Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#6441 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:40

VAT w rolnictwie vat należny przy imporcie odprowadzasz samodzielnie, określając go właśnie w deklaracji vat7, chyba że wykazujesz go w dokumencie celnym i wtedy wykazujesz go w deklaracji vat7 jako vat naliczony

Ma to na celu zapobiegnięcie sytuacji że ktoś np. nakupił towarów do działalności ,odliczył vat, a potem chce zlikwidować dział. ,wat mu wtedy zostaje ( US uważa że w działalności raczej rzadkie są przypadki że nie ma żadnej sprzedaży przez tak długi czas)

akurat w działalności rolniczej (produkcja roślinna) 12 miesięczny okres produkcji jest naturalny, ale już pomijając intencje ustawodawcy to jakie są konsekwencje niedokonania spisu z natury(znajomy miał w 2012 roku 11 miesięczną przerwę w sprzedaży), bo chyba kiedyś US to wyłapie

Roman Włodarz podaje że ten termin zmniejszył się do 6 miesięcy kiedy to US może Cię zlikwidować

być może miał na myśli inną likwidację;] byłeś na jego szkoleniu? swojego czasu pokusiłem się o komentarz do jego artykułu, gdzie wskazano, iż małżonka prowadząca gospodarstwo rolne (ryczałt) będzie otrzymywała faktury za usługi rolnicze świadczone przez jej męża (podatnik vat czynny) - o rozdzielności majątkowej nie było mowy

Edytowany przez kissmy..., 27 styczeń 2014 - 12:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:32
  •  

#6442 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:46

VAT w rolnictwie Roman Włodarz top agrar 1/2014 -USwykreślają podatnika z powodu braku sprzedaży opodatkowanej przez 6 miesięcy lub 10 .

#6443 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 14:47

VAT w rolnictwie to już jest prawdziwa rewelacja, zdaniem autora US mają dużą dowolność interpretacyjną i mogą wykreślić podatnika z rejestru nawet po 6 miesiącach bez sprzedaży, ponieważ ustawa o VAT nie precyzuje jakie okoliczności wskazują na zaprzestanie wykonywania czynności opodatkowanych

#6444 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:23

VAT w rolnictwie us nie może sobie ot tak wykreślić podatnika według swojego uznania, może ale po przeprowadzeniu postępowania i w określonych przypadkach

Edytowany przez ONA77, 27 styczeń 2014 - 15:26.

#6445 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:27

VAT w rolnictwie

dipol -to będzie mój trzeci samochód na stanie ,więc do celów prywatnych mam już dwa i tak myślę to udowodnić,

A co w przypadku gdy ja mam jeden i on jeszcze jest na ojca - mam umowę użyczenia z nim zrobioną? Co kupujesz? Ja myślę o jakimś suwie.

#6446 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:15

VAT w rolnictwie RAV 4 Myslę że każdy wyjazd rolnika można udowodnić że jest związany z jego pracą nawet jak się modli o pogodę w kościele

#6447 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:58

VAT w rolnictwie

vat należny przy imporcie odprowadzasz samodzielnie, określając go właśnie w deklaracji vat7, chyba że wykazujesz go w dokumencie celnym i wtedy wykazujesz go w deklaracji vat7 jako vat naliczony

Czyli ten z dokumentu celnego można tak samo odliczyć jak od towarów kupionych w Polsce?

#6448 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:13

VAT w rolnictwie kombinujesz zakupy w chinach?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6449 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:08

VAT w rolnictwie

Jeśli jesteś na ogólnych to tak, ty wystawiasz fakturę RR

Na ogólnych tzn. ? Dziekuje za wyjaśnienie

#6450 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:13

VAT w rolnictwie Ogólne zasady czyli czynny płatnik vat (ten rozliczający podatek vat, jeszcze inaczej to ten który nie korzysta ze zwolnienia rozliczania podatku od towarów i usług)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6451 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:03

VAT w rolnictwie jeszcze jedno pytanie, kontrahent rolnika ryczałtowego wystawił za towar fakturę rr (z 21 dniowym terminem płatności) i przesłał ją mailem, czy kupującemu jest niezbędna podpisana kopia faktury? oraz czy rolnik na podstawie posiadanego obrazu faktury może wystąpić z wezwaniem zapłaty jeśli nie otrzymał należności w wyznaczonym terminie

