karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

mrc1005    53

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT, czyli ewidencję zakupu i sprzedaży VAT
http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/jpk

Do wysyłania plików JPK_VAT potrzebujesz certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego (eGo). Pozwalają one potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć.

Profil zaufany – w odróżnieniu do certyfikatu kwalifikowanego – jest bezpłatny

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk/jpk-dla-mikroprzedsiebiorcow

@raffi - pisz pełną prawdę, nie wprowadzaj w błąd innych - autoryzacja pliku JPK

https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet
https://pz.gov.pl/pz/index

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

W jaki sposób zaewidencjonować sprzedaż zboża przez rolnika na Vacie na rzecz rolnika ryczałtowego. Nie mam kasy fiskalnej, a te transakcje w skali roku będą wynosić od 10000 do 15000 więc i tak będą zwolnione z rejestracji na kasie.  Wcale bym ich nigdzie nie wykazywał, bo kupującemu nie jest żaden papier potrzebny, ale ja mam w młodym rolniku przyznane punkty za sprzedaż odwianego zboża i jakiś papier by mi się na to przydał. Czy prawidłowym byłoby udokumentowanie tego umową kupna sprzedaży i nie wykazywanie jej w żadnych dokumentach związanych z vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja używam też bloczku, bo na kilka faktur rocznie ze sprzedaży bydła nic więcej nie trzeba. Korzystam tylko ze strony e-faktury, żeby podliczyło wszystkie stawki podatku, kwoty netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja używam prostego programu: Fajna Faktura


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ja mam zrobiony samodzielnie w writerze , z tabel na wzór innych faktur , podlicza mi się samo szt , vaty , ale stawki i nr pkwiu sam podaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Chcę kupić podzespoły do samodzielnego złozenia komputera. Chyba musze miec fakture za zestaw komputerowy jako jednostka a nie za poszczególne podzespoły?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Ja składałem sam i kupiłem podzespoły. Wziąłem też fakturę na zasilacz, który się spalił. Ale tych faktur jeszcze nikt nie kontrolował, więc nie powiem czy przeszło czy nie. Te rzeczy są mi niezbędne do prowadzenia produkcji, więc myślę, że to bez różnicy czy kupujesz zestaw, czy "klocki" do złożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 27.10.2017 o 12:03, markoz92 napisał:

W jaki sposób zaewidencjonować sprzedaż zboża przez rolnika na Vacie na rzecz rolnika ryczałtowego. Nie mam kasy fiskalnej, a te transakcje w skali roku będą wynosić od 10000 do 15000 więc i tak będą zwolnione z rejestracji na kasie.  Wcale bym ich nigdzie nie wykazywał, bo kupującemu nie jest żaden papier potrzebny, ale ja mam w młodym rolniku przyznane punkty za sprzedaż odwianego zboża i jakiś papier by mi się na to przydał. Czy prawidłowym byłoby udokumentowanie tego umową kupna sprzedaży i nie wykazywanie jej w żadnych dokumentach związanych z vat?

A skąd ta pewność że kasy nie musisz mieć? Fakturę musisz wystawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jak jest z samochodem osobowym, w rolnictwie, jeśli kupuję od kogoś kto wystawi fakturę vat to mogę vat od tego auta odliczyć będąc na Vacie jak to  jest???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
mieliście taki przypadek że wystawiliscie dwie faktury o tym samym numerze? jak z tego wybrnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
Ja kiedyś wystawiłam. Umówiłam się z kupującym, że dopisze na swojej fakturze dodatkową literę. I wyszło że pierwsza w kolejności była 1/2017 a druga 1/2017/A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
1 godzinę temu, michal12301 napisał:

A faktury korygującej nie możesz wystawić?

edit/Coś o tym

gdzieś czytałem że faktury korygującej nie można wystawić jeżeli chodzi o nr faktury

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, redbull napisał:

mieliście taki przypadek że wystawiliscie dwie faktury o tym samym numerze? jak z tego wybrnąć?

dopisujesz literę do nr i tyle, mi się zdarza dość często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
2 minuty temu, soltys48 napisał:

dopisujesz literę do nr i tyle, mi się zdarza dość często

tak jak napisała koleżanka ZosiaSamosia tak to ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
Przed chwilą, miwigos napisał:

A nie możesz zmienić faktury na poprawną

no właśnie nie wiem co mam z tym zrobić, musze się jeszcze skontaktować z gościem któremu ją wystawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

mi księgowy tak doradził jak faktura była już zapłacona i podczas kontroli nikt nic nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Jak masz blisko do niego to dojedż ,albo zadzwoń,jak najszybciej bo może faktury już rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jak z numerem fv ale zapisy na fv można skorygować notą korygującą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj