karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

marluk    355

jak masz gospodarstwo iles lat to nie musisz sie tlumaczyc szczegolowo. Najgorzej maja nowi. A co do zakupow to us w dowolnym momencie moze poprosic cie o uzasadnienie skad miales pieniadze na to co kupiles i musisz im to udowodnic. Przewaznie dzieje sie to kiedy kupujesz cos bardzo drogiego w stosunku do twoich dochodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

witam przy fakturze jak kupowałem paliwo zle wpisany został nr. rejestracyjny zabraklo 1 literki z przodu czy bedzie problem z odzyskaniem vatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

paliwo czyli on?czy benzyna?


najwyzej niech ci nowa wypisza powiedz ze zle wpisali ale chyba nie powinno byc problemow


ja np nie pisze nr rej tylko na masz rol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

zadzwon gdzies do jakiejs ksiegowej nr z internetu na jedna pytanie ci odpowiedza a jak nie to do urzedu skarbowego i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

witam przy fakturze jak kupowałem paliwo zle wpisany został nr. rejestracyjny zabraklo 1 literki z przodu czy bedzie problem z odzyskaniem vatu?

 

dla pewności napisz f-rę korygującą, jak Ci nie zmienią na wcześniejszej f-rze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

witam jestem nowy i mam pytanie odnosnie vatu.

jak to bedzie wygladało:jestem na vat a ojciec jest RR,jak ja kupuje maszyny to musze miec sprzedaz np pszenicy za 100tys jesli ciagnik kosztuje 100 tys?

czy poprostu jesli ojciec ma przychody miesieczne z produkcji mleka i dostaje doplaty to moze mi robic co miesiac  darownizne takiej samej kwocie jak koszt maszyny lub kupno nawozy itd?

chodzi mi o to czy ja tylko musze sie wykazac skad mam pieniadze na kupno tak?

Słusznie pisał Szopen, US nie ma prawa pytać skąd masz środki na zakup czegokolwiek, ponieważ ani grunty, ani maszyny nie są amortyzowane. Brak pełnej księgowości i podatku dochodowego w konsekwencji zwalnia z obowiązku wykazania kapitału początkowego. Nie baw się w żadne darowizny, bo to może jedynie skomplikować proste rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Czasem z nadmiaru dobrej woli można zrobić sobie (albo innym) krzywdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

To nie powinno nikogo interesować. No chyba, że zainteresuje się tym CBS :ph34r:  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Słusznie pisał Szopen, US nie ma prawa pytać skąd masz środki na zakup czegokolwiek, ponieważ ani grunty, ani maszyny nie są amortyzowane. Brak pełnej księgowości i podatku dochodowego w konsekwencji zwalnia z obowiązku wykazania kapitału początkowego. Nie baw się w żadne darowizny, bo to może jedynie skomplikować proste rzeczy.

 

Ale udokumentowana darowizna od ojca nic nie komplikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Co do złego nr rej. na fakturze to musisz zrobić notę korygującą do faktury. A tak a propo nie ma obowiązku wpisywania numerów rejestracyjnych pojazdów na fakturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pytanie.

Jesli w danym okresie rozliczeniowym nie dokonałem żadnych operacji zakupu/sprzedaży to i tak musze dokonać rozliczenia VAt 7 z US wpisując kwotę "0"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afamos    0

witam.

jestem rolnikiem na VAT będę sprzedawał drewno z lasu po scince dla tartaku który też jest na VAT. Doczytałem ze w kwestii podatku dochodowego czyli pit nie jest to opodatkowane, ale nie mogę znaleźć informacji jak to jest z vatem?

jaka stawkę podatku zastosować? 5% czy 8%? bo to ze musze wystawić fakturę to chyba oczywiste

dziękuję za pomoc.

połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przy podawaniu danych do faktury na Orlenie powiedziałem kanister i tak wpisali. Na fakturach z paliwa wożonego przez Mlekovitę nie ma nic i jest dobrze. W biurze prosiła mnie tylko, żeby na fakturach zapisywać "paliwo do ciągnika" albo podać wystawiającemu fakturę, żeby w uwagach na fakturze dodał taki wpis. Tak samo z częściami do ciągników muszę zapisywać "części do ciągnika" jak jest jakiś większy remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afamos    0

Gdybym miał to bym się nie pytał, jak nie masz nic do powiedzenia to nic nie mów. Udam się do us trzeba dowiedzieć się u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

witam

w przypadku przekazywania przez tatę który jest na Vacie całości gospodarstwa nie płaci się Vatu, wtedy ja muszę przejść na Vat przejmując to gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak wygląda sprzedaż ciągnika z którego wcześniej tata odliczył sobie Vat? może być wtedy na umowę kupno-sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

przeczytaj strony od poczatku napewno ci sie to przyda ja nie odpowiem bo nie wiem ale czytalem gdzies o tym wczesniej wiec prosze sie wrócic a jak nie to tel do ksiegowej lub us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj