprZedał wtedy bym miał zwrot maszyn ale czy to można tak?

#7990 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:48

VAT w rolnictwie

Jaki zwrot maszyn byś miał? Zwrot vat? Jak kupisz od ryczałtowca to nie wystawi faktury i nic nie odzyskasz.

Poza tym gospodarstwa rolne nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji środków trwałych i US a tym bardziej księgowa nie może nakazać ci tego robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7991 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:15

VAT w rolnictwie

Witam

Zakupiłem ciągnik rolniczy i czy podczas kontroli z US musi być on zarejestrowany na mnie?

#7992 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:26

VAT w rolnictwie

no a na kogo umowa kupna i faktura ?  no logiczne że musi być na ciebie .

a powiedzcie czy jak ojciec ( ryczałtowiec ) da mi w darowiźnie 5 sztuk byczków  to trzeba zgłaszać skarbówce  i podatek płacić ? ja na Vacie jestem )

#7993 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:18

VAT w rolnictwie

Ja bym wolał kupić od ojca i odzyskać vat. Podwójna korzyść w rodzinie i można "zapłacić"  więcej i większy podatek ...

#7994 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:47

VAT w rolnictwie

W przypadku darowizny trzeba złożyć do urzędu taki druk SD Z2 bodajże i wtedy jest się zwolnionym z podatku

#7995 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:50

VAT w rolnictwie

Ja bym wolał kupić od ojca i odzyskać vat. Podwójna korzyść w rodzinie i można "zapłacić"  więcej i większy podatek ...

to przykładowo idę na vat i mogę sobie odkupić od ojca ryczałtowca(czy jednak vatowca?) powiedzmy 3 ciągniki warte np 120k, 80k, 60k i ładowarkę wartą 60k? i robi się jakieś 80k zwrotu? nikt się nie przydupi? płatność gotówką przejdzie czy lepiej na konto?

#7996 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 22:36

VAT w rolnictwie

zejdź na ziemię i poczytaj trochę - jak Ci Ojciec (ryczałtowiec) może wystawić fakturę vat? a tylko na postawie takiej faktury odliczysz vat, ale musisz także wykazać sprzedaż. 

#7997 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 22:47

VAT w rolnictwie

zejdź na ziemię i poczytaj trochę - jak Ci Ojciec (ryczałtowiec) może wystawić fakturę vat? a tylko na postawie takiej faktury odliczysz vat, ale musisz także wykazać sprzedaż. 

nie pompuj się tak bo pękniesz, oparłem się na poprzednim poście z którego jasno wynikało, a także zamieściłem nawias..

#7998 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 08:00

VAT w rolnictwie

jak wyprodukujesz coś w gospodarstwie lub zwierzęta to vatowiec wystawia fakturę RR i od tego odliczysz Wat

#7999 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:10

VAT w rolnictwie

nie pompuj się tak bo pękniesz, oparłem się na poprzednim poście z którego jasno wynikało, a także zamieściłem nawias..

nawet się nie napiąłem :)

zapewniam Cię nie jest tak 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8000 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 09:23

VAT w rolnictwie

Jeżeli będe na VACIE  , kupie małe cielaki od ROLNIKA RYCZAŁTOWCA  to ja muszę wystawić  mu jakąś fakturę RR  czy coś ? Można ubiegać się o zwrot takiego podatku ?