karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Edin    27

Faktura RR co do zasady jest tylko do udokumentowania dostawy płodów rolnych.

 

 

@pogromca200

 

Weź napisz jeszcze raz pytanie, bo  nie wiem o co ci chodzi z tym zwrotem i rozliczeniem.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Pewnie chodzi o zwrot vatu z tytułu niepełnej amortyzacji bo po 3 latach każdy by chętnie wrócił na ryczalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Dokładnie, czyli jeżeli zakupię środek trwały który załóżmy amortyzuje się 4 lata a chciałbym wrócić na ryczałt to muszę zwrócić tą 1/4 podatku VAT czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Chyba nie do końca tak jest, a co z odzyskanym vatem za części,remonty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

od 1 dnia tego miesiąca jestem na VAT-RR , chciałem kupić pewną rzecz do gospodarstwa i sprzedający mówi że po NIPie nie ma mnie w systemie . Może być to jeszcze nie zarejestrowane chodź wniosek o przejście składałem w lutym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Co ma sprzedawca do us? :D jeśli nic nie kupowales u niego to jak ma mieć cie w systemie. Podajesz nazwę gosp rolne........ nip i zakłada Ci jakby konto wpisuje tam co kupujesz i idzie faktura. Bardzo ogarnięty sprzedawca, tobie można wybaczyć bo zaczynasz. Jeśli Ci przez to nic nie sprzedał to pozdrów chłopa powiedz, ze jest hardkorem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak może się dziać raz miałem taką sytuację, że w jednym miejscu nie weszło co dziwne wcześniej już brałem FV w innych miejscach i było OK. Sprawdź czy na stronie ministerstwa jesteś podatnikiem czynnym.

 

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/sprawdz-czy-twoj-kontrahent-jest-czynnym-podatnikiem-vat


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Podmiot o podanym identyfikatorze podatkowym NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny 

Dodatkowo informujemy, iż w celu potwierdzenia czy podmiot jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, podatnik i osoba trzecia mająca interes prawny, mogą złożyć do właściwego naczelnika urzędu skarbowego wniosek o wydanie zaświadczenia.

 

To ja nie wiem o co chodzi chłopowi , dzwoniłem do niego i mu tłumacze a on swoje że musi sprawdzić w systemie ...  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co ma sprzedawca do us? :D jeśli nic nie kupowales u niego to jak ma mieć cie w systemie. Podajesz nazwę gosp rolne........ nip i zakłada Ci jakby konto wpisuje tam co kupujesz i idzie faktura. Bardzo ogarnięty sprzedawca, tobie można wybaczyć bo zaczynasz. Jeśli Ci przez to nic nie sprzedał to pozdrów chłopa powiedz, ze jest hardkorem

 

To ma, ze może sprawdzić czy jesteś czynnym podatnikiem czy nie. Tak samo po nipie może pobrać sobie wszystkie dane do faktury nawet jeśli nigdy mu ich nie podawałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Podmiot o podanym identyfikatorze podatkowym NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny 

To ja nie wiem o co chodzi chłopowi , dzwoniłem do niego i mu tłumacze a on swoje że musi sprawdzić w systemie ...  :D 

 

Spokojnie bez stresu, też tak miałem po pewnym czasie zacznie działać jak pisałem w jednym miejscu działało w innym nie, pewnie kupowałeś stal lub coś z odwrotnym obciążeniem  i dlatego sprzedający to sprawdza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Czy Vatowiec który ma nadany NIP UE który w ostatnim roku nie robił zakupu poza Polską też musi się rozliczać elektronicznie z US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Zrozumiałem, że sprzedawca nie go w systemie, skoro sam sprawdza i jest jako czynny to dlaczego tamten nie ma? Wiem, ze można sprawdzić, u mnie nikt nigdy nie sprawdzał chociaż od razu po przejściu brałem na budowlanke stal


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie też nikt nigdy tego nie sprawdzał, zawsze fakturę wystawiają w ciemno od ręki, nawet przy odwróconym vacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mi też kiedyś wystawili FV na odwrotne obciążenie jak nie byłem Vatowcem, to na koniec miesiąca księgowa w firmie wyłapała tą fakturę i była robiona korekta i dopłaciłem Vat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

chodziło mu chyba o to że księgowa tej firmy która mu tą fakturę wystawiła to się skapowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Jestem na vacie i mam tylko konto prywatne podane w deklaracji , osoba z banku która mnie obsługuje powiedziała że od stycznia lub lutego wszedł nowy przepis i powinno się mieć tylko podane konto firmowe .  Nie mam z tym problemu tylko teraz jak ja mam kasę na prywatnym i przeleje wszystko na firmowe to nie będzie w czasie kontroli urząd skarbowy robił problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a podali jakąś podstawę prawną?

Mam 2 konta, 2 zgłoszone do US (oba użytkuję do gospodarstwa rolnego a jedno do przelewu wypłaty oraz opłat za dom, jedno na gosp. drugie na osobę prywatną).

 

A czy gdybyś założył konto na gospodarstwo byłoby ono darmowe czy za opłatą i wtedy bank miałby zysk?

 

Dla księgowych 2 konta oznacza że muszą przeglądać wydruki z 2 kont ;)

 

 

 

 

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Konto firmowe darmowe , chodzi o to że weszła jakaś nowa ustawa i żeby należyty vat do zwrotu musi być to firmowe . Jeśli miałbym 2 konta to tylko to firmowe bym zadeklarował i  w nim bym obsługiwał się przy gospodarstwie a prywatne to do prywatnych rzeczy . Tylko nie wiem może prawnika zapytam czy nie jest to problem przelać z prywatnego na firmowe rzeczy nie dowalili jakiś podatek czy coś podobnego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRC500    1

a wiecie może jak wygląda sytuacja gdy rolnik posiada w gospodarstwie grunty przekształcone np działki i sprzeda taki grunt, trzeba doliczyć VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj