karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Hvb3000    7

Po trzech latach od momentu przejścia na vat z tym, że są informacje, które mowią o odebrani vatu np. tych 30 i 15 tys jak wycofasz się całkowicie z prowadzenia gospodarstwa, a po 10 latach już nie będą chcieli odebrać vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@Hvb3000 dzieki :)

 

no to ok

 

czyli z vatu moge zrezygnowac po tych 3 latach zachowac te 30 + 15 tys. ale gospodarstwo prowadzic dalej przez conajmniej 10 lat tak ?

 

bo juz sie wystraszylem ze jak przejde na vat i bedzie niezbyt ciekawie to sie z tego juz nie wycofam

 

pzdr Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

anx -to nie jest tak że kupisz ciągnik i po trzech latach wyjdziesz sobie z Vatu i będziesz na ryczałcie. przeczytaj sobie top agrar nr 1 2007.żebyś się nie zdziwił jak po trzech latach będziesz musiał zwrócić cały vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@wojtas

 

gdzie mam kupic ta gazetke '' top agrar '' bo dzisiaj oblecialem kilka miejsc i nigdzie nie mieli :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

dzieki zamówilem nr bedzie bezpłatnie :rolleyes:

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

przepraszam za moja nieobecnosc na forum ale musialem wyjechac za granicę postaram sie nadrobic straty i odpowiedziec na pytania ktore zostaly zadane

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

witam

 

 

jezeli bede płatnikiem vat i zakupie np ciagnik z pomoca SPO to bede mógł bez problemu odliczyc vat za niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Oczywiscie ze możesz odliczyc vat, w SPO są wlicznone tylko koszty kwalifikowane (vat nie jest kosztem kwalifikowanym), masz faktóre za urządzenie, maszynę i nomrmalnie wciąga ją sie do zwrotu .


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Oczywiscie ze możesz odliczyc vat, w SPO są wlicznone tylko koszty kwalifikowane (vat nie jest kosztem kwalifikowanym), masz faktóre za urządzenie, maszynę i nomrmalnie wciąga ją sie do zwrotu .

czy VAT nie jest kosztem kwalifikowanym?

Ja słyszałem,że nie-vatowcom zwraca się 60% VAT-u w progr. SPO.

Jak to jest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja mówie opcję kiedy ktoś jest na vat, a przy ryczałcie to nie bede sie wypowiadał bo nie jestem pewny, ale chyba jak ktos jest na ryczałcie to vat wlicza sie w zwrot.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jest tak,że zwrot niezależnie czy jesteś vat-owcem czy na ryczałcie dostajesz od ceny netto danej maszyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

według mojej wiedzy to własnie wojtek3222 ma racje. nie zaleznie czy jestes vatowcem czy ryczaltowcem to na SPO wracają tylko czesc wartosci netto nie brutto

jak by wracali na ryczalcie czesc vatu to po co przechodzic na vat :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Mam pyt jak udokumentować sprzedaż za min 20.000zł jeżeli np sprzedaję zbożę sąsiadowi? Czy dopłaty uzyskiwane za sprzedaż tytoniu można zaliczyć do takiej sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Dzięki kamil41 i jesteś pewien że to wystarczy? Taka zwykła umowa kupna-sprzedaży? A co z fakturami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdy mój tata się pytał to tak mu powiedzieli od nowego roku my też przechodzimy na VAT najlepiej to idź do urzędu skarbowego to Ci wszystko powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Czyli tak właściwie US nie jest w stanie mnie sprawdzić czy osiągnąłem rzeczywiście sprzedaż na 20.000zł czy tak? Mogę sobie wystawić "fikcyjną" umowę kupna-sprzedaży by w sumie osiągnąś sprzedaż 20tys. Hmh, ciekawi mnie jednak jak później mogłaby wyglądać ewentualna kontrola? Przecież w takiej sytuacji to każdy wykazywałby sprzedaż tylko nieznacznie powyżej progu 20tys, a środki do produkcji no i przede wszystkim środki trawłe odpisywałby do bólu. Czy czegoś tutaj nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

w rolnictwie jest tak że nikt Ci nie udowodni jaką miałeś wydajność zboża czy innych gatunków więc... dalej nie będę pisał bo nie chcę żeby urzędnicy (z fiskusa) wiedzieli za dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale jak ja coś kupie to US musi mi zwrócić wat. Natomiast jak ja coś sprzedam to ja muszę im tą wartość vatu oddać (zwrócić z tego co dostałem za sprzedane np:zboże czyli jak sprzedam zboża za 100zł przy 7% stawce vatu to muszę US oddać 7zł). I na wszystkie sprzedawane przedmioty muszę wystawiać fakturę. A żeby powrócić do ryczałtu to muszą sie te wartości wyrównać na 0. Czy o to w ty mniej więcej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Co do powrotu z vat do ryczałtu, to jeśli masz nadwyżkę zwrotu Vatu to będziesz musiał oddać odpowiednią część fiskusowi. Wszystko zależy jak dawno kupowałeś maszyny, budowałeś coś, są odpowiednie terminy w latach które zmiejszają ilość kasy do zwrotu przy powrocie do ryczałtu. Było o tym w Top Agrar.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Co do powrotu z vat do ryczałtu, to jeśli masz nadwyżkę zwrotu Vatu to będziesz musiał oddać odpowiednią część fiskusowi. Wszystko zależy jak dawno kupowałeś maszyny, budowałeś coś, są odpowiednie terminy w latach które zmiejszają ilość kasy do zwrotu przy powrocie do ryczałtu. Było o tym w Top Agrar.

a masz moze ten top agrar i jakis aparat cyfrowy??

prosiłbym o wrzucenie tego na nikita_bennet@poczta.onet.pl lub wystawienie na jakims serwisie typu fotosik czy rapidshare.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dotarlo - thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez Marecki2922
      Sprawa dotyczy działki przez którą będzie przebiegać s-19  , za zajęty teren pod drogę oczywiście będę miał odszkodowanie, niestety pozostała część działki która mi pozostała po podziale ma   nieregularne kształty przez co będzie trudno ją uprawiać, przed podziałem miałem 4 hektary a po podziale pozostało mi niecałe dwa  
      Od kogo domagać się odszkodowania i jak się do tego zabrać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj