Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#661 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:37

VAT w rolnictwie raczej tak bo jak jesteś vatowcem to odliczyłeś ten vat i sprzedając daną maszynę wystawiasz na nią fakturę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:49
  •  

#662 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 maj 2009 - 14:43

VAT w rolnictwie Przeszedłem na VAT i wystawiam pierwszą fakturę na sprzedanego cielaka, mam pytanko co się wpisuje na fakturze w rubryce "Symbol klasyfikacji statystycznej PKWiU"?Dla sprzedanego cielaka jaki jest symbol? Jak ktoś się orientuje to z góry dzięki za odpowiedź.

#663 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 01 maj 2009 - 15:06

VAT w rolnictwie Ja nic nie wpisuje,a jak wymaga kupujący jakaś duża firma to ci podadzą symbol

#664 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 maj 2009 - 15:14

VAT w rolnictwie a US nie czepia sie tego?

#665 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 01 maj 2009 - 15:26

VAT w rolnictwie trzy lata jestem na Vat faktuty sprzedaży ich nie interesują tylko z zakupu sprawdzają jak zwracasz się do nich o przyśpieszenie zwrotu podatku z 60 na 25 dni.

#666 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:23

VAT w rolnictwie CYTAT Przeszedłem na VAT i wystawiam pierwszą fakturę na sprzedanego cielaka, mam pytanko co się wpisuje na fakturze w rubryce "Symbol klasyfikacji statystycznej PKWiU"?Dla sprzedanego cielaka jaki jest symbol? Jak ktoś się orientuje to z góry dzięki za odpowiedź.

Jacek od tego roku niema obowiązku wpisywania kodu PKW,tak mówiła mi księgowa.Trzeba wpisywac kody jedynie jak wystawiasz faktóre bez vatu czyli zw.awystawiac takie bedziesz jak np.sprzedasz ciągnik stary to zamiast umowy napiszesz

#667 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 maj 2009 - 07:25

VAT w rolnictwie Czyli mówicie że nie potrzeba na pewno wpisywać tych kodów?Bo ja gadalem też księgową i ona coś mówiła że trzeba:/ więc już nie wiem jak to jest. A zna ktoś te kody jakie są dla poszczególnych produktów?

#668 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:18

VAT w rolnictwie Witajcie ja niedługo tez będę wystawiać pierwszą fakturę i pytałam o te numery w US i pani powiedziała że powinny być choć jeśli ich niema to nie jest wielka tragedia.Czy ktoś z was prowadzi księgi sprzedaży i zakupów bo mam problem gdy kupuję pasze,koncentraty to powinnam to wpisywać w rubrykę koszty inwestycyjne czy pozostałe? na moje pozostałe ale pewności nie mam więc proszę o odpowiedz kogoś kto wie na pewno.i druga sprawa czy zaliczać taki zakup do "zakupy opodatkowane służące sprzedaży opodatkowanej "czy też "zakupy opodatkowane służące sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej"? no i co należy wpisać w rubrykę 5 księgi czyli"przedmiot opodatkowania?" jeżeli jest to faktura za koncentrat,paszę czy części? :) Wybaczcie za te może błache pytania ale sama będę prowadzić księgi bo co nieco wiem niby ale wygląda na to że jednak nie wszystko. :)

#669 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:36

VAT w rolnictwie co do kodów PKWiU to można zapoznać się z tym http://www.klasyfikacje.pl/drzewo.php

#670 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:44

VAT w rolnictwie siemka. posiadam gosp rolne ok 15ha i działy specjalne prod rolnej. teraz mam zamiar modernizować gosp. poprzez budowe drogi i zakup ciągnika z prow.
postanowiłem ze przejde na vat bo aktualnie jestem na ryczałcie. interesuje mnie to kiedy będe mógł zreygnować z vatu? jakie faktury bende wystawiał?sa jakieś gotowe wzory? jak zakupie traktor to bende mógł odebrać cały vat? bo sprzedarzy nie będe miał tak dużej.
pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:51

VAT w rolnictwie @kasia79 a po co Soież życie komplikujesz, z podatku dochodowego się nie rozliczasz chyba ? Wystarczy zwykły zeszyt w którym zapisujesz po koleii wszystkie faktury (oddzielnie zakupy i oddzielnie sprzedaż ). Wystarczy 7 rubrk: 1liczba porządkowa;data;nr faktury;opis;wartość netto;vat;wartość brutto.

@pino93 pofatyguj się i przeczytaj Sobie powoli cały temat, masz tam bardzo dokładne odpowiedzi na twe pytania :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#672 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 03 maj 2009 - 09:21

VAT w rolnictwie Ej to prawda, że przy zakupie ziemi mogę odliczyć tylko VAT od działki budowlanej ?? :)

#673 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 maj 2009 - 09:34

VAT w rolnictwie gazi ja sprawdzałem to drzewo wcześniej, tylko jest taka sprawa że nie wiem czy ono jest aktualne bo jak np. mleczarnia za mnie wystawia sobie fakture to pisze nr PKWiU 01.21 a według tego drzewa powinno być 01.41

#674 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2009 - 09:59

VAT w rolnictwie

co do kodów PKWiU to można zapoznać się z tym http://www.klasyfikacje.pl/drzewo.php

faktycznie z tym drzewem jest chyba coś nie tak bo tu http://pkwiu.pl/ jest trochę inaczej i sie zgadza z tym co piszesz

#675 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:05

VAT w rolnictwie To teraz zagadka które jest dobre:)

#676 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:35

VAT w rolnictwie ja wysytawiłem juz pare faktur i nie pisałem symbolów, tylko nazwa czasami ilość , cena netto,stawka vat, a program sam podliczał i wystawiał fakture, zobaczymy co US na to. :)
kujawy to jes to!!!!!

#677 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:04

VAT w rolnictwie my już 2 lata jak jesteśmy na vat to na wystawianych fakturach nie był wpisywany nr PKWiU i nic z tego problemów nie było, może to zależy też od określonego US

#678 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:54

VAT w rolnictwie a jak jest z rozliczaniem u was? Sami się rozliczacie z US czy biura rachunkowe robią to za was? Ja narazie próbuję sam bo u mnie śpiewają sobie po 150zł/m-ąc

#679 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:56

VAT w rolnictwie Ja też rozliczam się US sam, godzina pracy raz w miesiącu . Jeśli chodzi o symbol PKWIU to ja go wpisuje na fakturach . Jeśli się nie mylę to trzeba go wpisywać jeśli stawka Vat na dany towar jest niższa jest niższa niż 22 % , no ale może coś się zmieniło w przepisach.

Mam do was takie pytanie może ktoś to już przerabiał u siebie.
Planuje teraz zakup samochodu osobowego z homologacją ciężarową (np. Octavie kombi z kratką) na gospodarstwo rolne jak myślicie US nie będzie robił problemów z odliczeniem Vat od ceny auta i później vat od paliwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 maj 2009 - 14:14

VAT w rolnictwie Dobre pytanie. Też o tym myślę i jedno mnie ciekawi - odliczenie vatu w używanych autkach, paliwa też oraz kto ma być w wbity w dowodzie jako właściciel - ma być gosp rolne imie i nazwisko czy wystarczy imie i nazwisko. Tylko prosze nie piszcie że zależy to od lokalnego US.
Zamiast octavii myslę o fiacie Doblo, dacii pickup czy czymś podobnym.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke