karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

miwigos    3520

Kumpel kupił traktor nowy w 2006 roku nie będąc na vacie

od 2011 roku jest 

w marcu sprzedał ten traktor na fakturę RR 0% vat 75000 zł na fakturze i zero vatu, i wszystko legalnie 

Jak to jest legalnie to ja papieżem zostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przykro mi ale nie zostaniesz, gość albo plecie bzdury usłyszane od kolegi albo kolega jest kompletnym debilem a księgową drugą idiotką która przepuściła taką fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jako podatnik Vat czynny wystawiać fakturę sprzedaży RR? Zanim coś napiszecie to chociaż sprawdźcie kto może co wystawić i dla kogo.
Apropo dla zastanawiajacych sie nad przejściem na vat czynny to tylko kwestia czasu gdzie wszyscy rolnicy na nim będą. Ci którzy nie przejdą to albo tacy tempi, albo prowadza coś w rodzaju działów specjalnych produkcji rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie ja się nad tym dość długo zastanawiam przeraża mnie liczba faktur (dodam że mam sprzedaż bezpośrednią jaj konsumpcyjnych ok 30 klientów dziennie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Przy sprzedaży detalicznej nie musisz wystawiać faktur (tylko na rządanie) piszesz do zeszytu sprzedaż i z dnia do ewidencji (do 20 tyś. obrotu netto proporcjonalnie na  rok ). Od 2017 prawdopodobnie każda sprzedaż detaliczna i dla RR będzie wiązała się z posiadaniem kasy fiskalnej (ma zniknąć limit 20 tyś.), to wtedy paragony byś wystawiał .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187

albo ktoś się tu trawy napalił albo dzieci głupoty piszą gdzie jest tu jakiś moderator !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Faktura RR jest tylko i wyłącznie do płodów rolnych zakupionych przez rolnika czynnego Vatowca od takiego normalnego typowego, wystawia ją tzn. vatowiec w imieniu sprzedającego płody rolne który nie jest na vacie i faktur wystawiać nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Fakt o tym zapomniałem, zwierzęta też można ale maszyny są wykluczone z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Kupiłem skutera i chce odliczyć vat. Co najlepiej zrobić, czy podpiąć od razu pod fakturę jakieś oświadczenie czy czekać aż us będzie czegoś żądał? Co najlepiej w takim oświadczeniu wpisać? Odliczał wgl ktoś vat od skutera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Teoretycznie możesz go wpiąć jak każde urządzanie służące do transportu, ja osobiście gdy jest to typowy chińczyk i kosztował mniej niż 5 tysięcy bym tego nie tykał i sobie odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

mam pytanko kupując stal bez vatu czy powinno się zgłaszać skarbowce? ????sprzedawca twierdzi że rolnicy nie powinni tylko te firmy które coś produkują ze stali i sprzedaja dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Teoretycznie możesz go wpiąć jak każde urządzanie służące do transportu, ja osobiście gdy jest to typowy chińczyk i kosztował mniej niż 5 tysięcy bym tego nie tykał i sobie odpuścił

A niby z jakiego powodu odpuszczać?  Ja w ciągu ostatnich 2 lat odliczyłem crossa dla dzieciaka za 3,5tyś i duże enduro dla siebie za ponad 30 tyś - żadnych problemów ze zwrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mam pytanko kupując stal bez vatu czy powinno się zgłaszać skarbowce? ????sprzedawca twierdzi że rolnicy nie powinni tylko te firmy które coś produkują ze stali i sprzedaja dalej

A to zależy co masz na myśli pisząc stal bez vat-u. Jeśli jest to stal która tak to ujmę wzięła się znikąd i teoretycznie nie istnieje to z jakiej racji miałbyś zgłaszać? Zgłoszeniem to możesz sobie i sprzedającemu kłopotów narobić a nic z tego i tak byś nie miał.

Ja przykładowo kupiłem agregat uprawowy po cenie netto, nie otrzymałem faktury (ani czegokolwiek) to znaczy że teoretycznie sprzęt nie istnieje dla urzędu więc jak można go zgłosić? Chyba tylko na biedę bo zaczęło by się dochodzenie, gdzie skąd i gdzie podatek vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Pewnie że powinieneś. Chodzi ci o odwrócone rozliczenie Vatu za stal. że to kupujący rozlicza Vat w skarbowym takie transakcje w pierwszej kolejności będą brane pod kontrol.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Witam, kupuję samochod osobowy i chce odliczyć połowe vatu, czy faktura musi być na gospodarstwo rolne czy wystarczy normalnie imię i nazwisko i czy przy rejestracji podaje się że właścicielem jest gospodarstwo rolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem te klotnie i tak 500 zl na smary na hektar przy 42 daje ponad 20 tys zl to csym ty samrujesz maszyny zlotem? niektorzy to pisza bajki rodzice nie wchodzili na vat 80ha bo nie chcieli miec klopotow i nie kupowali nowego sprzetu ja siedze na vacie narazie same zwroty zobaczymy za rok bo na mnie bedzie juz sprzedawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ależ takich ludzi nie brakuje którzy boją się przejść na vat mimo iż bardzo im by się to opłacało, znam też takie osoby które non-stop mają zwroty a jak raz czy dwa musieli dopłacić vat do US to wielki lament jaki to vat ogólny jest zły bo zapłacić było trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

No kupuj auto osobowe i jestem ciekaw co bedzie.ja też chce kupić i cały czas się zastanawiam i jak bierzesz 100 czy 50%vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

A niby z jakiego powodu odpuszczać?  Ja w ciągu ostatnich 2 lat odliczyłem crossa dla dzieciaka za 3,5tyś i duże enduro dla siebie za ponad 30 tyś - żadnych problemów ze zwrotem.

Na deklaracji przy zwrocie nie piszesz na co występujesz o zwrot równie dobrze może być to maszyna rolnicza więc w urzędzie nie wiedzą co doliczasz. Ale ciekawe jak  uzasadnisz przy kontroli szczegółowej  zakup crossa dla dziecka do prowadzonej działalności rolniczej że niby co ten twój dzieciak tym crossem robi. Powodzenia przy kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj