Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#6641 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:06

VAT w rolnictwie marka, model ilość rzędów siedzeń?
poczytaj najpierw tutaj: http://www.norcom.co...r=asc&start=315
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 09:28
  •  

#6642 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:23

VAT w rolnictwie jeszcze raz poruszę sprawę składania e-deklaracji do autoryzacji potrzebna jest " kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany dokument elektroniczny" jeśli jestem rolnikiem i nie prowadzę żadnej innej działalności nie mam też innych dochodów to jaką kwotę mam tam wpisać ? mi wychodzi że chyba 0 zł

#6643 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 06:09

VAT w rolnictwie tak piszesz "0"

#6644 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 13:32

VAT w rolnictwie czy przedsiębiorca musi obecnie instalować kasę w 2 miesiące po przekroczeniu limitu, czy też jeśli sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących DG i RR nie wystąpi to może to zrobić później (przy pierwszej kolejnej takiej sprzedaży) korzystając z odliczenia kwoty wydatkowanej na zakup kasy?

czy znacie stronę umożliwiającą wystawianie faktur RR online bez rejestracji? (coś takiego jak efaktury.org gdzie jest wszystko poza fakturą RR)

wykluł mi się jeszcze jeden przypadek (to ten ze złamaną ręką), otóż młody rolnik przejął gospodarstwo od ojca vatowca, nie złożył jednak vatR - przypomniał sobie o tym po miesiącu, co teraz w takim przypadku zrobić jeśli maszyny (od których odliczono vat - używane krócej niż 2 lata) przez 30 dni były użytkowane przez ryczałtowca, czy istnieje możliwość złożenia vatR z datą wsteczną?

#6645 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 14:31

VAT w rolnictwie rezygnacji z RR raczej nie zrobisz z datą wsteczną bo rolnik który chce zrezygnować z RR składa zgłoszenie przed początkiem miesiąca od którego chce rozliczać vat na zasadach ogólnych, sytuacja jest więc raczej kiepska......

Co do kasy fiskalnej , to z tego co pamiętam aby dostać zwrot części środków za kasę to trzeba ją zainstalować w obowiązującym terminie( 2 miesiące po utracie prawa do zwolnienia),

#6646 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 14:42

VAT w rolnictwie mam na sprzedanie dwu tygodniową cieliczkę z jaką stawką Vat mam wypisać fakturę dla przyszłego kupującego?

I co mam wpisać w pole: ,,symbol klasyfikacji statystycznej (PKWiU / PKOB...) albo podst. prawna) ??

#6647 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:53

VAT w rolnictwie Kwota 8% dla Vatowca a jesli sprzedajesz osobie na ryczalcie to 7% a symbol chyba nie jest konieczny

#6648 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:54

VAT w rolnictwie 8% bez różnicy czy dla vatowca czy ryczałtowca różnica jest jeśli kupujesz jeśli sprzedajesz dla osoby nie nie rozliczającej vat to są dodatkowe obostrzenia

#6649 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 10:36

VAT w rolnictwie będę sprzedawał we wtorek dla osoby będącej na ryczałcie

#6650 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:53

VAT w rolnictwie Wystawiasz mu zwykłą fakturę Vat ze stawką 8% i tyle. teraz moje pytanie. Jak wygląda sprawa, gdy przykąłdowo padnie krowa i zabiera ją zakład utylizacyjny. To zakład wystawia fakturę, czy ja mam to jakoś rozliczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6651 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:05

VAT w rolnictwie Co do FV dla RR to można ją wystawić , ale nie trzeba (nie ma takiego obowiązku), tak czy tak kwotę takiej sprzedaży , bez względu czy wystawisz FV dla RR czy nie liczysz do limitu zwolnienia z kasy fiskalnej. Kwotę netto i vat obliczysz : brutto/ 1,08 - i masz kwotę netto.

Co do utylizacji , to zakład utylizacyjny świadczy dla ciebie usługę i to on wystawi FV dla ciebie . Pewnie będzie to z dofinansowaniem ARiMR , wtedy na wniosku zaznaczasz czy jesteś RR czy vat na zasadach ogólnych

#6652 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:43

VAT w rolnictwie Dzięki za odpowiedź.

#6653 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:55

VAT w rolnictwie ja fakturę z utylizacji rozliczam normalnie jako kupno

#6654 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:20

VAT w rolnictwie

rezygnacji z RR raczej nie zrobisz z datą wsteczną bo rolnik który chce zrezygnować z RR składa zgłoszenie przed początkiem miesiąca od którego chce rozliczać vat na zasadach ogólnych, sytuacja jest więc raczej kiepska......

a przy pozarolniczej DG można złożyć vatR z datą wsteczną?

#6655 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:26

VAT w rolnictwie Wydaje mi się że nie , jeśli rezygnuje z zwolnienia ze względu na obrót, art 96 par 5 pkt 3 ustawy vat, a wniosek o przywrócenie terminu też mi tu nie pasuje niestety, chociaż z drugiej strony nie zaszkodzi spróbować z tym wnioskiem ,bo to byłoby jedyne sensowne wyjście...

Wniosek o przywrócenie terminu do złożenia vat r , w ciągu 7 dni od ustania przyczyny uchybienia (wspomniałeś że kolega ma/ miał złamaną rękę, może to wystarczy) + vat R + opłata i inne formalności , a może się uda ....

Edytowany przez ONA77, 13 kwiecień 2014 - 21:45.

#6656 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:10

VAT w rolnictwie Witam
mam pytanie chcę przejść na VAT będę miał sama produkcje roślinną po ilu latach mogę zejść z tego VAT-u i czy jest to w ogóle możliwe bo jedni mówią że nie długo wszyscy będę musieli przejść na VAT, jedni że po 5 lat można zejść z VaT-u a jeszcze inni że na wieki wieków amen tzreba byc vatowcem jak to wkońcu jest?

#6657 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:33

VAT w rolnictwie Podobno są ludzie którzy wrócli na ryczałt, ale z mojego doświadczenia i moich znajomych to ci powiem ze nie warto wracać na rr.

#6658 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:00

VAT w rolnictwie a jak to jest ze sprzedażą dla rolników ryczałtowych i prowadzeniem działalności pozarolniczej i świadczeniem usług również dla RR - a magiczną kwotą 20 tyś sumują się te dwie ,,działalności"?

#6659 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 06:39

VAT w rolnictwie przyszedł juz wam zwrot Vatu za paliwo? do kiedy oni maja czas na realizacje tych przelewow ? o ile mi wiadomo to do konca kwietnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6660 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 06:47

VAT w rolnictwie Chodzi ci chyba o zwrot akcyzy zawartej w ON. Ustawowo UG maja czas do30kwietnia

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