Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#6301 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 07:40

VAT w rolnictwie

Wszystkich którzy mają jakieś pytania dotyczące podatku VAT w rolnictwie, czy tez rozliczania niektórych faktur itd. zachęcam do skorzystania z telefonu do : "Krajowa Informacja Podatkowa. czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Infolinia: Z tel. stac.: 801 055 055. Z tel. kom.(22) 330 0330". Mam gospodarstwo w podatku VAT od ponad 10-ciu lat, na początku kiedy miałam jakieś wątpliwości z rozliczaniem itd. zawsze tam dzwoniłam i uzyskałam odpowiedź na każde pytanie. :D Więc polecam serdecznie. Nie trzeba się przedstawiać, nie potrzeba doradzać się księgowej i co najlepsze porady są darmowe ;) .

Dodzwonić się do nich w ostatnim czasie graniczy z cudem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 20:59
  •  

#6302 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:człowiek, rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja, prawo, logistyka,mikroorganizmy, ekologia, wędkarstwo, muzyka

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:20

VAT w rolnictwie Ostatni raz dzwoniłam do nich miesiąc temu, miałam problem z zaksięgowaniem zagranicznej faktury, dostałam się do konsultanta za pierwszym razem :D Trochę pozytywnego nastawienia .... ;) cierpliwość to cnota ;) :rolleyes:

#6303 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:55

VAT w rolnictwie Też kiedyś do nich dzwoniłem. Przeprowadziłem bardzo sympatyczną rozmowę z urzędniczką. Doskonale znała przepisy, ale nie chciała ich interpretować. Mimo wszystko polecam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6304 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:38

VAT w rolnictwie chcę np. od 1 lutego przejść z ryczałtu na rozliczenie ogólne VAt rolniczego, jak to jest z fakturami które zostały wystawione np w maju2013 termin płatności był do września 2013 a faktyczna wpłata na konto będzie dopiero w marcu 2014 czyli po rejestracji w US. czy nie ma to znaczenia

Edytowany przez karolwiesz, 05 styczeń 2014 - 14:39.

#6305 Share tonieja

tonieja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 15:54

VAT w rolnictwie Dięki wielkie za info bardzo pomogliście :)

#6306 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 17:51

VAT w rolnictwie Właśnie też mam zamiar to zrobić pomogliście bardzo dzięki :)

#6307 Share PoczatkujacyVATowiec

PoczatkujacyVATowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 18:08

VAT w rolnictwie Dzięki Beti177 całkiem o nich zapomniałem !!!!
POZDRAWIAM

#6308 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:człowiek, rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja, prawo, logistyka,mikroorganizmy, ekologia, wędkarstwo, muzyka

Napisany 05 styczeń 2014 - 18:35

VAT w rolnictwie Nie ma za co .Polecam się na przyszłość ;)

#6309 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:33

VAT w rolnictwie Jestem na płatnikiem VAT od 2004 r też kilka krotne korzystałem z infolinii polecam w razie wątpliwości..........osobiście polecam

#6310 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 09:42

VAT w rolnictwie Witam,
jaka jest stawka podatku VAT za maszyny zakupione za granicą (powiedzmy w niemczech) na użytek własny nie na handel
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 10 styczeń 2014 - 11:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6311 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:05

VAT w rolnictwie O ile sie nie myle to 19% ale jeśli masz euronip i jesteś na vacie to kupijesz po cenie netto.

#6312 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:41

VAT w rolnictwie czyli sam NIP UE nic nie da żeby kupić po cenie netto

#6313 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:11

VAT w rolnictwie Musisz być na Vacie. Sam kupowałem rozsiewacz do nawozu i Niemiec wystawił mi fakturę z 0 stawką vat

#6314 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:36

VAT w rolnictwie Czyli dobrze by było się zgrać z kimś kto jest na wacie bo idzie wtedy dużo zaoszczędzić. Bo przecież przy zakupie np. Pługa czy prasy to nic nie robi że będzie kupione na kogoś innego.

#6315 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 07:41

VAT w rolnictwie

chcę np. od 1 lutego przejść z ryczałtu na rozliczenie ogólne VAt rolniczego, jak to jest z fakturami które zostały wystawione np w maju2013 termin płatności był do września 2013 a faktyczna wpłata na konto będzie dopiero w marcu 2014 czyli po rejestracji w US. czy nie ma to znaczenia

NIe ma znaczenia. Po prostu nie rozliczasz jej w US, bo była wystawiona przed przejściem na VAT.

#6316 Share roart

roart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 11:52

VAT w rolnictwie jaką kwotę vatu zastosować przy usłudze ważenia samochodu (firma wykonuje ważenie firmie)

#6317 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:08

VAT w rolnictwie Czy mozna odliczyć Vat na części zakupione do remontu ciągnika który został zakupiony przed przejściem na Vat?

Ciągnik obecnie nie jest wciągnięty na listę środków trwałych, z tego powodu że w przypadku jego ewentualnej sprzedaży nie chciałbym rozliczać się z US z podatku Vat uzyskanego ze sprzedaży

#6318 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 09:04

VAT w rolnictwie Wg prawa podatkowego nie można. Jeżeli natomiast masz inny ciągnik wciągnięty na stan, a po fakturze nie wywnioskuje się do jakiego modelu jest część , to w skarbówce raczej tego nie dochodzą. Gorzej jak nie masz żadnego. Jest to jednak śliski temat. Także każdy sam sobie musi zadecydować. W każdym razie wg prawa nie można.

Ja np mam ciągnik do którego pasuje filtr od Lublina, na fakturze jest napisane tylko filtr oleju i jakiś tam kod będący oznaczeniem artykułu w sklepie. Rozliczam ten filtr z VAT-u pomimo, że nie posiadam Lublina. Tak już kilka lat i nikt się nie doczepił, jednak jakby się doczepił, to ja ciągnik do którego pasuje filtr mam na stanie. ^^

#6319 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:48

VAT w rolnictwie tak zapytam, nie przyszedł mi jeszcze zwrot za 3 kwartał 2013, co to może oznaczać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6320 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:35

VAT w rolnictwie To może oznaczać że był jakiś błąd w deklaracji np i dzwonili, żeby wyjaśnić, ale się nie dodzwonili, chociaż do tego czasu to już powinno być wezwanie pocztą. Albo że zwrot został zajęty przez jakiegoś wierzyciela bezpośrednio z US, np gmina za zaległe podatki, lub np jakieś niezapłacone mandaty, lub zaległy krus. Po dłuższym czasie przyjdzie powiadomienie pocztą, ale warto by było przejść się zapytać albo zadzwonić, bo po co się na zapas martwić ;-) Koledze też ostatnio nie przyszedł i okazało się, że nie spodobało im się, że ma jeden ciągnik w ewidencji, a bardzo dużo faktur na paliwo, że wystarczyło by na trzy albo i więcej :) Musiał dostarczyć dowody rejestracyjne od pozostałych starych ciągników, których nie miał na stanie jako VAT-owiec , zrobili ksero i to wystarczyło. Może być dużo różnych powodów.

Edytowany przez Beti177, 09 styczeń 2014 - 11:36.