karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

biznes12    23

Witam a jak to jest z paliwem na vat ile można litrów zakupić do gospodarstwa posiadając około 20 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jak byś kupował 20 tys litrów to musiałbyś mieć spory dochód

2 tys to jest przecież w 100 % wiarygodne, bo jak by nie było od gminy jest zwrot akcyzy, 86 litów do hektara, więc mnożąc 20 x 86 wychodzi już 1720 litów.

W vacie trzeba tak przeliczać, aby dochody nie przekraczały wydatków  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

moge sobie odliczyc vat od łazienki ktowa zostala na nowo wybubowana na poddaszu domu miesdzkalnego?

ktos moze cos takiego praktykowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba kolejny, porządkowy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Chyba nie tak , jeśli to pierwsza faktura  w tym roku to 01/15 a drugą numeruje 02/15.Przynajmniej ja tak robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy takie pytanko mam, kiedys tam miałem działalność (obecnie zawieszona) ale w urzędzie skarbowym miałem zgłoszony ciągnik do wykonywania usług głównie odśnieżania i na obecną chwile chce go sprzedać i moje pytanie, czy muszę to gdzies zgłaszać??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Kwestia numeracji jest Twoja sprawą tyle że musisz być konsekwentny jeśli I/II/2014 była pierwszą fakturą w lutym 2014 to kolejna lutowa musi mieć numer II/II/2014 a kolekna marcowa I/III/2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy od uslug notarialnych można odliczyć VAT? Na akcie ma cos takiego: 23% podatku VAT od kwoty xxx  zgodnie z treścią art. 41 ust. 1 z dnia 11 marca 204 roku o podatku od towarów i uslug w kwocie xxx. Powinienm poprosić notariusza o wystawienie faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u notariusza są różne rodzaje opłat ale też i jest na fakturze VAT i można go odliczyć bo jest to VAT od pewnej usługi wykonanej przez notariusza (pomijam że są tam też różne opłaty przy których VATu nie ma).

Ja odliczałem.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można odliczyć jak najbardziej pod warunkiem, że zakupiony grunt będzie służył do prowadzenia działalności rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Jaki jest Symbol PKWiU dla pszenżyta ?? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

aha dzięki.

A jakbym wpisał jako pozostałe zboża to będzie dobrze ?

 

a jak koszę groch siewny, przechowuję go np do zimy i sprzedaję to jest taki numer tak ? 

01.11.62 Groch

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeżeli w klasyfikacji nie ma konkretnie wpisanego towaru, to wpisujesz w pozostałe. Innej opcji nie ma. Co do samego numeru, to dużo ludzi go w ogóle nie pisze.

Jeśli masz groch to piszesz go jako groch, nie ważne o jakiej porze roku go sprzedajesz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj