Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#7041 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 17:24

VAT w rolnictwie

Cześć. Proszę o radę, bo trochę jeszcze kuleję w kwestii VAT-u.

W dniu 23.12.2014 kupiłem maszyny za 300 000 (data faktury), następnie 24.12.2014 przelałem dealerowi 250 000 z 300 000 pozostałe

50 000 miałem mu przelać po otrzymaniu od niego zwrotu kaucji za użyczenie tychże maszyn do "prezentacji" w gospodarstwie.

Dealer przycioł i nie przed końcem roku kaucji i tu moje pytanie.

Czy jeżeli pozostałe 50 000 za fakturę z grudnia zapłacę dopiero w styczniu np. 02.01.2015 (oczywiście w terminie 14 dni) to czy będę mógł wraz z zeznaniem za grudzień złożonym po całkowitej zapłacie faktury np. 05.01.2015 wystąpić o zwrot VAT za maszyny czy dopiero wraz z zeznaniem za styczeń???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 15:25
  •  

#7042 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:40

VAT w rolnictwie Podstawa to data wystawienia faktury. Skoro wystawiona została w grudniu to rozliczasz ją za grudzień pod warunkiem oczywiście że masz ją uregulowaną. Jeśli zapłacisz pozostałe 50 tys 5 stycznia to jeszcze tego samego dnia możesz złożyć deklaracje w us. Dołączasz do deklaracji fakturę wraz z potwierdzeniem jej zapłaty z racji środka trwałego ale to zapewne wiesz.

#7043 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 11:24

VAT w rolnictwie

tak jest jak chcesz zwrot VAT w przyspieszonym terminie (25dni), jeżeli chcesz zwrot w normalnym terminie (60dni), składasz deklaracje z tą fakturą w styczniu, a resztę zapłacisz jak gość zwróci kaucję. VAT musisz wyksięgować jak nie zapłacisz faktury przez 6 m-cy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7044 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:09

VAT w rolnictwie Dzięki Panowie za pomoc.

#7045 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 16:12

VAT w rolnictwie

Tak czytam, jak kupiłem środek trwały i mam zapłacone faktury to przy składaniu teraz zeznania, muszę do US dostarczyć fakturę za zakup środka trwałego? Można to wysłać elektronicznie tak jak zeznanie ? pozdrawiam 

#7046 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 04 styczeń 2015 - 16:40

VAT w rolnictwie

Do US składasz tylko deklaracje o faktury lub inne dokumenty możesz być poproszony w razie kontroli.

#7047 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 18:40

VAT w rolnictwie

Planuję kupić kasę fiskalną do mojego gospodarstwa. I mam takie pytanie: czy taka zwykła kasa z allegro za 700 zł nadaje się do gospodarstwa? Są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty homologacyjne (legalizacja czy coś w tym stylu)? Proszę  o poradę.

#7048 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 21:57

VAT w rolnictwie

Do US składasz tylko deklaracje o faktury lub inne dokumenty możesz być poproszony w razie kontroli.

W moim us podczas zakupu środka trwałego jestem zobligowany do tego by do deklaracji dołączyć fakturę wraz z dowodem zapłaty.

#7049 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:46

VAT w rolnictwie

Planuję kupić kasę fiskalną do mojego gospodarstwa. I mam takie pytanie: czy taka zwykła kasa z allegro za 700 zł nadaje się do gospodarstwa? Są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty homologacyjne (legalizacja czy coś w tym stylu)? Proszę o poradę.

Powinna byc dobra jak zrobia ci fiskalizacje, dowiedz sie jeszcze jak z przegladem serwisowym po 24miesiacach
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#7050 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:13

VAT w rolnictwie

Przemol87 a takie przeglądy często trzeba robić? Rozumiem, że pierwszy po 24 miesiącach od fiskalizacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7051 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 22:13

VAT w rolnictwie

tak, kiedy nastepny nie wiem ale kase mam juz 3,5roku. Koszt przeglądu z tego co pamietam to chyba 100netto

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#7052 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 10:27

VAT w rolnictwie

aha, dzięki za info

#7053 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 06 styczeń 2015 - 18:10

VAT w rolnictwie

tak, kiedy nastepny nie wiem ale kase mam juz 3,5roku. Koszt przeglądu z tego co pamietam to chyba 100netto

A możesz napisać coś więcej? Jakie procedury przy posiadaniu kasy?Jak zaksięgować sprzedaż z kasy?Czy na kase nabijasz każdą sprzedaż czy tylko przy braku faktury?

#7054 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:24

VAT w rolnictwie

Mam zamiar kupić nowy komputer i monitor i mam takie pytanie: mogę sobie odpisać VAT? Wiem, że nie było by problemu gdybym miał zarejestrowaną działalność gospodarczą bo tam to prawie wszystko podobno można wrzucić, ale nie mam.W dodatku byłby to dosyć drogi komputer z górnej półki. Nie wiem teraz czy to w ogóle przejdzie, a jeśli tak czy odpisywać cały VAT, bo przecież będzie używany także do celów niezwiązanych z prowadzeniem gospodarstwa. Jak to argumentować biorąc pod uwagę, że księgowość prowadzę na papierze.

Edytowany przez ZCBooster, 06 styczeń 2015 - 20:32.

#7055 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:51

VAT w rolnictwie

Panowie jesli kupuje cielaki od watowca to moge normalne odliczyc ten vat ? i jescze jedno jesli  kupiłem cielaka z kolczykiem od watowca   ale on  faktury nie wystawił  to czy on za to odpowiada czy ja również?

#7056 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:21

VAT w rolnictwie

Mam zamiar kupić nowy komputer i monitor i mam takie pytanie: mogę sobie odpisać VAT? Wiem, że nie było by problemu gdybym miał zarejestrowaną działalność gospodarczą bo tam to prawie wszystko podobno można wrzucić, ale nie mam.W dodatku byłby to dosyć drogi komputer z górnej półki. Nie wiem teraz czy to w ogóle przejdzie, a jeśli tak czy odpisywać cały VAT, bo przecież będzie używany także do celów niezwiązanych z prowadzeniem gospodarstwa. Jak to argumentować biorąc pod uwagę, że księgowość prowadzę na papierze.

Ja kupowałem laptopa i odliczyłem cały vat.

#7057 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:26

VAT w rolnictwie

Dlatego proponuje zainwestować 200 zł w program do rozliczania vatu i świat staje sie łatwiejszy. A w tej chwili możesz argumentować szukanie ofert na maszyny, szukanie informacji itp. Trochę wyobraźni !

#7058 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:07

VAT w rolnictwie

Witam mam takie pytanie czy lodówkę można wziąść an VAT? 

#7059 Share Jakubb

Jakubb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:26

VAT w rolnictwie

Słuchajcie, gdzie znajdę aktualne PKWiU wraz z obecnymi stawkami VAT?

Przeważnie sprzedaję zboże. Teraz potrzebuję sprzedać trochę dyni i wystawić fakturę. No i mam problem, bo jakieś różne widzę w internecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7060 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:40