Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9020 odpowiedzi na ten temat

#6761 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 czerwiec 2014 - 19:52

VAT w rolnictwie O oszczędnościach powiesz o ile US będzie się pytał (tylko nie oszczędzisz tego w 2-3 lata ;)).
Na zwrot i MR masz dokumenty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 22:02
  •  

#6762 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 19:59

VAT w rolnictwie dopiero zaczynam działalność więc przez te 20kilka lat oszczędzałem:D jeszcze mam pytanie dotyczące paliwa, czy jest jakaś maksymalna ilość? na 20 ha + usługi wychodzi mi 3000 litrów ropy w ciągu ropy.

#6763 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:11

VAT w rolnictwie

czyli jest możliwośc że złoże oświadczenie że 200 tyś to moje oszczędności, 200 to zwrot z prow i 100 z młodego rolnika, czyli jeżeli tak to przedstawię to przez 2 lata mogę wydać 500 tysiecy i raczej za bardzo isę nie przyczepią?

Prościej było by zrobić darowiznę od ojca/dziadka i wykazać ją w US. Darowizna musi być wykonana przelewem lub wpłatą na twoje konto bankowe, kwitek załączasz do druku SD-Z2 w przeciągu 6 mies od jej wykonania. Problem z głowy.

Co do oleju napędowego nie ma sztywnych wytycznych ile możesz go spalić, po prostu musisz potrafić wytłumaczyć na co potrzebowałeś taką a nie inną ilość.

A tak na marginesie ile zgromadziłeś pkt w programie MR? Sam jestem "żywo" zainteresowany owym programem :)

Edytowany przez jimmy871, 12 czerwiec 2014 - 21:16.

#6764 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:14

VAT w rolnictwie i bez żadnego podatku? dzięki wielkie za podpowiedzi:) czy rozliczacie się sami? od poczatku zaczynaliście sami, czy najpierw księgowa a potem sami?

#6765 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:18

VAT w rolnictwie Jeśli spełnisz owe powyższe dwa warunki jesteś zwolniony z podatku. Sam będę to przerabiał "lada chwila" :) Co do rozliczania póki co nie mam czego ale jeśli tylko MR zakończy się sukcesem to wchodzę na vat i mam zamiar rozliczać sie sam.

#6766 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:34

VAT w rolnictwie nie dużo, bo dopiero za rok by dosżło za wykształcenie 5 pkt, a tak to niecałe 17:/ a Ty jak? byłem przekonany że taka ilość wystarczy ale jak będzie 15 tysięcy wniosków to pewnie nie bardzo:/

#6767 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:46

VAT w rolnictwie Nie sądze by było 15 tys wniosków ale ok 11-12 zapewne "wejdzie". Ja mam na tę chwile 20.03 pkt ale jutro jade zrobić zmianę wniosku (dokładam ziemi do podwójnej wojewódzkiej i zmieniam maszynę do kupienia). Po zmianie będę miał jakieś 24 pkt.

#6768 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 22:03

VAT w rolnictwie już jest około 10, a jeszcze 5 dni po jakieś 700 to pewnie będzie te 14tys:/ kiepsko bo pewnie z moimi 17 będzie marnie:/

#6769 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 23:02

VAT w rolnictwie To nie temat na rozmowy o MR. Wrócę jeszcze do kwoty 20 tyś ze sprzedaży i kasy fiskalnej. Jestem do stycznia na Vat, w maju wystawiłem 4 pierwsze faktury za sprzedaż bydła i już jestem w połowie tej kwoty. W e-mailu z biura rachunkowego otrzymałem informację "Można uchronić się od kasy fiskalnej a mianowicie za każdą fv nabywca niech płaci przelewem. W tytule przelewu musi być napisane konkretnie za jaką fv i z którego dnia i za co. A wtedy nie ma żadnego limitu.
Śledzę ten temat od początku roku i jakoś nie pamiętam czy ktoś wspominał o takiej możliwości. Prawda to?

#6770 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 13:22

VAT w rolnictwie

To nie temat na rozmowy o MR. Wrócę jeszcze do kwoty 20 tyś ze sprzedaży i kasy fiskalnej. Jestem do stycznia na Vat, w maju wystawiłem 4 pierwsze faktury za sprzedaż bydła i już jestem w połowie tej kwoty. W e-mailu z biura rachunkowego otrzymałem informację "Można uchronić się od kasy fiskalnej a mianowicie za każdą fv nabywca niech płaci przelewem. W tytule przelewu musi być napisane konkretnie za jaką fv i z którego dnia i za co. A wtedy nie ma żadnego limitu.
Śledzę ten temat od początku roku i jakoś nie pamiętam czy ktoś wspominał o takiej możliwości. Prawda to?

Podpinam się pod pytanie, sam jestem bardzo ciekawy czy to prawda (mam nadzieje żę tak!) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6771 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 19:32

VAT w rolnictwie 20 tyś to jest limit przy sprzedaży dla ryczałtowców dla vat nie ma limitu

#6772 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:31

VAT w rolnictwie Własciwie to przy sprzedaży dla osób fizycznych.
@Thomas2135 @jimmy871 Powiem szczerze, że pierwszy raz słysze o takim czymś.
Kasa to nie jest takie zło...
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#6773 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:57

VAT w rolnictwie czy us informuje kto jest oskarżycielem , jesli ktos kogos podpierdzieli?

#6774 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:34

VAT w rolnictwie Oczywiście, że nie. Oficjalnie US się donosami brzydzi...

#6775 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 10:55

VAT w rolnictwie Jak zapisać w ewidencji zakupów vat fakturę, którą chcę rozliczyć procentowo. Chodzi o zakup pompy głębinowej do studni, która będzie służyła do prowadzenia gospodarstwa, ale również i dla celów bytowych. Zamierzam odliczyć 70% zapłaconego vatu, jak to zapisać w ewidencji? Czy pomniejszam tylko o 30% kwotę vatu w ostatniej rubryce: vat podlegający odliczeniu.

#6776 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:59

VAT w rolnictwie znajomy kupił używanego pickupa z wbitym w dowód vat 3, wskażcie mi proszę czy może on rozliczać w 100% vat od zakupu, paliwa i części?

ja natomiast wykupiłem prenumeratę czasopism rolniczych i zaskoczyły mnie różne stawki vat na fakturze 5% dla "RPT" oraz 8% dla "nowoczesnej uprawy" skąd taka różnica?

#6777 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:10

VAT w rolnictwie mam pytanie znajomy będzie stawiał chlewnie i zastanawia się na przejściu na vat. Ile % podatku od kwoty na którą firma wystawi mu fakturę,która będzie stawiała budynek, będzie mógł on sobie odliczyć? Firma chce wystawić jedną fakturę za całość ze wszystkimi materiałami wliczone w jedną cenę.

#6778 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 06:55

VAT w rolnictwie kolego kissmy... dobrze rozumujesz ale należy jeszcze (przynajmniej Pani inspektor mojego US tak chciała), na fakturze, gdzieś na dole gdzie jest wolne miejsce wpisać cały podział: gospodarstwo 70% / Dom 30% oraz odpowiadające kwoty netto, brutto i VAT. wychodzi wtedy taka mała tabeleczka, w której suma poszczególnych kolumn wynosi tyle co dana kwota (netto brutto lub VAT) przed podziałem.

#6779 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 07:33

VAT w rolnictwie

mam pytanie znajomy będzie stawiał chlewnie i zastanawia się na przejściu na vat. Ile % podatku od kwoty na którą firma wystawi mu fakturę,która będzie stawiała budynek, będzie mógł on sobie odliczyć? Firma chce wystawić jedną fakturę za całość ze wszystkimi materiałami wliczone w jedną cenę.

Odliczyć będzie mógł całą kwotę vatu. Ale myśle że takie rozliczenie przez firme będzie dobre tylko dla firmy ponieważ wystawi na fakturze 8% vat jako za usługe postawienia budynku z materiałami własnymi. A 23% za materiały sami sobie odliczą w kosztach działalności. Ale moge się mylić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6780 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 07:43

VAT w rolnictwie Z tego co wiem 8% vat jest na budownictwo mieszkaniowe do 250m2. Pozostała budowlanka jest na 23%.