#6452 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:09

VAT w rolnictwie faktura nie wymaga podpisu wystawcy ani nabywcy od jakiegoś czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6453 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:09

VAT w rolnictwie jednak art. 116 ust. 2 precyzuje w ostatnim punkcie, iż niezbędnym elementem faktury rr są podpisy wystawcy i odbiorcy, także nie mam pewności czy taki dokument w wersji elektronicznej ma jakiekolwiek znaczenie

#6454 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:27

VAT w rolnictwie W aktualnej ustawie vat dodano definicję faktury
(tj. fakturze - rozumie się przez to dokument w formie papierowej lub w formie elektronicznej zawierający dane wymagane ustawą i przepisami wydanymi na jej podstawie).

Teraz faktura bez wymaganych danych nie jest fakturą. I najlepsze że brak czegokolwiek co powinno w niej być może zostać zakwestionowane przez US, że to nie jest faktura, co oznacza ze jeśli us stwierdzi że dokument nie jest fakturą , to np. odliczyliśmy wat niesłusznie....

W fakturze RR jest wymagany m.in. podpis i oświadczenie RR Bez tych danych to nie jest faktura RR , nie uprawnia do odliczenia vat, ale dokument sam w sobie jakąś tam moc dowodową ma aby dochodzić swoich należności, bo dochodzi się tego na podstawie prawa cywilnego i taki dowód pewnie zostanie uwzględniony + jeszcze inne dowody jeśli są.

Edytowany przez ONA77, 28 styczeń 2014 - 14:28.

#6455 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:27

VAT w rolnictwie Hej mam pytanie.Czy jeżeli rolnik rozlicza się na ogólnych zasadach to czy może odpisać 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego? Jeżeli tak to czy korzystacie z tej możliwości? Wiecie mam znajomą,która ma dwójkę chorych synów.Jeżeli jest możliwość takowego odliczenia i jeżeli nie wiecie co zrobić ze swoim 1% to możecie jej pomóc przy wypełnianiu PIT-u. Tu pisze co i jak. Z góry dzięki.http://ap.zs7.edu.pl...ured&Itemid=101

Edytowany przez Cinek8541, 30 styczeń 2014 - 20:29.

Marcin

#6456 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:34

VAT w rolnictwie z tego co wiem to można oddać 1% podatku dochodowego, którego rolnicy nie płacą

Edytowany przez aro1975, 30 styczeń 2014 - 20:36.

#6457 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:01

VAT w rolnictwie Mam pytanie w sprawie składnia korekt deklaracji.
Jeżeli zauważyłem teraz że za miesiąc np. lipiec 2012 odliczyłem vat za fakturę od której nie mogłem tego zrobić było tego 60 zł vatu, to składam korekte deklaracji za miesiąc lipiec 2012 i za kolejne aż do grudzień 2013, Czy tylko za lipiec 2012 i uwzględniam to w styczeń 2014? Do tego w deklaracji za miesiąc wrzesień 2012 miałem do przeniesienia na kolejny miesiąc tylko 30zł, i jak bym nie rozliczał tej "lipnej faktury" to powninienem wpłacić 30 zł do skarbowego. Jak to zrobić żeby było dobrze?

#6458 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:35

VAT w rolnictwie Mam do was pytanie. Jaką stawkę podatku mam zastosować przy wystawianiu faktury RR, gdy kupuję bele sianokiszonki?

#6459 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:08

VAT w rolnictwie faktury rr wystawiane sa z 7% stawka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6460 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:21

VAT w rolnictwie

Jeżeli zauważyłem teraz że za miesiąc np. lipiec 2012 odliczyłem vat za fakturę od której nie mogłem tego zrobić było tego 60 zł vatu, to składam korekte deklaracji za miesiąc lipiec 2012 i za kolejne aż do grudzień 2013?

niestety musisz skorygować wszystkie deklaracje, w których nastąpią zmiany, a jakiego zakupu dotyczyła ta faktura?