Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9015 odpowiedzi na ten temat

#6461 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:45

VAT w rolnictwie Miała to być faktura za robociznę silnika w ciągniku. Okazało sie że "mechanik" nie ma już firmy a wystawia faktury za robociznę. Aktualnie przebywa gdzieś za granicą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 19:46
  •  

#6462 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 07:33

VAT w rolnictwie Jeśli mechanik wystawił FV to zobowiązany jest odprowadzić podatek z niej ,nie ma znaczenia czy mógł wystawić FV czy nie.
Zobacz też interpretację IBPP4/443-273/13/PK
Na dobrą sprawę jak otrzymujesz FV to masz prawo przypuszczać że osoba która ją wstawiła jest watowcem...

#6463 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:16

VAT w rolnictwie Potrzebuję pilnie waszej pomocy. Muszę dzisiaj wystawić fakturę vat rr i nie wiem jak zrobić te wyliczenia, tj wartość towaru bez zryczałtowanego podatku i z podatkiem itd. Dla was to śmiesznie proste, ale ja nie wiem, bo to moja pierwsza faktura. Nie miałem czasu nawet, żeby poprosić o pomoc w biurze a informacja podatkowa dzisiaj nie odpowiada. Przyjmijmy, że rolnik któremu wystawiam fakturę chce dostać 4500 zł. Jak od tego odliczyć wartość podatku? Prosiłbym tak krok po kroku matematycznie. Dzisiaj natknąłem się na kilka informacji, że od stycznia 2014 miałaby wejść stawka 6,5% zamiast 7%. To prawda, czy obowiązuje nadal 7%?

#6464 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:31

VAT w rolnictwie poszukaj jakiegoś programu do wystawiania faktur, ja używam efaktury.org, ale z tego co widzę nie ma tam faktur RR, przy 7% stawce dla wartości brutto 4500, wartość netto wynosi 4205.61

poszukaj jakiegoś programu do wystawiania faktur, ja używam efaktury.org, ale z tego co widzę nie ma tam faktur RR, przy 7% stawce dla wartości brutto 4500, wartość netto wynosi 4205.61

#6465 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:09

VAT w rolnictwie 4500 /1,07( dla stawki 7%)=4205,61 - i masz wartość netto
4205,61 *7% = 294,39 - vat
4205,61+294,39 = 4500 brutto

#6466 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:36

VAT w rolnictwie Ogromne podziękowania za pomoc. Skorzystam na pewno z porad.

#6467 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:52

VAT w rolnictwie A tak na prawdę to czym dokładnie się różni faktura RR od zwykłej ?

#6468 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:10

VAT w rolnictwie witam Koledzy mam takie pytanie Jestem rolnikiem vatowcem i od osoby fizycznej chce kupic kilka ha plus dzialke okolo 1000m2 z zabudowaniami( stare sypiące sie stodoły ) Osoba nie jest rolnikiem. Jak wygląda sprawa vatu przy zakupie tych pol a jak z ta działka ??? czy do działki bedzie doliczony vat lub nie ???? czy jesli doliczony to go odlicze czy raczej nie skoro to nie jest związane z działalnościa rolniczą ??? w poniedziałek dzwonie do notariusza ale moze juz ktos mi teraz podpowie jak to wygla z gory dzieki pozdrawiam

#6469 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:54

VAT w rolnictwie Fakturę rr wystawia rolnik który jest vatowcem czynnym , jeśli zakupuje płody rolne lub usługi rolnicze od rr, a zwykłą fakturę rolnik vatowiec czynny wystawia gdy sprzedaje swoje płody rolne czy usługi rolnicze na rzecz innych podatników albo na życzenie rr lub osób nie prowadzących działalności gosp.

#6470 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:30

VAT w rolnictwie Z którego programu do wystawiania faktur korzystacie? Który będzie najlepszy wg was? http://www.dobreprog...indows,123.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6471 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 03 luty 2014 - 12:56

VAT w rolnictwie

Witam.
Mam pytanie do forumowiczów, mianowicie:
rozliczam się z VAT-u na zasadach ogólnych, sprzedaję rolnikowi ryczałtowemu krowę i cielaka, jakie są stawki podatku VAT na te zwierzęta, oraz czy wystawiam zwykłą fakturę czy też VAT RR??

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Przyłączę się do pytania bo nie znalazłem odpowiedzi.

Jestem Vatowcem i chcąc sprzedać zboże rolnikowi ryczałtowemu wystawiam mu zwykłą fakturę vat z 5% vatem czy fakturę vat RR?
Słyszałem też że sprzedając rolnikowi ryczałtowemu nie można przekroczyć 20000zł bo wtedy trzeba zaopatrzyć się w kasę fiskalną?To prawda czy coś pomyliłem?

