Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9017 odpowiedzi na ten temat

#7281 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 05 marzec 2015 - 19:14

VAT w rolnictwie

transportu na fakturze nie ujmę, gdyż usług transportowych nie świadczę, a znając życie US by się do tego przyczepił,

wskażcie mi proszę co z tą sprzedażą na rzecz rolnika ryczałtowego - wystarczy faktura VAT czy muszę zakładać jakąś ewidencję?

Wystarczy faktura vat. Jeśli kupujesz od ryczałtowca to wtedy wystawiasz mu fakturę rr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 17:44
  •  

#7282 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:05

VAT w rolnictwie

PatrykBiznes ja tak robię a dodatkowo zakupilem Małą Księgowość Rzeczpospolitej ok. 60 zł.na rok.

#7283 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 19:54

VAT w rolnictwie

Witam , dzisiaj przeszedłem na Vat i będe rozliczał sie kwartalnie i tu moje pytanie do kiedy mam czas by złożyć deklaracje za pierwszy kwartał? 

#7284 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 11 marzec 2015 - 20:43

VAT w rolnictwie

W twoim przypadku będziesz się rozliczał za II kwartał czyli kwiecień, maj, czerwiec. Deklaracje wyślesz w lipcu. Masz tu trochę podstawowej informacji http://www.agrofoto....pis-webinarium/

#7285 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:02

VAT w rolnictwie

Dzięki , ale jeszcze łapię trochę tego pierwszego kwartału ,bo powiedziała mi babka że od dziś staje się już podatnikiem Vat 

#7286 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:53

VAT w rolnictwie

Ja miałem taki sam dylemat kwartał temu jak użytkownik jaro86. I składałem deklaracje za niepełen kwartał. Bo tak mi powiedzieli w US. U mnie były same zera bo zakupów nie miałem jeszcze. Więc to była formalność

#7287 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 09:41

VAT w rolnictwie

Witam. Mam mały problem. Od 1 lutego rozliczam się na zasadach ogólnych. Hoduję bydło mleczne i pierwszą i jedyną sprzedażą w lutym to mleko. W marcu sprzedałemopasy i  numer tej fatury  to 1/2015. Dziś przyszła faktura za mleko za miesiąc luty. I teraz jestem zmuszony do wpisania jej numeru jako 2/2015. Na fakturze z mleczarni jest wstawiona data dostawy towaru 28.02.2015 to czy jeżeli wstawię datę wystawienia faktury 14.03.2015 to mogę ubiegać się o zwrot vatu w terminie 25dni za luty?

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#7288 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 10:14

VAT w rolnictwie Faktury za mleko i opasy numeruj oddzielnie. Do numeru faktury za mleko dodaj np FV na początku. Data wystawienia faktury musi być za ostatni dzień miesiąca. U mnie w mlekovicie tak jest i nie mam kłopotu. Z czego chcesz robić zwrot po miesiącu działalności. Osobiście robię tak, że jak vatu zostaje w miesiącu z zakupu to przesówam na nastepny miesiąc. Czasem nie mam tyle faktur z zakupów i mam jakąś sprzedaż bydła oprócz mleka i trzeba dołożyć, bo podatek naliczony jest większy. Wtedy idzie to z tego co było przenoszone w poprzednich miesiącach. Jak uzbierało Ci się podatku należnego tzn vatu z zakupów to w czasie składanie deklaracji wnosisz o przyspieszony zwrot.

#7289 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 12:26

VAT w rolnictwie

Podobnie było na fakturach RR z mlekpolu, że była wystawiana na ostatni dzień miesiąca.Zakupiłem nowy ciągnik i tego vatu jest na prawdę sporo, a muszę jeszcze zakupić opryskiwacz nawozy paliwo i trochę innych rzeczy. Mam jeszcze jedno pytanie. Ojciec podczas kupna koncentratów podał moje dane do faktury i wyraźnie było na kartce napisane Gospodarstwo Rolne Karol XXX, a sprzedawca  na fakturze napisał Gospodarstwo Rolne XXX Karol. Oczywiście dane zamieszkania i NIP są prawidłowe. Przejdzie to w urzędzie skarbowym czy będę musiał robić korektę faktury???

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#7290 Share Legend

Legend

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 14:58

VAT w rolnictwie

@karol 

Ja kiedyś miałem śr.trwały i w nazwie samo imie i nazwisko z adresem i nip , i przy kontroli nie było problemu.Mój ksiegowy mówi że najważniejsze to żeby NIP sie zgadzał.Ale to może zależy od człowieka co sprawdza :)

I mam pytanie , bo zastanawiam sie nad powrotem do ryczałtu , na czym to polega , wiem że musiałbym zwrócić Vat odliczony od śr trwałych ale jak to sie oblicza, np gdy odliczałem vat od ŚT. 4 lata temu to ile bym musiał zwrócić ?Jeśli ktoś miał taką sytuacje to prosił bym żeby mi opisał jak to wygląda tu albo na PW.Z góry dzieki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7291 Share kamil181293

kamil181293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 22:47

VAT w rolnictwie

witam. mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak to jest z tym vatem bo ojciec jest na ryczałcie a  za 3 lata przejmę gospodarstwo po ojcu i tak mam pytania : ile % odciągają nam na vacie,na trzodzie chlewnej i na mleku , jak to jest z tym rozliczaniem?? rozliczamy się tylko z tego co zakupimy czy jak ?? , kupując np używane maszyny nie mamy możliwości wzięcia faktury więc jak to jest????? trzeba się jakoś z tego rozliczyć czy nie ?? , jakie wykształcenie jest potrzebne do wzięcia dopłaty na młodego rolnika??? wystarczy zawodowe????, mam 12ha swojego i reszta dzierżawy(nie na papierze) w sumie ok 50ha czy mógłbym dostać zwrot na ciągnik o mocy do 120km???  z góry dziękuję za odpowiedzi   bo dopiero się kształce w zawodzie rolnik i nie mam za wiele informacji na takie tematy. PS proszę o wyrozumiałość i o tłumaczenie na tzw "chłopski rozum"

Edytowany przez kamil181293, 14 marzec 2015 - 23:09.

#7292 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 23:39

VAT w rolnictwie
@kamil181293 jak masz na siebie te 12ha dłużej niż rok, zapomnij o MR  - polecam poczytać o MR

#7293 Share kamil181293

kamil181293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 09:39

VAT w rolnictwie

@Majcin a dokładniej???

#7294 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 15 marzec 2015 - 09:58

VAT w rolnictwie

nie zaśmiecaj tematu o VAT, chcesz pogadać o MR to tu: http://www.agrofoto....asady/page-1011, tylko zanim zaczniesz zadawać podstawowe pytania to może parę stron wstecz poczytaj

#7295 Share tomcat121

tomcat121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:15

VAT w rolnictwie

Witam, zamierzam przejśc na VAT. Aktualnie umowe na telefon, internet, prąd mam na siebie jako osobę fizyczną. Czy żeby odliczać z tego choćby część VATu to powinieniem zmieniać umowy??

#7296 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:31

VAT w rolnictwie

Od abonamentu za telefon kom. nie odliczysz, podobnie od internetu jeśli będzie od operatora komórkowego, powód absurdalny - brak REGONu... Jest to absurdem bo wcześniej jak miałem telefon na kartę to VAT od doładowania można było odliczyć, ale niestety od abonamentu już nie...

Edytowany przez alvaroalvaro78, 17 marzec 2015 - 19:32.

#7297 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:56

VAT w rolnictwie

Do czego przy fakturze potrzebny jest regon?najważniejszy jest nip , pierwszy raz słysze o tym ,Ze nie można odliczyć vatu z abonamentu!!!! :blink:

#7298 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:08

VAT w rolnictwie

A masz umowę na abonament sieci komórkowej na gospodarstwo rolne bez regonu ?

#7299 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:15

VAT w rolnictwie

Pewnie że mam gospodarstwo z regonem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7300 Share rimari

rimari

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:12

VAT w rolnictwie

Chcę przejść na vat od kwietnia 2015 r. ciagnik zakupiłem w kwietniu 2014 r. Czy będę mógł odliczyć sobie vat od zakupionego ciagnik? Jak zapytałem w Urzędzie Skarbowym to kategorycznie powiedzieli, że nie. Może ktoś miał taki przypadek?