Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#7841 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 15:42

VAT w rolnictwie Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???
od 1 grudnia przechodzę na vat i kupuję ciągnik i 1 czy 2 grudnia będzie wystawiona fakturą i urZąd skarbowy zwróci mi VAT czy to będzie za wcześnie wystawienie faktury a przypominam od 1 grudnia przechodze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 17:37
  •  

#7842 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 15:49

VAT w rolnictwie Jeśli we wniosku zaznaczyłeś rozpoczęcie działalności 1 grudnia to spokojnie 2 grudnia faktura może być wystawiona.

#7843 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 16:13

VAT w rolnictwie

Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???
od 1 grudnia przechodzę na vat i kupuję ciągnik i 1 czy 2 grudnia będzie wystawiona fakturą i urZąd skarbowy zwróci mi VAT czy to będzie za wcześnie wystawienie faktury a przypominam od 1 grudnia przechodze

Jak jesteś płatnikiem podatku VAT od 1 grudnia to dokładnie od tego dnia możesz robić odliczenia. A co niby ma do rzeczy to że jest to T4 z podwójna kabiną? Ja mam jedną osobówkę brałem zwrot 50% i właśnie transportera i tam był zwrot 100% vatu , mało tego - wystąpiłem i dostałem zwrot vat od zakupu motocykla. No chyba że kupujesz od kogoś kto nie wystawi ci faktury VAT. A może już czas zmienić księgowego ?;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7844 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 18:12

VAT w rolnictwie

A jak jest z budową domu. Mógłbym odliczyć Vat od całej budowy? Dom w zabudowie gospodarczej

Sam dom w sobie nie przejdzie chyba że jakieś pomieszczenie gospodarcze ale materiały: pustaki, steropian,cement, beton i wszystkie inne bez problemu bo nie na fakturze podpisane do czego to?

#7845 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:05

VAT w rolnictwie

Ciekawe jak się wytłumaczysz gdzie ten beton czy cegłe zużyłeś ,chyba na grobowiec.ŻYCZĘ  DOBREJ KONTROLI

#7846 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:37

VAT w rolnictwie

Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???

Nawet jakby była wystawiona w listopadzie to też byś otrzymał bo przecież możesz odliczyć sobie faktury z całego tego roku tylko dostaniesz zwrot pomniejszony o jakiś procent w zależności od terminu w którym wystawiono fakturę

#7847 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 21:06

VAT w rolnictwie Tylko po co komplikować sobie życie i tracić pieniądze? Odzyskiwanie vat z przed przejścia odbywa się w ratach.

#7848 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 21:54

VAT w rolnictwie Aha rozumiem a pozatym mam jeszcze pytanie bo u mnie są dwa gospodarstwa ja mam i tata ma tylko tata jest na ryczalcie a ja na vat teraz przechodzę i ja mogę wydać tyle ile mam pieniążków więcej nie mogę rozumiecie mnie resztę tata dołoży i więcej maszyn się kupi czy cos tam
czy będę miał częstą kontrolę ze cały czas kupuje niż sprzedaje bo ja tylko zboże mam na sprzedać i nic wiecej

#7849 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 21:57

VAT w rolnictwie

Ciekawe jak się wytłumaczysz gdzie ten beton czy cegłe zużyłeś ,chyba na grobowiec.ŻYCZĘ  DOBREJ KONTROLI

Ty chyba kompletnie pojęcia nie masz od czego ludzie odliczają vat, jak ty masz problem z odliczeniem vatu od betonu to powodzenia życzę :)

#7850 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 07:36

VAT w rolnictwie Ja nic w tym roku nie wybudowalem a 2 tony cementu obliczyłem bez żadnego telefonu czy kontroli.
Kolego macko25 jak chcecie kupić z ojcem maszyny na ciebie to za wszystko ty musisz płacić najlepiej przelewem bo w razie kontroli będziesz musiał okazać dowód zapłaty zwłaszcza jak byś chciał przyspieszony zwrot 25 dni. Żeby nie wzbudzić podejrzeń skąd masz na to kasę weź kredyt nawet jakiś symboliczny. Kiedy nic nie sprzedajszesz a tylko kupujesz mogą sprawdzić skąd masz kasę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7851 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 08:02

VAT w rolnictwie od 1 grudnia jestem na Vacie i kupuję ciągnik i będę miał wystawiona fakturę pierwszego czy drugiego grudnia i księgowa mi powiedziała żebym coś w grudniu sprzedał za minimum 50zl jakaś sprzedasz żebym miał zwrot vatu za miesiąc

#7852 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 08:14

VAT w rolnictwie Zgadza się w przypadku braku jakiejkolwiek sprzedaży będzie zwrot 180dni sprzedaj koledze fikcyjne na fakturę 100kg zboża i będzie dobrze.

#7853 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 08:32

VAT w rolnictwie

Aha rozumiem a pozatym mam jeszcze pytanie bo u mnie są dwa gospodarstwa ja mam i tata ma tylko tata jest na ryczalcie a ja na vat teraz przechodzę i ja mogę wydać tyle ile mam pieniążków więcej nie mogę rozumiecie mnie resztę tata dołoży i więcej maszyn się kupi czy cos tam
czy będę miał częstą kontrolę ze cały czas kupuje niż sprzedaje bo ja tylko zboże mam na sprzedać i nic wiecej

Najprościej niech ojciec ci te pieniądze przeleje na twoje konto i zgłoś w US jako darowizna . nie płacisz żadnego podatku od darowizny od ojca i nie ma ograniczeń kwotowych. Masz wytłumaczenie  skąd masz kasę na maszyny. ojciec może ci i co miesiąc darować po 100tyś tylko aby wykazał skąd ma kasę.

#7854 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 12:56

VAT w rolnictwie

Witam. Planuje zakup nowego samochodu i mam pytanie, czy jest możliwość rozliczenia go z podatku VAT? będzie to 23% tak jak na każdą maszyne itp?

#7855 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 13:38

VAT w rolnictwie Aha czy pierwsze musi być sprzedać później kupno czy nie ważne.bo już tak myślę i myślę żeby vat mi zwrócili he

#7856 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 13:59

VAT w rolnictwie Nieważne co będzie pierwsze. Jak jesteś na miesięcznym rozliczeniu to faktura ze sprzedaży i kupna z grudnia a deklaracja w styczniu. Jak jesteś na kwartalnym to faktury mogą być z grudnia, stycznia i lutego.

#7857 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 21:00

VAT w rolnictwie tak jestem na miesięcznym

#7858 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 listopad 2015 - 23:54

VAT w rolnictwie

Najprościej niech ojciec ci te pieniądze przeleje na twoje konto i zgłoś w US jako darowizna . nie płacisz żadnego podatku od darowizny od ojca i nie ma ograniczeń kwotowych. Masz wytłumaczenie  skąd masz kasę na maszyny. ojciec może ci i co miesiąc darować po 100tyś tylko aby wykazał skąd ma kasę.

Nie widzę potrzeby aby na początku przygody z VAT bawić się  w darowizny. Przecież może mieć odłożone w skarpecie pieniądze z okresu przed przejściem na tak zwany VAT.

#7859 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 08:29

VAT w rolnictwie

Tak Masz rację nie wziołem pod uwage że dopiero przechodzi na rozliczanie Vatu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7860 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 14:45

VAT w rolnictwie

witam. czy dało by się odliczyć vat od  przyczepki do samochodu takiej do 750 kg dmc