#6472 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:01

VAT w rolnictwie wystawiasz mu zwykła fakturę na 5% stawce, po przekroczeniu limitu sprzedaży 20000zł, na rzecz osób fizycznych nie prowadzących DG i RR, w ciągu roku jesteś zobowiązany do zainstalowania kasy fiskalnej

wskażcie mi proszę jak wygląda kwestia przejęcia gospodarstwa przez następcę w kontekście płodów rolnych znajdujących się w magazynie, czy rolnik który zaprzestanie produkcji roślinnej (ale nadal będzie rozliczał się z vat z pozostałej działalności gospodarczej) może w dalszym ciągu zbywać wyprodukowane płody rolne?

#6473 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 03 luty 2014 - 14:47

VAT w rolnictwie Myślę że możesz,w końcu jest to zwrot poniesionych kosztów w tejże produkcji.

#6474 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:52

VAT w rolnictwie Czy mogę kupić zwykły samochód osobowy i odliczyć od niego wat?

Edytowany przez fireseba, 03 luty 2014 - 17:53.

#6475 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:10

VAT w rolnictwie Od samochodu takiego możesz odliczyć podatek, jeśli masz homologację ciężarówki. I spełnić jeszcze parę wymogów. Typu długość przestrzeni ładunkowej, wymiary drzwi w stosunku do rozstawu osi ( tych informacji w necie jest pełno)

#6476 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2014 - 20:57

VAT w rolnictwie WItajcie. Mam pytanie. Czy warto jest przejść na VAT? Posiadam gospodarstwo 14ha + parę ha lasów, 3 ciągniki (2 C360 i Fortschritt 323) kombajn, samochód itp. Chodujemy ok. 150 świn i przeważnie się z nich utrzymujemy. Inwestycje jakieś są, w tamtym roku kupiony ciągnik + pług, w tym zakupilismy siewnik + zamierzamy postawić 2 wiaty i zbudować przyczepę. Jestem w tym świeży, więc proszę o pomoc. Pozdrawiam. :)

#6477 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:24

VAT w rolnictwie Szymon tego czy warto przejsc na Vat z góry nikt Ci nie powie kazdy ma inne wydatki i inna wielkosc sprzedazy. Ja też zastanawiam sie nad przejściem na Vat na zasadach ogolnych z moich prowizorycznych obliczeń wynika że byłoby to dla mnie opłacalne ale nie robie nic pochopnie, spisuje sprzedaz i koszty od ktorych odprowadzany jest podatek Vat i bilansuje to, za styczeń wyszedłbym lepiej na zasadach ogólnych niz na ryczałcie, za luty mysle ze wyjdzie odwrotnie,
Najlepiej rozpisz to w zeszycie i sam zobaczysz czy Ci warto
Będąc vatovcem swoje produkty sprzedajesz z 5% stawka Vat ktory musisz odprowadzic do US, stawka ta jest pomniejszana o wielkosc Vatu w kosztach w zaleznosci na co wydajesz 5,8 lub 23%
Ja jestem póki co laikiem wiec moge tylko tyle podpowiedziec ale mysle ze sa osoby na tym forum ktore wyjasnia duzo duzo wiecej

#6478 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 04 luty 2014 - 06:43

VAT w rolnictwie Dobrze Jaca prawi. Prowadzić ewidencje przychodów i nabycia środków, po roku ewidencjonowania i rozliczenia będziesz widział czy warto czy nie.

#6479 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:42

VAT w rolnictwie

WItajcie. Mam pytanie. Czy warto jest przejść na VAT? Posiadam gospodarstwo 14ha + parę ha lasów, 3 ciągniki (2 C360 i Fortschritt 323) kombajn, samochód itp. Chodujemy ok. 150 świn i przeważnie się z nich utrzymujemy. Inwestycje jakieś są, w tamtym roku kupiony ciągnik + pług, w tym zakupilismy siewnik + zamierzamy postawić 2 wiaty i zbudować przyczepę. Jestem w tym świeży, więc proszę o pomoc. Pozdrawiam. :)

Również do znawców nie należę ale sądzę że w przypadku owego gospodarstwa nie warto wchodzić na vat. Piszesz o inwestycjach ciągnik - pług, domniemam że były to maszyny stare na których defacto nie było naliczonego vatu. Znam przypadek kiedy rolnik o podobnym areale wszedł na vat i kupił nowy ciągnik jednak od tamtej pory odlicza miesiące aby jak najszybciej wrócić na ryczałt..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6480 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 05 luty 2014 - 15:03

VAT w rolnictwie Panowie moj ojciec w 2005 przeszedł na VAT w 2008 kupił ciagnik w holandii od którego nie odliczył vatu w 2011 ja przejełem gospodarstwo i teraz chciałbym sprzedac ten ciagnik czy musze odprowadzić VAT? Ciagnik cały czas jest zarejestrowany na ojca czy jesli bede musiał odporowadzic vat musze najpierw przerejestrowac go na siebie??