Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#5761 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 marzec 2013 - 20:29

VAT w rolnictwie a jak rolnik ryczałtowiec się uprze że chce fakturę vat i poda Ci NIP i resztę danych to co?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 07:44
  •  

#5762 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:49

VAT w rolnictwie No jak sie uprze ze chce te Faktóre to ma takie prawo i wystawic mu trzeba

Czy moze komus sie obilo o uszy cos takiego że rozawarzaja w rzadzie lub jakims innym czyms bo nie pametam teraz dokladnie zeby zrobic tak ze ksiegowosc bedzie mogla prowadzic tylko osoba do tego uprawniona ( ksiegowa) a nie tak jak teraz ze zglaszasz ze prowadzisz sobie sam i juz. No jeszcze dla samego siebie moze to byc osoba z wykszatceniem minimum srednim ekonomicznym.

#5763 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:52

VAT w rolnictwie jak się uprze żeby mu wystawić fakturę, to będzie to chyba faktura RR? Ja tutaj nie rozumiem Waszego problemu, jeżeli ktoś jest na zasdach ogólnych to będzie chciał fakturę, a jeżeli ktoś jest na ryczałcie to będzie chciał zwyczajny dowód transakcji w formie faktury RR, no i w tym przypadku trzeba będzie wsytawić mu jeszcze paragon...
Ja na szczęście nie będę miał tego problemu, bo nic nie sprzedaję rolnikom czy tam innym podobnym podmiotom ;)

zadowolny @Arek ???

Edytowany przez skywalker89, 25 marzec 2013 - 21:24.

#5764 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:07

VAT w rolnictwie Przy sprzedaży nie ma czegoś takiego jak faktura ryczałt.

I czy przypadkiem z tą kasą fiskalną to nie jest tak, że każdemu (nawet nie vatowcowi) można wystawić fakturę ale prowadząc drobnicową sprzedaż np. na targowisku żeby nie wystawiać każdemu faktury to zaopatrujemy się w kasę fiskalną? Jeśli oczywiście przekraczamy ten limit bo jeśli nie przekraczamy to księgujemy taką sprzedaż jako niefakturowaną ?

Edytowany przez Arek, 25 marzec 2013 - 21:08.

#5765 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:07

VAT w rolnictwie Jak wygląda sprawa odliczenia vatu z zakupu maszyn rolniczych przez dwóch rolników - vatowców? czy przysługuje odliczenie pełnego vatu dla dwóch różnych gospodarstw? Dziękuje za odpowiedź

Edytowany przez MarekUA, 25 marzec 2013 - 21:08.

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#5766 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:58

VAT w rolnictwie odliczenie musi być związane ze sprzedażą opodatkowaną czyli każdy współwłaściciel odlicza vat zgodnie z % udziałem w maszynie,

odnośnie do kasy to ryczałtowcowi trzeba wystawić paragon nawet jeśli wystawia się fakturę vat, to paragon należy podpiąć pod jej kopię

#5767 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:34

VAT w rolnictwie Planuje przejscie na zasady ogolne od marca i mam kilka pytań.
Swoje produkty czyli żywiec wołowy i wieprzowy sprzedaje do zakładow miesnych lub do pośrednika i otrzynuje fakture (8%vatu który zwracam do US), a co co zakupami cieląt od rolników ryczaltowców- jak bym nim wystawił fakture VatRR i pieniadze przelal na konto to mogę odzysakć Vat? bo w inny sposób zapewne nie jest do odzysaknia (czy trzeba zawsze wystawiać faktury na zakupione cieleta) a zakuje ok 20-30 cieląt w ciagu roku i troche tego vatu by było. Sprzedaż w ciagu roku wynosi powyżej 20tys ale jest to do zakladow jak pisalem powyżej tak więc kasy fiskalnej nie potrzebuje?

#5768 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:04

VAT w rolnictwie dokładnie tak jak piszesz, kupujesz cielaka od RR i wystawiasz mu fakture RR z 7 % stawka vatu, płacisz tylko przelewem i vat odzyskujesz . Trzeba zawsze kupowac na fakture bo lepiej nie kombinowac !!!!! wkoncu kiedys przyjdzie ci sprzedac tego byka i wtedy co ???? skąd go masz??

#5769 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2013 - 17:04

VAT w rolnictwie

Planuje przejscie na zasady ogolne od marca i mam kilka pytań.
Swoje produkty czyli żywiec wołowy i wieprzowy sprzedaje do zakładow miesnych lub do pośrednika i otrzynuje fakture (8%vatu który zwracam do US), a co co zakupami cieląt od rolników ryczaltowców- jak bym nim wystawił fakture VatRR i pieniadze przelal na konto to mogę odzysakć Vat? bo w inny sposób zapewne nie jest do odzysaknia (czy trzeba zawsze wystawiać faktury na zakupione cieleta) a zakuje ok 20-30 cieląt w ciagu roku i troche tego vatu by było. Sprzedaż w ciagu roku wynosi powyżej 20tys ale jest to do zakladow jak pisalem powyżej tak więc kasy fiskalnej nie potrzebuje?

Sprzedając swoje produkty to ty wystawiasz fakturę, a nie tak jak napisałeś w drugim zdaniu.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5770 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 23:16

VAT w rolnictwie Dzieki za poprawkę MDSikor , mam jeszcze i bede mial zapewne więcej pytań.
Zamierzam przebudowac obore czy mozna odliczyc cały vat 23% od materiałow budowlanych na przebudowe tej obory (plan dopiero i pozwolenie w drodze...) a zakupy pustakow cementu okien planuje po swietach.
Sami rozliczacie sie z US czy rozlicz was Biuro Rachunkowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5771 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 08:54

VAT w rolnictwie To co zakupujesz do gospodarstwa zawsze odzyskujesz, jeśli pasz na fakturę. Również z materiałów budowlanych.
Ja akurat księgowość robię sam.

Edytowany przez darolee, 28 marzec 2013 - 10:19.

#5772 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 16:03

VAT w rolnictwie Ja dzisiaj złożyłem dokumenty do przejścia na vat od 1 kwietnia. I tu mam pytanie bo bede miał zaraz sprzedaż a niewie na jakim druku faktur. Może ktoś wstawi jakiś link z e wzorem faktury, niby będzie mnie rozliczać biuro ale jest troche niekumate i nie moge się dogadać.

#5773 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2013 - 16:26

VAT w rolnictwie przejrzyj parę stron wcześniej ten temat - był adres prostej stronki do darmowego wystawiania faktur.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5774 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 08:43

VAT w rolnictwie Jak chcesz pisać ręcznie, to poproś o bloczek faktur od cen netto. Przyjemniej się nim posługiwać. Ale raczej skorzystałbym z rady Kolegi powyżej. Poza tym nie wiem co to za szemrane biuro, co nie potrafi Ci doradzić w kwestii Twoich obowiązków. Chyba bym poszukał innego :)

#5775 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:24

VAT w rolnictwie Biuro polecił szwagier bo bierze połowe co inne i prowadzi je extra babka,i on jest zadowolony z tym że to nie rolnik . Ja musze sam też się troche orientować w temacie a jak bedzie to sie zobaczy. Zakupiłem taki bloczek faktur ocencie czy dobre [ orginał + kopia] Jeśli dobrze zrozumiałem to orginał dla kupującego , kopia do biura ,a czy ja też musze jeszcze dla siebie mieć kopie?

Załączone pliki

• Załączony plik  007.jpg   125,97KB   11 pobrań

#5776 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 10:58

VAT w rolnictwie Dobry. Tak, oryginał kupującemu, kopia dla Ciebie/biura rachunkowego. Zawsze możesz sobie ksero zrobić faktury jeśli chcesz. Ja sobie ksero faktur za mleko i sprzedane krowy/cielęta zawsze robię
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5777 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 11:16

VAT w rolnictwie OK . DZięki Ale jeżeli w przypadku kupna dajmy nato cielaka od rolnika RR to ja mam mu wystawić fakture vat RR i przelać kase na konto zgodnie z terminem? jeśli tak to musze jeszcze mieć bloczek faktur vat RR.?

#5778 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:41

VAT w rolnictwie dobra stronka do faktur http://www.efaktury.org/

#5779 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:00

VAT w rolnictwie Mam pytanie z innej beczki. Mianowicie chodzi oto czy moge liczyć na zwrot vatu z maszyn wziętych na kredyt tzw.młody rolnik ? Jeśli tak to na zwrot vatu musiałbym czekać do całkowitej spłaty kredytu czy wcześniej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5780 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:48

VAT w rolnictwie najszybciej zwrot możesz uzyskać w terminie 25 dni od złożenia deklaracji (jeśli opłacisz fakturę przed złożeniem deklaracji), zatem w najgorszym przypadku po około 55 dniach od wystawienia faktury otrzymasz zwrot, źródło środków nie ma tutaj znaczenia