karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
54 minuty temu, darolee napisał:

Nie musi być, to znaczy ewentualnie można samemu opisać, by nie zapomnieć co i po co i uniknąć zbędnych pytań urzędu. Nr rejestracyjny to przy tankowaniu raczej a nie przy zakupie części. Ja jak tankuję auto to nie wpisuję nic i sobie sam długopisem psał nr rej. auta...

Dla mnie święte jest to co powie Moja Księgowa. Nikt mi jeszcze nie zrobił problemu aby napisać nr rej na fakturze za paliwo, części czy oleje niezależnie od tego czy chodziło o auto czy traktor. Chyba tylko raz opisywałam sama jak zapomniałam poprosić o to sprzedawcę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To jak to jest jeżeli zamawiam paliwo np. 3tys. l na raz na rok a są 3 ciągniki i samochód, kto mi udowodni że samochód tankuje właśnie tym paliwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt Ci nie udowodni. Ja mam wpisany na fakturze kanister a czasem nr rej jednego ciągnika, zależy u kogo kupuję. Tu akurat problemu nie robią. Księgowa kazała tylko pisać na fakturach paliwo od ciągnika, albo części do ciągnika, maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

dokładnie, jak tankuję uto to albo na zbiorczą, a jak gdzieś dalej to opisuje że np jadę po cielaki tam i tam i zawsze przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jak bym chciał być uczciwy i odliczać te 50% na paliwo do samochodu ale tankuje z własnego tanka razem z ciągnikami to jak to ogarnąć skąd mam wiedzieć ile spaliło auto- pytam tak z ciekawości? Bo na logiczny rozum to trzeba by było tankować auto na stacji co się nie kalkuluje bo mamy tańsze w domu o.O

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Mieliście tak że urzad skarbowy rządał faktur z jakiegos okresu, spojnosci stada, listy zdarzen z agencji, wyciag z konta? O co moze chodzic?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Duze zakupy robilem w styczniu i zwrot vat dostalem juz dawno.... co jesli kupilem 2 szt bydla i nie mam na nie faktury?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Nic, gdybys sprzedał bez faktury byłoby gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Czyli rozumiem ze us nie bedzie robil mi z tego tytułu problemów?  


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Zależy czego US szuka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Kupić możesz wszystko bez ksiegowania skarbówka się ucieszy,jak byś sprzedał coś bez faktury to by był problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zetorki może wydałeś więcej niż miałeś :D a dokładniej wynika to z twoich faktur sprzedaży . Szukają lewej kasy

 

Kiedyś byłem na szkoleniu z udziałem pracownika z US to mówiła kobieta że czasem niezłe przekrety wychodzą kogoś poniosło i wydał więcej niż zarobił i to 10 a czasem 100 razy xD

Kolega też 10 ha dwa lata kupował bo kredytu nie dostał ba na siebie to miał 2 ha ... w kredycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja paliwo zawsze biorr na fakture nawet jak auto tankuje ok. 60l i przy kontroli nikt sie nie czepial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Pan z us móweił że kontrola w związku z tym że mam do zwrotu większą sume...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój US zarządał wyciągu ze stanem zwierząt z arimr,co prawda nie u mnie, ale mogą. Wyciąg z konta to już od początku roku muszę dostarczać razem z fakturami. Od nowego roku to nie ma być obowiązkowe? Ktoś słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

od nowego roku wchodzi JPK dla wszystkich prawie.z wyjątkiem tych którzy nie osiągają 200 tyś.ze sprzedaży  , wtedy w każdej chwili mogą zażądać wszystkiego.:ph34r:

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0
Dnia 29.11.2017 o 22:50, Thomas2135 napisał:

Mój US zarządał wyciągu ze stanem zwierząt z arimr,co prawda nie u mnie, ale mogą. Wyciąg z konta to już od początku roku muszę dostarczać razem z fakturami. Od nowego roku to nie ma być obowiązkowe? Ktoś słyszał?

Wyciąg z konta? To podobno miały przejąć banki i dostarczać do skarbowych, a chyba ministerstwa finansow. Podobno dziala to na takiej zasadzie, ze wysyłamy JPK - jakis tam VAT, FAKTURA, BANK - trafia to do MF, algorytm analizuje, jak wsio OK - to OK. Jak nie, to trafia do pobliskiego US i sprawdzają.

 

Jak dla mnie to ogólnie wielki burdel, niech te q... darmozjady udostępnią program do ewidencji VAT JPK i innych ch... wie co sobie zażyczą.

Tacy zinformatyzowani - a wyborów nie chcą via "elektroniczne środki przekazu".

 

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk

 

Z tego co się dodzwoniłem to od 01.2018r. MF "planuje" wprowadzić program do rozliczeń VAT - dla mikroprzedsiębiorców, hmm, czyli dla takich rolników jak ja.

To co mamy "im" wysyłać to:

JPK na żądanie obejmują:

  • księgi rachunkowe – JPK_KR
  • wyciąg bankowy – JPK_WB
  • magazyn – JPK_MAG
  • faktury VAT – JPK_FA
  • podatkowa księga przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR
  • ewidencja przychodów – JPK_EWP.

Struktury JPK publikowane są na stronie BIP Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie) .

 

Struktury JPK publikowane są na stronir BIP Ministerstwa Finansów.

Znając życie, ewentualna pomyłka związana z "burdelem w JPK". Ciąży na obywatelu..

Edytowano przez onczyono
good edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam, decyzje o przejściu na VAT podjąłem zbyt pochopnie, dostałem młodego rolnika i zakupiłem maszyny i odliczyłem w styczniu od nich VAT, w kolejnych miesiącach sprzedaż miałem na poziomie 1500 zł i teraz przekalkulowałem że nie bardzo opłaca mi się być na VACie, moje pytanie brzmi czy mogę w każdej chwili zejść z VATu? Rozumiem że jak bym podjął decyzje o zejsciu z VATu to musiał bym oddać zwrot podatku który otrzymałem czy źle rozumuje?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Jesli w środki trwałe mam wciągnięty ciągnik którego właścicielem wcześniej był ojciec to z niego też muszę oddać vat?  


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Chyba nie bo VAT-u z niego nie zwracał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj