Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#6601 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 marzec 2014 - 22:33

VAT w rolnictwie No tak znając naszą biórokrację to trzeba wiedzieć więcej od samego Pana Boga, ;) A z komunistów się śmiali że mieli dużo papierów. Ale nie odbiegajmy od tematu.
PS. Nasz księgowy nie miał takiej wiedzy na ten temat. Sam nie wiedział czy można. Od Ciebie uzyskałem więcej informacji.
Poszperałem i wyszukałem taki przypadek.Także możliwość jest http://interpretacja...rukturalna.html

Edytowany przez Pestus123, 17 marzec 2014 - 22:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 11:30
  •  

#6602 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 marzec 2014 - 00:09

VAT w rolnictwie

możesz śmiało na 1 zamawiać fakturę

wystawiasz normalną fakturę z krajową stawką, albo z zerową jeśli Ty i nabywca macie unijne nipy i będziesz miał dokumentację potwierdzającą eksport - warunki WDT określone są w ustawie o VAT art 42 http://isap.sejm.gov...=WDU20040540535

jako rolnik musisz czekać do 1 dnia miesiąca

dzięki piękne kolego

#6603 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 14:49

VAT w rolnictwie WItam ponownie. Mam pytanie odnosnie faktur otrzymanych od cukrowni. W 2014 roku otrzymałem fakturę korygującą do faktury z 2013 roku, z której wynika że zmniejszył się podatek o 20zł. Jak wy rozliczacie takie faktury?

Edytowany przez piotrekzajaczkowski, 19 marzec 2014 - 14:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6604 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 19 marzec 2014 - 19:51

VAT w rolnictwie WItam

Kupiłem pole od siostry rodzonej, akt notarialny sporządzony przez notariusza jest, kwota jest rozbita na kilka rat przez 5 lat (wszystko jest opisane w akcie) .

Czy ja jako VATowiec mam coś odprowadzać/zgłaszać do US czy tez siostra ma zgłaszać/płacić jakiś podatek ? jak tak to ile dni mamy ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#6605 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:00

VAT w rolnictwie nic nie musisz zgłaszać - notariusz pobrał wszystkie opłaty, trzeba było poprosic o fakturę za usługę odliczyłbyś sobie VAT.
co do siostry to zależy ile czasu miała ziemię na siebie - jak sprzedała przed upływem 5lat to chyba trzeba zapłacic podatek - nic notariusz nie mówił?

#6606 Share 19gabrysiunia64

19gabrysiunia64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:01

VAT w rolnictwie do ONA77 szacun jak miałam przejś na vat to czytałam wszystkie posty pamiętam jak ci chłopcy podpowiadali zkąd wziełaś kase na zakupy a teraz taka wiedza zkąd ją czerpiesz?

#6607 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:54

VAT w rolnictwie chcieć to móc :), ale faktycznie jak sobie przypomnę moje pytania jak zaczynałam swoją przygodę z podatkami to mi się od razu humor poprawił...

Edytowany przez ONA77, 19 marzec 2014 - 22:58.

#6608 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 19 marzec 2014 - 23:23

VAT w rolnictwie wczoraj byłam w Urzędzie Skarbowym aby złożyc wniosek VAT-R, masakra, chyba zaczne czytać forum od początku, 331 stron..... jakoś trzeba będzie to przełknąć :lol:

#6609 Share 19gabrysiunia64

19gabrysiunia64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 20:38

VAT w rolnictwie podaj mądre linki w których w PROSTY sposób opisują

podaj mądre linki w których w PROSTY sposób opisują przepisy dotyczące vat w rolnictwie

#6610 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 24 marzec 2014 - 09:41

VAT w rolnictwie Jestem zielony z tego tematu. Chciałbym przejść na vat bo planuję kupić trochę sprzętu, trochę remontów przeprowadzić, ale zastanawia mnie czy nie przeszkadza że pracuję poza gospodarstwem i do Urzędu Skarbowego składam Pit 37, nie zaznaczam tam nigdzie że mam jeszcze gospodarstwo rolne. Czy to jest ok. I mam jeszcze pytania czy pieniądze zarobione poza gospodarstwem mogę inwestować w gospodarswto i odliczać od tego vat, czy jest limit na np nawozy, paliwo - czy to sprawdzają że np na 1 ha 86 litrów ON przysługuje czy uwzględniają że jest w gospodarstwie produkcja zwięrzęca. Czy składa się po przejściu na vat zaznanie podatkowe i czy jest jakiś program który sam by księgował ????

Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wąta, ale chyba będę musiał chyba całość 331 luknąć:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6611 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:49

VAT w rolnictwie dzisiaj dostałem list z hurtowni stali z wezwaniem do odbioru korekt i pieniędzy w związku z nieprawidłowym naliczeniem podatku - w październiku wystawili mi kilka faktur z naliczonym 23% vat z czego się ucieszyłem, gdyż nie musiałem sam tego rozliczać, czy teraz to ja muszę za nimi biegać czy to jest ich obowiązek, aby dostarczyć mi korekty faktur? vat już zasadniczo raz zapłaciłem

#6612 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 07:07

VAT w rolnictwie odwrócony vat....... niestety będziesz musiał zrobić korektę deklaracji.

#6613 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 marzec 2014 - 09:25

VAT w rolnictwie

Jestem zielony z tego tematu. Chciałbym przejść na vat bo planuję kupić trochę sprzętu, trochę remontów przeprowadzić, ale zastanawia mnie czy nie przeszkadza że pracuję poza gospodarstwem i do Urzędu Skarbowego składam Pit 37, nie zaznaczam tam nigdzie że mam jeszcze gospodarstwo rolne. Czy to jest ok. I mam jeszcze pytania czy pieniądze zarobione poza gospodarstwem mogę inwestować w gospodarswto i odliczać od tego vat, czy jest limit na np nawozy, paliwo - czy to sprawdzają że np na 1 ha 86 litrów ON przysługuje czy uwzględniają że jest w gospodarstwie produkcja zwięrzęca. Czy składa się po przejściu na vat zaznanie podatkowe i czy jest jakiś program który sam by księgował ????

Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wąta, ale chyba będę musiał chyba całość 331 luknąć :)

Jeżeli czytałeś to wiesz że praca poza rolnictwem i złożenie PIT nie koliduje z gospodarowaniem i byciem VATowcem - tylko wtedy w PIT posługujesz się NIPem a nie PESELem.
Pieniądze zarobione poza gospodarstwem możesz inwestować w co chcesz, nawet w gospodarstwo które wg wyliczeń z VATu będzie "przynosić straty".
Limity - zdrowy rozsądek, jak przesadzisz to napewno dojdą że wpisałeś parę lewych faktur od sąsiada ryczałtowca.

Co do reszty - za mnie robi księgowa papierologię.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6614 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 25 marzec 2014 - 09:54

VAT w rolnictwie Proste pytanie,

Czy płatnikiem może być osoba inna, niż wpisany nabywca na fakturze VAT?

Faktura jest wystawiona na mojego wujka (który jest VAT-owcem), natomiast ja ze swojego konta chciałbym dokonać zapłatę przelewem za niego.Czy jeśli wujek będzie starał się o zwrot VAT, nie będzie miał problemów z tego tytułu, że dane płatnika na potwierdzeniu przelewu są inne niż nabywcy?

#6615 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:14

VAT w rolnictwie

odwrócony vat....... niestety będziesz musiał zrobić korektę deklaracji.

no tak, ale czy teraz to ja muszę drałować po korekty czy to hurtownia musi mi je dostarczyć i kogo US może pociągnąć do odpowiedzialności mnie czy ich?

#6616 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 09:02

VAT w rolnictwie Generalnie za wystawioną fakturę odpowiada wystawca , ale zwróć uwagę na art. 88 par 3a pkt 7 ustawy vat.
Podejrzewam że odliczyłeś vat z tej faktury a to było wbrew temu art. , skoryguj deklaracje zanim us rozpocznie jakieś postępowanie ...
Ale faktycznie mogliby korekty przesłać pocztą , kasę na konto i po problemie ....

#6617 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 12:56

VAT w rolnictwie dzięki bardzo, troszeczkę mnie zdenerwowało, iż ogarnęli się dopiero po 5 miesiącach, chociaż z drugiej strony im współczuję, gdyż zapewne narobili błędów w tysiącach faktur, ale odświeżcie mi proszę pamięć - muszę skorygować ten vat naliczony i następnie odprowadzić należny wyznaczony na podstawie tych faktur korygujących, czy też nie ma żadnych przepływów finansowych i vatu nie płaci nikt?

#6618 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 13:11

VAT w rolnictwie dla ciebie jako podatnika vat czynnego naliczony=należny. Wykazujesz go 2 razy w deklaracji i tym sposobem jest neutralny.

Jeśli jednak odliczyłeś taki vat a miałeś sprzedaż w tej deklaracji , to zmieni się kwota vat do zapłaty

Edytowany przez ONA77, 26 marzec 2014 - 13:12.

#6619 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:42

VAT w rolnictwie W tym roku będe przejmował gospodarstwo po tacie, myśle nad przejściem na vat i ciekawi mnie czy wyjde na tym na plusie bo z tego co wiem to trzeba dużo inwestować czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6620 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:16

VAT w rolnictwie pytań tego typu było sporo na forum , cofnij się o kilka stron i poczytaj...