Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#6041 Share martussia

martussia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:09

VAT w rolnictwie bardzo ciekawe wypowiedzi, pomogły mi, dzięki.
Trzeba skorzystać z dobrej porady psychologa, ja osobiście jestem z Warszawy i tutaj korzystam z porad dobrego psychologa i zarówno psychortapeuty z firmy maturitas bardzo dobry psycholog.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:01
  •  

#6042 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 29 sierpień 2013 - 06:44

VAT w rolnictwie musze powiadomić urząd skarbowy o zmianie miejsca przechowywania dokumentacji ksiegowej. czy mam to zrobic na formularzu ceidg 1? jeśli tak to czy ktoś wie czy wszystkie pozycje od rubryki 12 musze wypałniać. czy może do tego celu służy inny formularz?

#6043 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 10:56

VAT w rolnictwie Pytanko:

Czy mozna żądać zwrotu VAT w określonej cześci, np. 3 tys z 5 należnych?
W konkretnym przykładzie 3 tys to zakup śr. trwałego, i o ten zwrot chciałbym wnioskować w przyśpieszonym terminie, reszta nadpłaconego VAT-u przesuwam na przyszły okres rozliczeniowy

#6044 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:18

VAT w rolnictwie

musze powiadomić urząd skarbowy o zmianie miejsca przechowywania dokumentacji ksiegowej. czy mam to zrobic na formularzu ceidg 1? jeśli tak to czy ktoś wie czy wszystkie pozycje od rubryki 12 musze wypałniać. czy może do tego celu służy inny formularz?

moze komu sie to przyda. przy rozwiazaniu umowy z biurem rachunkowym inforumjemu US o zmianie miejsca przechowywania dokumentow ksiegowych na formularzu NIP 7 wpisujemy swoje dane oraz adres w ktorym przechowujemy dokumenty

#6045 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 18:43

VAT w rolnictwie

Pytanko:

Czy mozna żądać zwrotu VAT w określonej cześci, np. 3 tys z 5 należnych?
W konkretnym przykładzie 3 tys to zakup śr. trwałego, i o ten zwrot chciałbym wnioskować w przyśpieszonym terminie, reszta nadpłaconego VAT-u przesuwam na przyszły okres rozliczeniowy

Jak najbardziej możesz tak zrobić..ja już tak robiłem nie raz...tylko kwestia taka jeżeli zwrot przyspieszony to Vat w całości czyli 5 tys a jak go podzielisz to twój wybór...część mogą ci wypłacić a część przenieść na następny okres rozliczeniowy.

#6046 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:05

VAT w rolnictwie

Jak najbardziej możesz tak zrobić..ja już tak robiłem nie raz...tylko kwestia taka jeżeli zwrot przyspieszony to Vat w całości czyli 5 tys a jak go podzielisz to twój wybór...część mogą ci wypłacić a część przenieść na następny okres rozliczeniowy.

Czyli rozumiem jeśli chciałbym zwrot przyśpieszony, w takim wypadku nie mogę dzielić kwoty podatku należnego, jeśli będzie to 5150 to tyle muszę wpisać na wniosku, a jeśli wybiorę zwrot standardowy (60 dniowy jak pamiętam) wtedy mogę sobie dzielić tą kwotę jak chcę?I cześć przenieść na ns. okres rozliczeniowy?

#6047 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:05

VAT w rolnictwie Witam . Muszę zapłacić za faktury paszowe ok 40 tyś a nie posiadam całej sumy . Czy umowa darowizny kwoty pieniężnej od ojca by mi pomogła ? dzięki za podpowiedź .
wschodni koniec mazowsza.

#6048 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 18:51

VAT w rolnictwie zależy w jakim zakresie potrzebujesz pomocy, jeśli brakuje Ci środków to bardziej pomoże darowizna niż umowa, ewentualnie możesz opłacić część faktury a resztę później

#6049 Share rycho88

rycho88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 11:07

VAT w rolnictwie darowizna w tzw. grupie "0" do której należy również twój ojciec jest zwolniona z podatku bez limitu kwotowego, jeśli przekaz środków pieniężnych nastąpi na rachunek bankowy obdarowanego, przelewem lub przekazem pocztowym oraz zostanie zgłoszony NUS( nacz. urz. ska.) wł. wg miejsca zamieszkania obdarowanego na formularzu SD-Z2 w ciągu 6 miesięcy od dnia dokonania darowizny, nie potrzeba żadnych umów, wystarczy potwierdzenie "transakcji" oraz złozenie formularzu
tyle ten tego,
podejrzewam jednak, że chodzi Ci bardziej o teoretyczną sytuację, gdy podczas kontroli jakiś miły urzędnik spyta skąd miałeś cash na opłacenie faktury jeśli np. z rejestrów sprzedaży nie wynika za bardzo że dysponowałeś akurat wolną gotowką, zależy jak długo prowadzisz gosp, jeśli przed erą VATu byłeś jakiś czas na ryczałcie możesz mówić że z tamtego okresu posiadasz duże oszczędności składowane w skarpecie pod łóżkiem itd. pamiętaj też że zawsze moga spytac Twojego starszego skąd on akurat miał tyle gotówki

#6050 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 12:08

VAT w rolnictwie siemaka, da rade odliczyc przyczepke do samochodu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6051 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 10 wrzesień 2013 - 20:07

VAT w rolnictwie @rycho88 a jak się ożeniłem i np. pieniadze z "wesela" weźmie żona (niby że to będą jej oszczędności życia jak by sie US pytał) a ona przekaże mi w formie darowizny i zgloszę to do US to wszystko będzie ok ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#6052 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 07:33

VAT w rolnictwie

siemaka, da rade odliczyc przyczepke do samochodu ?

Da rade i to bez problemu:) jakby sie pytali po co ci to mozesz sie wykrecac ze bedziesz woził cielaki albo prosieta na handel albo materiał siewny na pole itp. ;)

#6053 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 07:47

VAT w rolnictwie widze ze kolega z łukowskiego ;) a tak dokladniej? to jak przyczepka przejdzie to bardzo dobrze :)

#6054 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 13:28

VAT w rolnictwie zamontuj zaczep kulowy do ciągnika rolniczego i nie będzie problemu z przyczepką,

@rycho88 a jak się ożeniłem i np. pieniadze z "wesela" weźmie żona (niby że to będą jej oszczędności życia jak by sie US pytał) a ona przekaże mi w formie darowizny i zgloszę to do US to wszystko będzie ok ?

przede wszystkim po zawarciu związku małżeńskiego majątek małżonków stanowi wspólność (pomijając jego elementy nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego), ale darowizny już nie trzeba zgłaszać, gdyż gotówka jest wspólna

#6055 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 18:20

VAT w rolnictwie

widze ze kolega z łukowskiego ;) a tak dokladniej? to jak przyczepka przejdzie to bardzo dobrze :)

Tak dokładniej to jedź i kupuj tę przyczepkę ;) faktura na gospodarstwo i jesteś pare stówek do przodu;)

#6056 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:54

VAT w rolnictwie czy jest możliwe, aby stawka vat zależała od formy rozliczania się zeń przez rolnika 8 lub 23%? z tego co pamiętam na sól potasową były dwie stawki 8 i 23, ale w tym przypadku stawka zależała od przeznaczenia nawozu

#6057 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 06:56

VAT w rolnictwie No i chyba nadal tak jest, że stawka załezy od tego na co ma byc przeznaczony nawóz. Podobnie masz zresztą np ze śrutą rzepakowa, sojową, itp

#6058 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:25

VAT w rolnictwie Kupiłem laptopa przez internet ale faktura vat też jest do pobrania z internetu problem w tym ze nie ma na niej żadnej pieczątki i podpisu .Czy taka faktura będzie ważna i czy z laptopa można odliczyć vat.

#6059 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:55

VAT w rolnictwie Ja za lapka dołączyłem fakturę. Zawsze coś ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6060 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 04 październik 2013 - 07:09

VAT w rolnictwie

Kupiłem laptopa przez internet ale faktura vat też jest do pobrania z internetu problem w tym ze nie ma na niej żadnej pieczątki i podpisu .Czy taka faktura będzie ważna i czy z laptopa można odliczyć vat.

Teaz juz nie ma obowiązku podpisywania faktur wiec moze byc taka wygenerowana z neta. Za laptopa jak najbardziej mozna odliczyć Vat wiec spokojnie;)