Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:36

VAT w rolnictwie Właśnie jestem po lekturze pisma Ministra Finansów i na mój gust będzie można odliczyć cały Vat od zakupu auta o ładowności powyżej 500 kg i z przestrzenią ładunkową oddzieloną od przestrzeni pasażerskiej czyli z tzw. "Kratką" , tak jak było do 30 kwietnia 2004 roku.

Jak u dilerów pojawią się osobówki z krata to chyba się skusze i wezmę coś na raty :)

http://www.mf.gov.pl...ycia_paliwa.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 03:43
  •  

#562 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2009 - 09:17

VAT w rolnictwie thx poczytam sobie.
czyli dacia pickup przejdzie? ogólnie interesuje mnie coś co ma otwartą skrzynie ładunkową a jest tanie (nissan navara by mi się przydał)

Edytowany przez krolikNH, 25 luty 2009 - 22:45.
Sory, ale zacytowałeś poprzedniego posta, więc stąd moja edycja ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#563 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 23 luty 2009 - 22:29

VAT w rolnictwie mam pytanie do płatników VAT. ile procent VAT od sprzedanego towaru muszę odprowadzić do US. (pytam bo nie jestem VAT-owcem i chciałbym się coś o nim dowiedzieć)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:48

VAT w rolnictwie @nikita najtańszy pickup to chyba teraz będzie Tata Xenon, ale dołoży do niego wyposażenie i mamy cenę np. Forda Rangera...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#565 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 luty 2009 - 09:08

VAT w rolnictwie

mam pytanie do płatników VAT. ile procent VAT od sprzedanego towaru muszę odprowadzić do US. (pytam bo nie jestem VAT-owcem i chciałbym się coś o nim dowiedzieć)

3 %

#566 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 luty 2009 - 22:16

VAT w rolnictwie @adamj24 - czy można odliczyć vat od zakupu używanych maszyn rolniczych czy tylko od nowych?

#567 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 luty 2009 - 23:20

VAT w rolnictwie pytanie nie do mnie ale postaram się odpowiedzieć,
VAT możemy odliczać w zasadzie id wszystkiego co zostało zakupione do gospodarstwa i posiadamy na to fakturę VAT i nie a znaczenia czy maszyna jest nowa czy używana

#568 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 luty 2009 - 09:15

VAT w rolnictwie filantrop vat odliczasz od każdego zakupu potrzebnego w gospodarstwie, na który masz wystawiona fakturę vat. nie ma znaczenia czy maszyna nowa czy używana.

gazi dobrze mówi, czego nie doczytałem pisząc posta.

#569 Share Angelo

Angelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 luty 2009 - 20:54

VAT w rolnictwie Czy można odliczyć VAT od zakupu tel. komórkowego na karte a później odliczać VAT od zakupionych doładowań?

#570 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2009 - 21:18

VAT w rolnictwie fakture niech ci wypiszą na gospodarstwo i wtedy tak,a z doładowaniem to ie wiem,ale jak ci wystawi ktoś fakture za doladowanie to czemu nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:32

VAT w rolnictwie Parę dni temu kupiłem laptopa i dziś pytałem się jak będzie z odliczeniem Vat, w US powiedziano mi że jeśli komputer służy jako narzędzie pracy w gospodarstwie, to nie ma żadnego problemu, ja np prowadzę rachunkowość, przelewam kaskę z konta, rejestruje bydlaki i siedzę na AF i to ostatnie jest najważniejsze :)

#572 Share Bartlid

Bartlid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:50

VAT w rolnictwie

vdan - na vacie jestem juz 4 lata, odliczam 100% za komórki szt. 2, za stacjonarny i neostradę, za prąd i wodę akurat mam osobne liczniki na gospodarstwo wiec tam też odliczam całość. Telefon jest mi potrzebny do kontakótw z kontrahentami, na internecie sprawdzam raz dziennie notowania zboża, jak US twierdzi, że jest inaczej to powodzenia z udowadnianiu. Jeszcze nigdy nie miałem do tego uwag, paliwo odliczam tez w stu procentach - Dla US ON jest wykorzystywany w ciągnikach, kombajnie, benzyna w pilarce, agregacie prądotwórczym, kosiarce do trawy i co tam jeszcze mam na benzynę, Po za tym odliczam w 100% zakupy narzędzi, farb itp. rzeczy które mogę zużyć w gospodarstwie, nikt Ci nie udowodni, że farba zamiast na bramę poszła do remontu domu, cement zużyłeś w remoncie domu zamiast stodoły itd. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku nie wybudujesz sobie nowej chaty i powiesz że remontowałeś stodołę jak widać że stodoła wali się ze starości. Jak byś pogadał z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą to u nich cała rodzina ma komórki na firmę, co się tylko da jest kupowane na firmę i odliczany vat a faktury w koszty wrzucane. O zakupie maszyn, środków ochrony roślin, nawozów, ubrań ochronnych itp nie bede wpominał bo to oczywiste. Masz prawo odliczyć vat od wszystkiego co jest Ci niezbędne do prowadzenia gospodarstwa.

