Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#5961 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:24

VAT w rolnictwie Jak ktoś jest Vatowcemto są też kontrole?

Jak ktoś jest vatowcem to są też kontrole?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 23:13
  •  

#5962 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:00

VAT w rolnictwie są kontrole, a na vat "przechodzi" się od pierwszego dnia miesiąca po miesiącu, w którym dokona się rejestracji,

w jaki sposób vatowiec bez kasy powinien zaewidencjonować sprzedaż na rzecz ryczałtowca, jeśli nie wystawia faktury?

#5963 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 07:58

VAT w rolnictwie Ewidencja sprzedaży nieudokumentowanej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5964 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:16

VAT w rolnictwie czyli powinna być to osobna ewidencja, czy też specjalne pole w zwykłej ewidencji sprzedaży?

i gdzie "kasowiec" ewidencjonuje raporty dobowe ze sprzedaży ewidencjonowanej na kasie? również w ewidencji sprzedaży czy też w specjalnej ewidencji?

#5965 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:03

VAT w rolnictwie Czy urząd skarbowy przy kontroli będzie wymagał potwierdzenia przelewu jezeli bede wystepował o zwrot 60 dni za maszyny???

#5966 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:20

VAT w rolnictwie witam, jestem na vacie, chcialbym rozpoczac handel bydlem, zalozyc dzialalnosc na krus, czy w zwiazku z tym ze jestem vatovcem jakies dodatkowe lub wieksze podatki do us musialbym odprowadzac?

#5967 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 20 czerwiec 2013 - 20:46

VAT w rolnictwie Ponawiam moje Pyt: A czy kiedyś w przyszlości zmuszą wszystkich do przejścia na Vat?
Bo słyszałem coś takiego że za pare lat czy 2 czy 3 maja tak zrobić jak wejdzie podatek dochodowy, co myslicie o tym co wiecie w tej sprawie?
Też myśle nad przejściem bo chce sie troche zmodernizować i by mi wrócili z 150-200 tys zł ale niewidzi mi sie ten vat, jak bym wiedział że za 2-3 lata bede zmuszony przejśc to przejde przed kupnem maszyn a tak nie...

#5968 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 15:14

VAT w rolnictwie Ja jestem od dwóch lat na vacie i cały czas jestem do przodu nawet po opłaceniu księgowego nie licząc zwrotu vatu za zakupione maszyny w kwocie 38 tys trzeba się troszkę pilnować ale się opłaci

#5969 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 22 czerwiec 2013 - 08:47

VAT w rolnictwie Rozumiem jak to działa, ale ja mam mało ziemi a dużo hodowli i słyszałem ze w takim przypadku nie opłaca sie wchodzic na vat, chodzi mi tylko o to czy zmusza tych reszte rolników do przejścia na vat, słyszał ktos coś takiego? podobno jak wejdzie dochodowy to tak mam sie stać ale znów niewiadomo czy wejdzie tak predko ten dochodowy...

???????

Edytowany przez zyga2905, 22 czerwiec 2013 - 08:48.

#5970 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:23

VAT w rolnictwie Ponawiam pytanie dotyczące rozliczania faktur z cukrowni za zakup nasion oprysków z formą płatności kompensata. Jak je rozliczać teraz po otrzymaniu faktur i jak potem to wszystko rozliczyć po odstawie buraków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5971 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 11:24

VAT w rolnictwie zyga - nikt nie będzie zmuszał Ciebie do przejścia na vat w momencie wprowadzenia podatku dochodowego. Albo będziesz miał do wyboru rozliczanie się ryczałtowo bądź w oparciu o pełną dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.

Odnośnie kompensat to wydaje mi się, że faktury rozliczasz w momencie ich otrzymania bądź do 2 okresów rozliczeniowych po otrzymaniu. Płatność następuje w momencie dostarczenia i rozliczenia towaru. Obie strony zgodziły się na taką formę czyli na kompensatę

#5972 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 17:16

VAT w rolnictwie jakie są obecnie obowiązujące stawki vat na owies, słomę i siano oraz z jakiego aktu prawnego one wynikają? spotkałem się niedawno z różnymi stawkami w kilku czasopismach rolniczych (konkretnie 8% dla owsa i słomy a 5% dla słomy, tymczasem z mojej wiedzy wynika, iż mamy 5% stawkę dla owsa i 8% dla słomy i siana)

#5973 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 17:45

VAT w rolnictwie Jak myślicie da radę odliczyć vat na kosę spalinową do gospodarstwa(tylko produkcja roślinna)?
Jeszcze drugie pytanie chce kupic stół do rzepaku ale nie mam kombajnu tzn. kombajn jest ojca bede mógł odilczyc vat od tego stołu? Czy wcześniej musze zrobić umowę użyczenia na ten kombajn?

Edytowany przez Laver, 26 czerwiec 2013 - 17:46.

#5974 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 22:34

VAT w rolnictwie jak prawidłowo wypełnić książkę środków trwałych ? o gotowca można prosić kogoś kto prowadzi i tak w ogóle czy trzeba ją prowadzić ? przy składaniu wniosku o płatność do ARiMR pisze że jest wymagana albo oświadczenie że się nie prowadzi jak to wyglądało u was

#5975 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:52

VAT w rolnictwie Laver od kosy odliczysz bez peblemu, z kombajnem to musisz zrobic umowe uzyczenia, tak jak mowisz

#5976 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 08:39

VAT w rolnictwie OK, dzięki.

#5977 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:47

VAT w rolnictwie czy zmiana miejsca zamieszkania (powiatu) implikuje zmianę US, czy też liczy się wyłącznie miejsce prowadzenia działalności?

#5978 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 19:07

VAT w rolnictwie adres zameldowania się liczy tak przynajmniej twierdzi sąsiad na pytanie czemu się nie zamelduje w naszej wsi

#5979 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 07:14

VAT w rolnictwie Nie zameldowania tylko prowadzenia działalności - główna siedziba.
ja mieszkam i jestem zameldowany w jednym powiecie i mam tam, część gospodarstwa a w drugim mam większość, biuro itp i tam w skarbowym vat rozliczam. Inaczej jest z podatkiem od płac pracowników i zusem, te rozliczam w miejscu zamieszkania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5980 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 11:30

VAT w rolnictwie pytanie brzmi jak jest zdefiniowane miejsce prowadzenia działalności w przypadku gospodarstwa rolnego, akurat ja nie posiadam budynków mieszkalnych, więc często zmieniam miejsce zamieszkania, czy mogę wobec tego zmienić US?