Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9017 odpowiedzi na ten temat

#581 Share tomek21

tomek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 13:15

VAT w rolnictwie Możesz napisać takie podanie jak ja pisze.

Do Naczelnika Urzędu Skarbowego
w ............

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyśpieszony zwrot podatku VAT za luty 2009 roku w terminie 25 dni.
Prośbę moją motywuję faktem, iż kwoty podatku naliczonego wykazane w deklaracji wynikają z faktur zapłaconych w całości bezpośrednio podatnikowi będącemu wystawcą faktur.

Z poważaniem
zawsze zwracają mi przed terminem, raz mialem tylko kontrole dokumentow a na vacie jestesm od stycznia 2007.
nie wyobrazam sobie powrotu na ryczalt. jeszcze złotowki nie wróciłem a rozliczam sie miesięcznie i prowadze tucz trzody chlewnej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 18:10
  •  

#582 Share szycam

szycam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 14:46

VAT w rolnictwie Co się dzieje z vatem jeżeli rolnik vatowiec sprzedaje np. cielaka rolnikowi ryczałtowemu?

#583 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 16:21

VAT w rolnictwie a co się ma dziac, rolnik vatowiec oddaje vat od sprzedanego cielaka i tyle.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#584 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 18:50

VAT w rolnictwie ryczałtowiec oddaje vat vatowcowi
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#585 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:11

VAT w rolnictwie wystawiasz normalna fakture vat i 3% do Us w odwrotna stronę wystawiasz fakture RR płacisz przelewem za towar i odzyskujesz 6% z US

#586 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:27

VAT w rolnictwie to ty dwie faktury wystawiasz? bo czegoś tutaj nie kumam, z tego co mi wiadomo to RR wystawiam ryczałtowcowi jak od niego kupuję, a jak mu sprzedaję to tylko F/VAT
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#587 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 22:37

VAT w rolnictwie do iron.To by znaczyło że oddadzą cały vat np;zpaliwa 22, sr.och.roslin,nawozy 7 %,jezeli mam nikło sprzedaz w miesiącu .W kwietniu będe rozliczał pierwszy raz.Prosze o odpowiedż.

#588 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 07:30

VAT w rolnictwie Pytanko, od grudnia nie miałem sprzedazy, tylko przekładałem kase na następne deklaracje.... jesli kwota bedzie z poprzednich deklaracji nie będą sprawdzac czy jest to kasa ze srodków pozostałych, czy trwałych?? bo sprzedarz mi sie duza nie szykuje i nie wiem czy wszystko mi wrócą (w wiekszosci fakturki za paliwo). :)

#589 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:52

VAT w rolnictwie Mam pytanko:
-kogo musze poinformowac że jestem juz na VAT? Mleczarnie mam juz za soba,czy w agencji rolnej tez? bo agencja chyba nie ma z tym nic wspólnego-chyba że sie myle.będę zamawiac teraz kolczyki i chcialabym na to fakture wiec musze zamówic na "gospodarstwo rolne".no i w paszportach jest tylko moje imie i nazwisko-czy komus to zmieniali na :"Gospodarstwo rolne imie i nazwisko"? z gory dzieki za rady od osób mających podobną sytuacje . <_<

#590 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:15

VAT w rolnictwie @Bogusia po informować musisz tylko tych co będą ci wystawiać faktury,że przeszłaś na VAT.Jak będziesz cokolwiek zamawiała to zawsze zaznacz że mają ci wystawić F/VAT i podawaj pełną nazwę i nr.NIP np.Gospodarstwo Rolne Bogusia Xxxxx NIP xxxxx zam..Xxxxx Poczta xxx.Przy puszczam że w paszportach nie będą nic zmieniać ,przecież w banku też masz konto imienne a nie na gospodarstwo/może porównanie trochę nietrafione/I powodzenia w wypełnianiu formularzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:18

VAT w rolnictwie Dzięki wielkie <_< Lepiej dwa razy zapytac niż raz popełnić bład:) Pozdrawiam:)

#592 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 08:11

VAT w rolnictwie w tym tygodni dostałem druk z mleczarni żeby wpisac wszystkie dane i od kiedy przeszłem na vat

#593 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 08:33

VAT w rolnictwie W mleczarni to ja bylam od razu po przejsciu na VAT.tam wypelniasz formularze,i po sprawie:)

#594 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 07:49

VAT w rolnictwie Czy składkę AC na nowy ciągnik powinien agent naliczać od ceny netto ,czy brutto?-jestem VAT-owcem-proszę o pilna odpowiedz,bo do południa muszę go ubezpieczyc.

#595 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 12:21

VAT w rolnictwie Witam, w najbliższym czasie zamierzam przejść na Vat, mam więc kilka pytań.
Czy w GUS-ie można jako nazwę firmy przyjąć imię i nazwisko np. Jan Kowalski zamiast Gosp. Hodow. Jan Kowalski. Słyszałem, że jest to korzystniejsze choćby z powodu faktur za energię elektryczną, którą mamy imienną (gdybym chciał aby była wystawiona na Gosp. Hod... muszę płacić wyższe stawki za energię). Czy nie ma z tym problemu w GUs.
Jakiego programu komputerowego używacie do rozliczania

#596 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2009 - 16:39

VAT w rolnictwie Było w tym wątku o regonie chyba ale ja spytam z innej beczki - czy jest tak naprawdę potrzebny?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#597 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 18:16

VAT w rolnictwie

Czy składkę AC na nowy ciągnik powinien agent naliczać od ceny netto ,czy brutto?-jestem VAT-owcem-proszę o pilna odpowiedz,bo do południa muszę go ubezpieczyc.

Ja jak ubezpieczam firmowe samochody to do wyliczenia składki AC agent bierze cenę netto.

#598 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 19:21

VAT w rolnictwie kazdy rolnik dostaje w gusie gospodarstwo rolne chce czy nie a regon wpisujesz przy rejestracji w US

#599 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 19:58

VAT w rolnictwie Jestem po rejestracji w US i nikt Mnie o regon nie pytał "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:04

VAT w rolnictwie Dziwne :) Zaświadczenie o nadaniu regonu to jeden z podstawowych dokumentów w rejestracji.Widac co urzad to inny obyczaj.A niby prawo wszędzie takie samo.