mam, pytanko czy oplaca sie przejsc z ryczaltu na wat?chce zakupic nowe maszyny rolnicze

Posta piszmy tylko w oknie "białym"!

Edytowany przez krolikNH, 28 luty 2009 - 08:38.

#573 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 luty 2009 - 07:51

VAT w rolnictwie Vat z maszyn rolniczych US zwróci Ci w całości bodajże jak dobrze pamiętam w przeciągu 3 miesięcy od złożenia deklaracji

#574 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2009 - 09:08

VAT w rolnictwie @Bartlid - przejrzyj ten wątek od początku, jest też o ile dobrze pamiętam wątek na forum ppr ale tam się zle czyta bo posty są głupio ułożone.
Czy Ci się opłaci? Ja od 1,5 roku spisuje sobie wszelkie wydatki na gospodarstwo w zeszyciku i mam zamiar niedługo przysiąść do tego i policzyć czy warte to zachodu czy nie choć w moim przypadku może się okazać że wyjdę parę PLN na plusie jeśli zrezygnuję z ryczałtu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#575 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 luty 2009 - 23:30

VAT w rolnictwie Bartlid przeczytaj wszystkie posty w tym temacie (wiem trochę tego jest)wiele ciekawych rzeczy. Mi to dużo pomogło. Dzisiaj byłem w skarbówce, wziąłem dokumenty do wypełnienia i przechodzę na VAT

Pozdro

#576 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:59

VAT w rolnictwie ja dziś miałem kontrole ze skarbówki, bo chcieli mnie sprawdzic czy takie gospodarstwo istniej no i oczywisćie kawe wypic ciacho zjesć pogadać a i przyokazji obiad zjeść, ale tak apropo to byli u mnie pierwszy raz od ponad roku bo tak krótko jestem na vacie , a byli z takiego powodu że kupiłem suszarnie za gotówke i musiałem sie wykazać pieniążkami skad wziołem , ale nie miałem problemu bo dwa kwity pokazałem z ar i mr za dopłaty a ze dostałem w czerwcu i grudniu 2008 to było wszystko jasne , i spisali dane fabryczne suszarni i koniec , oczywiście papiery (faktury z całego roku ) też sprawdzili ale nie mieli zastrzeżeń, pytałem sie tylko jak często będe miał kontrole to pani mi powiedziała że przy większym zakupie mogą ale nie muszą przyjechac i sprawdzić, a co do vatu jak ja poczatkujący raczej nie załuje ze przeszedłem na vat choc różne opinie słyszałem ale jak zawsze są wady i są zalety

#577 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 19:58

VAT w rolnictwie Jak kupowałem maszyny w zeszłym roku to pani księgowa w firmie Osadkowski S.A. Zadzwoniła do oddziału w świdnicy kto to jest ten garek (tu nazwisko) bo US ciągle im robił kontrole krzyżowe w związku z moimi zakupami <_<

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#578 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:27

VAT w rolnictwie od tego roku jest tak że za maszyny zwrot vatu można otrzymać w ciągu 25 dni ale trzeba mięc uregulowane płatności za wszystkie faktury.i z nikną głupi przepis który mówił że mozna odzyskać 22% od sprzedaży,teraz jest tak że ile masz do zwrotu to tyle ci oddają nie zależnie na ile masz sprzedaży

#579 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 19:15

VAT w rolnictwie Te 25 dni obowiązywały już wcześniej tylko trzeba było napisać podanie o wcześniejszy zwrot VAT-u i oczywiście zapłacone faktury.Ja do US składam podanie,kserokopie faktur i kserokopie dowodu zapłaty i od dnia złożenia papierów w US po 25 dniach kasa na koncie /niekoniecznie musi być kontrola na miejscu/
Przykład
zakup 29/01/2009, zaplata 30/01/2009,podanie do US 2/02/2009, zwrot na koncie do 27/02/2009( po tym terminie należą mi się odsetki ustawowe)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:40

VAT w rolnictwie Co trzeba napisać w podaniu do US przy zwrocie 25 dni?